Protein Tozu Ve Doktorlar

Ben yarın direkt Harvard'daki hocalarıma sorayım bakalım onlar ne diyor, büyük ihtimal bana gülecekler ama.

Ha ayrıca ingilizcen varsa bunu çevirip yasayı araştır bakalım.

"Under the Dietary Supplement Health and Education Act, no dietary supplements, including protein powders, are regulated by the FDA to make sure they are safe or effective. There is also no requirement that supplements be tested to make sure they contain what the labels say they contain."

Son düzenleme:
Kardeşim bak orada diyor ki researchers screened 134 products for 130 types of toxins and found that many protein powders contained heavy metals yani araştırma 134 ürün için 130 farklı toxin ve ağır metal içerdiğini göstermiş. Yani 134 ürün bunlar peki hangi markanın ürünleri, kim imal etmiş, nerede üretilmiş vb. belirtmemiş. Probably genel geçer markaların ürünleri bizde diyoruz ki Hardline, Weider, Optimum gibi dünyaca ünlü markaların ve birçok ünlü isim, sporcu tarafından kullanılan firmaların içinde böyle maddeler olduğunu düşünmüyorum. Zaten yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sağlık bakanlığıdır cartıdır curtudur bunların testlerini falan yapıyor. Yani bu kadar ünlü insanın mesela Mark Whalberg, Dwayne Johnson vb., ünlü bodybuilder'ların Jay Cutler, Ronnie Coleman, türk kısmına gelecek olursak Savaş Cebeci, Ağırsağlam vb. bu insanlar boru değil tüketip bu kadar savunuyorlar.
Yani değil mi? Günde 12 saat sadece kas gelişimine yönelik çalışma yapan "profesörler" bunları öneriyor, Adamlar uzman ya hu body builder, tüh bak, ben nasıl atladım o kısmı, ne yapayım affedin beni ulu body builderler eşeklik ettim. (Ironisiz, hemen bir koşu tozlamam mı lazım kendimi body builder tanrıları affetsin diye?)

Yani değil mi? Günde 12 saat sadece kas gelişimine yönelik çalışma yapan "profesörler" bunları öneriyor, Adamlar uzman ya hu body builder, tüh bak, ben nasıl atladım o kısmı, ne yapayım affedin beni ulu body builderler eşeklik ettim.
Senin daha laf anlama kabiliyetin yok ki sana burada bir şey anlatalım. Demek istediğim nokta bu kadar yazdığım isim bu zararları bile bile kullanacak kadar eşek değil anlamında idi. Kim ne kullanırsa kullansın arkadaş. 1 tane site üzerinden yüzyılın savaşını verdik şurada.

Yani değil mi? Günde 12 saat sadece kas gelişimine yönelik çalışma yapan "profesörler" bunları öneriyor, Adamlar uzman ya hu body builder, tüh bak, ben nasıl atladım o kısmı, ne yapayım affedin beni ulu body builderler eşeklik ettim.
At gözlüklerinizi nereden aldınız acaba?

Hayatında makale okumamış yasa ve hukuk bilmeyen arkadaşımıza son laf anlatışım. Ağır metalli ürünler piyasaya çıkamaz arkadaşım FDA yasaları mevcut. Bu da sana son mesaj yazışım sen "Harward" yazışın ile bilgili görünmeye devam et belki bazı insanları eksik ve yalan bilgiler ile inandırırsın. İyi forumlar.

Hayatında makale okumamış yasa ve hukuk bilmeyen arkadaşımıza son laf anlatışım. Ağır metalli ürünler piyasaya çıkamaz arkadaşım FDA yasaları mevcut. Bu da sana son mesaj yazışım sen "Harward" yazışın ile bilgili görünmeye devam et belki bazı insanları eksik ve yalan bilgiler ile inandırırsın. İyi forumlar.
Hayır birde kanıtladığımız halde, çürüttüğümüz halde adam yok ingilizcen kötü bilmemne diyip sürekli laf sıkmaya çalışıyor. Yazık harbiden.

Bir v yerine w yazışımla değerlendireceksiniz tabiki çünkü sizce açık. Peki benim yasalara hakim arkadaşım, balıklardaki civayı ne yapıyoruz? Ağır metalli olan balıklar için yasada nasıl bir iltimas mevcut? Tabi siz o böbürlenerek ifade ettiğiniz FDA yasalarına hakimsinizdir de nerenin FDA yasalarıdır o?

Hayır birde kanıtladığımız halde, çürüttüğümüz halde adam yok ingilizcen kötü bilmemne diyip sürekli laf sıkmaya çalışıyor. Yazık harbiden.
Google'den bilgi öğrenip burada caka satan insanlar ile tartışmaya girmemek lazım ama işte içimizdeki ses insanlara öğret diyor. FDA bilmez, Harvard'ın adını doğru yazamaz, Clean Label'ı bilmez o araştırmayı Harvard'ın yaptığını sanır ki kendi attığı linki daha kendi okumamış burada bize karşı haklı olma çabasına girer. Neyse daha fazla bu konuyla uğraşıp boş yere sinirlenmek istemiyorum.

Bir v yerine w yazışımla değerlendireceksiniz tabiki çünkü sizce açık. Peki benim yasalara hakim arkadaşım, balıklardaki civayı ne yapıyoruz? Ağır metalli olan balıklar için yasada nasıl bir iltimas mevcut? Tabi siz o böbürlenerek ifade ettiğiniz FDA yasalarına hakimsinizdir de nerenin FDA yasalarıdır o?
Evet konu yine doğanın korunmasına geldi. Arkadaşım FDA ayrı doğanın korunması kanunu ayrıdır. Bu konulara gireceksek siz ilk önce kendi hükümetinize fabrikalara filtre takmasını ve atıkları suya atanlara ceza kesmesini söyleyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı