Protein ihtiyacımı karşılayamıyorum

icasilverballers

Hectopat
Yer
İstanbul
15 yaşındayım. Sabahları okula gitmeden yulaf ezmesi yiyorum, okul dönüşü markete uğrayıp 2 tane yulaflı bar yiyorum, akşam evde ne varsa genelde pilav ve tavuk nadiren makarna yiyorum. Gece ise çok acıkırsam 50 gram olacak şekilde fındık fıstık falan atıştırıyorum. Uyuyacağım zaman 1 kapsül D3 vitamini alıp yatıyorum. Hesaplarıma göre günlük 65 gram protein alıyorum. 15 yaşında 65 kiloyum, İnternetteki hesaplamaları kendime uygun şekilde yapınca günlük ortalama 150-160 gram almam gereken protein değeri çıkıyor. Ekonomik durumlar yüzünden haftada 1-2 kez o da nadiren et tüketebiliyorum. Protein tozu almaktan başka çarem var mı?

O kadar hesaplamana gerek yok bunu dediğim için kızanlar olucaktır ama ben de 15 yaşındayım ve fitness ile uğraşıyorum 6 ayda 5kg kütle kazandım. Sen ne bulursan ye dostum ama sağlıklı tüket. İyi bir antrenman ve iyi bir beslenme yap protein tozu da kullanabilirsin ama bir danışman olmalı.

Daha önce 5 ay kullandım günde 2 kere 1'er ölçek olacak şekilde. Güzel bir beslenme ve antrenman ile etki olarak memnun kaldım. Ama şu an kas kütlemi artıramıyorum. Sanırım tekrardan kullanacağım.
Sana kalmış.
Ben önceliğini tavuk göğsüne vermenden yanayım, yoksa kilo almak mesele değil.

Geri
Yukarı