Protein Tozu Ve Doktorlar

Evet konu yine doğanın korunmasına geldi. Arkadaşım FDA ayrı doğanın korunması kanunu ayrıdır. Bu konulara gireceksek siz ilk önce kendi hükümetinize fabrikalara filtre takmasını ve atıkları suya atanlara ceza kesmesini söyleyin.
Ne alakası var arkadaşım, balıklar türlerine göre civaya sahiptir ve bunun bizim doğayı kirletmemizle alakası yoktur. Mevcut civanin %70 den fazlası zaten okyanuslardadır. Çok bilgili takılıp saçma sapan çevrimleriniz nereye varacak çok merak ediyorum.

Ne alakası var arkadaşım, balıklar türlerine göre civaya sahiptir ve bunun bizim doğayı kirletmemizle alakası yoktur. Mevcut civanin %70 den fazlası zaten okyanuslardadır. Çok bilgili takılıp saçma sapan çevrimleriniz nereye varacak çok merak ediyorum.
Protein tozundan neden balık ve civa'ya kaydı konu anlamadım neyse. Herkes söyleyeceğini söyledi gerisi muamma. Civa konusuna gelecek olursak yüksek civa içeren balıkları tüketmememiz gerekiyormuş özellikle hamile ve çocuklar falan.

Daha atayım mı yeter mi arkadaşım? Balıklarda acaba neden ağır metal birikimi olmuş bir bak istersen. Neyse sana laf anlatmaktan yoruldum ben. Sonuç olarak her gün kilolarca balık yemiyorsan bir şey olmaz.

İnsan için zararlı civa miktarı nedir? Cevap vereyim kilogramda 0.5 miligram. Peki insan için zararlı C vitamini miktarı nedir? Gerek var mı? Fazlasını idrar yolu ile atarsın.

Yaşamın kaynağı olan, bize ve gezegenimize hayat veren suyun bile fazlası zarardır. Günde ortalama 3 litre içmemiz gerekiyor, bu suyu tek seferde içerseniz su zehirlenmesi olabilirsiniz. Eğer müdahele edilmezse de ölürsünüz. :) Bunu tecrübe ettiğim için biliyorum.

Senin verdiğin örnek üzerinden yorum yapmak gerekirse de Redoxon kullandım uzun bir süre hem zinde oluyordum hemde hastalıklara karşı oldukça dirençli hissediyordum. Aradan zaman geçti bir gün şiddetli bir böbrek ağrısı yakaladı ve hayatta yaşadığım kesilme, delinme, kırılma, diş çekimi hepsini topladığında çektiğim ağrı hepsinden fazlaydı. Sebebi de aşırı derecede C vitamini almamdan kaynaklanıyormuş.

Ama son cümlende sadece haklısın acılar çeke çeke idrar yoluyla attım. ;)

Yani Paracelsus yine haklı çıkmış oldu, sende haksız...

Hocam zaten her şeyin fazlası zarar kısmı doğru. Bu arada alıntıladığım kısımdaki olayı yapmak büyük başarı ister. 😂

Daha kaç kere haksız çıkıp kendini su yüzüne çıkarmaya çalışacak merak ettiğimden konuyu takip ediyorum. Yoksa söylenecek her halt söylendi.

Bende faydalı birşey olduğunu düşünerek hergün tüketince artık zarar vermeye başladığını fark etmemişim. Çok güzel bir ders oldu, internetten falan okuyup deneyimleyemeyeceğim bir tecrübe kazandırdı.

Protein Tozu bir amaç doğrultusunda kullanılıyor. Eğer fitness yapmadan kullanılıyorsa zaten bu bir problemdir. Eğer ihtiyacımızdan fazla tüketiliyorsa bu da çok büyük bir problemdir. Ancak hiç kullanmayıp olduğu kadar olmadığı kader mantığıyla yeterli protein alımı yapılmazsa bu çok ama çok daha büyük sorunlara yol açabilir.

Bende faydalı birşey olduğunu düşünerek hergün tüketince artık zarar vermeye başladığını fark etmemişim. Çok güzel bir ders oldu, internetten falan okuyup deneyimleyemeyeceğim bir tecrübe kazandırdı.

Protein Tozu bir amaç doğrultusunda kullanılıyor. Eğer fitness yapmadan kullanılıyorsa zaten bu bir problemdir. Eğer ihtiyacımızdan fazla tüketiliyorsa bu da çok büyük bir problemdir. Ancak hiç kullanmayıp olduğu kadar olmadığı kader mantığıyla protein alımı yapılırsa bu çok ama çok daha büyük sorunlara yol açabilir.
Aynen hocam birde fazla protein alırsak fazlası idrar yoluyla atılır demekte çok yanlış. Damar tıkanıklığı, kalp krizi gibi riskleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Fatih Altaylı Canan Karatay diyeti yani full protein + sağlıklı yağ diyeti uygulamaya başladıktan sonra kalp krizi geçirdi. Buda ufak bir örnek.

Daha atayım mı yeter mi arkadaşım? Balıklarda acaba neden ağır metal birikimi olmuş bir bak istersen. Neyse sana laf anlatmaktan yoruldum ben. Sonuç olarak her gün kilolarca balık yemiyorsan bir şey olmaz.
https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/206295 Civa ile alakalı bir veri yok
http://www.fisheriessciences.com/fi...atic-organisms-due-to-some-trace-elements.pdf Bu açılmıyor bir şey diyemeyeceğim
http://www.veteriner.org.tr/files/dergi/cilt81sayi2/14.pdf
"Metil merküri civanın metabolize şeklidir (3) ve insan embriyo ve fötusu üzerinde çok toksiktir (41); balıklarda mikroorganizmalar etkisiyle şekillenerek, insan ve hayvan sağlığını tehdit edecek boyutta birikir " Organizmalar canlı idi sanırım.
"Kanada’da yapılan bir araştırmada civa kalıntıları predatör balıklarda 0,2 μg/g’dan daha yüksek bulunmuştur " Balıkların cinsine göre civa farkı olmasına dair güzel bir veri
"Balıklarla gelen civanın tolere edilebilen düzeyi WHO ve US FDA’ya göre 0.4 µg/kg canlı ağ./gün’dür. US EPA bu düzeyi 0,1 µg/kg canlı ağ./gün olarak belirlemiştir" Yasaların tolere belirlemesi üzerine güzel bir cümle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı