PS3 Cell Delid yapmak

xxxtentac!on

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Slim kasa PS3'üm var sanırım modeli 2503b. Rsx ve cell arasındaki sıcaklık farkı çok fazla neredeyse 30 derece kadar fark var. Fan %100'de çalışmasına rağmen cell 70-80 arası derecelerde geziyor rsx ise 40-50 arası. Artık delid yapmak farz oldu sanırım. Dışarıda yaptıracak imkanım şu an yok. En risksiz delid yöntemi hangisidir, hangi eşyayı kullanmalıyım delid yaparken? @Furkan17TR

Genelde ressamların kullandığı spatula ile yapıyorlar ama ben jileti plastik bir çubukla yavaşça iterek yapmıştım. Çok dikkatli olmalısın anakarttaki yollar zarar görürse cihaz çöp olur.

Bu videodan yararlanmıştım hocam. Mx-4 termal macun kullandım sıcaklığı düştü ve fan sesi de normale döndü.

Kapağın üzerinde kalan silikonu kazıyıp termal macun sürüp tekrar geri koydum. Kesinlikle kapaksız olmaz.
Tamamdır hocam teşekkürler.

Genelde ressamların kullandığı spatula ile yapıyorlar ama ben jileti plastik bir çubukla yavaşça iterek yapmıştım. Çok dikkatli olmalısın anakarttaki yollar zarar görürse cihaz çöp olur.
Hocam yarın yapacağım delid işlemini yani babam yapacak eli daha yatkın bu işlere. Sizce nelere dikkat etmeliyim? Jileti bir çubuk ile iterek yapacağım bende sizin gibi.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam teşekkürler.

Hocam yarın yapacağım delid işlemini yani babam yapacak eli daha yatkın bu işlere. Sizce nelere dikkat etmeliyim? Jileti bir çubuk ile iterek yapacağım bende sizin gibi.
Silikonun bir tarafında boşluk olacak, jileti boşluk olan taraftan çok derine gitmeden yerleştirip yavaşça bastırın hocam. Jiletin dışarıda kalan ucunu pense veya kargaburun ile sıkıca tutun. İttireceğiniz çubukla jileti hafif yukarıya doğru bastırarak yapın ki anakart zarar görmesin.

Silikonun bir tarafında boşluk olacak, jileti boşluk olan taraftan çok derine gitmeden yerleştirip yavaşça bastırın hocam. Jiletin dışarıda kalan ucunu pense veya kargaburun ile sıkıca tutun. İttireceğiniz çubukla jileti hafif yukarıya doğru bastırarak yapın ki anakart zarar görmesin.
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı