Programlamaya başlamak

Abup

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar üniversite 1. sınıf öğrencisiyim çok geç olmadan programlamaya başlamak istiyorum azıcık da olsa HTML biliyorum fakat HTML ile nereye kadar gidebilirim muamma 8.sınıfta C dilini öğrenmiştim biraz ama lise sınavları dolayısı ile bıraktım ve bir daha açmadım o defterleri şimdilik hepsini unuttum hiçbir bilgim yok sadece dediğim gibi azıcık HTML biliyorum, kendimi daha çok geliştirmek için kolaydan zora hangi program dillerini öğrenmeliyim, kafayı çok yormak istemiyorum çünkü okuduğum bölümle alakasız bir dal bu, boş vaktimde çok başımı ağrıtmadan öğrenebileceğim dilleri sırası ile bilen arkadaşlar yazabilir mi rica etsem ve tavsiyeleriniz nelerdir? :)

1- Google kullanmayı öğrenin, yazılım da en önemli şey budur; aksi iddia edilemez.
2- Sanırım tüm cevapları içeriyor:

Merhabalar üniversite 1. sınıf öğrencisiyim çok geç olmadan programlamaya başlamak istiyorum azıcık da olsa HTML biliyorum fakat HTML ile nereye kadar gidebilirim muamma 8.sınıfta C dilini öğrenmiştim biraz ama lise sınavları dolayısı ile bıraktım ve bir daha açmadım o defterleri şimdilik hepsini unuttum hiçbir bilgim yok sadece dediğim gibi azıcık HTML biliyorum, kendimi daha çok geliştirmek için kolaydan zora hangi program dillerini öğrenmeliyim, kafayı çok yormak istemiyorum çünkü okuduğum bölümle alakasız bir dal bu, boş vaktimde çok başımı ağrıtmadan öğrenebileceğim dilleri sırası ile bilen arkadaşlar yazabilir mi rica etsem ve tavsiyeleriniz nelerdir? :)

Web mi yapacaksanız yoksa uygulama mı?

Udemy'de bunun için normalde ücretli olup 1-2 günlüğüne ücretsiz olan kurslar var. Konusunu açtım, birazdan onaylanır; kontrol et. "İndirim köşesi" bölümüne açtım.

Önce Python öğrenin ardında C#, C++ ve Java öğrenmeye çalışın. Kolaydan zora doğru yazdım.

Sonunda "yazılım", "kodlama", "kodlanma" gibi saçmalıklardan çıkarak gerçek adını söyleyen birisi. Hangi dili öğrenmen gerektiği çalışacağın alana göre değişir. Python'la neredeyse her şeyi yapabilirsin ama elbette ki ASP.NET veya PHP back-end alanda Django'dan (Python'un web kütüphanesi) daha kaliteli olacaktır.

Alanınızı söylerseniz yardımcı olabilirim. Son olarak HTML bir programlama dili değildir, betimleme dilidir. Pek bir şey yapamazsınız.

1- Google kullanmayı öğrenin, yazılım da en önemli şey budur; aksi iddia edilemez.
Google kullanmayı öğrenme kısmında neyi kastediyorsunuz? Biraz açarsanız sevinirim.

Google kullanmayı bilip bilmemek için açmamıştım konuyu , benim seviyemde insan varsa daha önceden kodlamayı bırakmış , ne yapmış ne etmiş geri başlamış öğrenmek için açtım sizin rehberiniz 0 dan öğretiyor ben burada biraz bilgim var diyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı