Günlük kalori ihtiyacımı karşılayamıyorum

eKqx

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, 1.80 boy, 84 kilo ve %25 yağ oranına sahibim. Yağ yakmak için günlük 2200-2400 kalori arası almam gerekiyor. FatSecret'ten hesapladığımda kalorim 1500-1600 arası çıkıyor. Yediklerim beni tok tutuyor ve acıktırmıyor. Sizin önerebileceğiniz beslenme programı var mı?

Yediklerim:

Sabah:
  • 3 haşlanmış yumurta veya omlet.
  • 75 gram yulaf.
  • 2 kepekli ekmek.

Öğlen:
  • 250 gram pirinç veya makarna.
  • Ton balığı veya 100 gram haşlanmış tavuk.

Akşam:
  • 250 gram haşlanmış tavuk.
  • 100 gram pirinç veya makarna veya sebze yemeği.

Genellikle bu şekil tüketiyorum, ve sanırsam kastan yakıyorum, 1.5 hafta önce ölçü aldırdığımda da bel ve kalça ölçüm aynı çıkmıştı ve 1 ayda 90 kilodan 84e düştüm. Ama bu sürede kalorime hiç dikkat etmemiştim çok az yiyordum, düzenli olarak 1.5 haftadır besleniyorum. Yardımlarınızı bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Soka soka yiyeceksin spor yaparsan kan şekerin düşer zaten acıkırsın. Düzeltme; başlık yanlış girilmiş.

Ben günlük 500gr pilav yiyorum 1700 kalori geliyor ordan zaten.

Yulafa ve pirinçe aban fıstık ezmesi vs tüket. Özellikle fıstık ezmesi çok iyi çok kalorili evde yapmanı tavsiye ederim balla birlikte.

Definasyondayken kilo aldırmaz mı hocam, fıstık ezmesi tüketiyorum fakat canım çektiğinde ara sıra 1 kaşık kadar yiyorum.

Soka soka yiyeceksin spor yaparsan kan şekerin düşer zaten acıkırsın.
Ben günlük 500gr pilav yiyorum 1700 kalori geliyor ordan zaten.
O zaman hocam benim kalori hesaplamamda bir yanlışlık var, ekstradan haftada 5 gün ağrılık antremanı her bitiş de de 15-25 dakika kardiyo yapıyorum.

Definasyondayken kilo aldırmaz mı hocam, fıstık ezmesi tüketiyorum fakat canım çektiğinde ara sıra 1 kaşık kadar yiyorum.
Definasyonda olduğunu görmemişim. O zaman mümkünse temiz beslenmeye çalış pirinç tavuk yumurta yeter. Yiyebiliyosan yulaf da ekle. 75 Gr yiyormuşsun mesela o az 200 gr falan yap.

Geri
Yukarı