PS3 fat kasa boşta 80 derece

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar, fat kasa PS3 mevcut, hiç açılıp temizlenmemişti. Daha önce de kırılma olmamıştı. Kendim hen yükledim. Hen yükledikten sonra bu sıcaklık programına baktım ki 77-80 derecelerde geziyor. Boşta iken bu seviyelerde RDR oyununa girdiğimde 85 derece uyarısı falan verdi. İçini açıp güzelce temizledim ki aslında macun kuru gibiydi. Onun haricinde bu kadar açılmamış olmasına rağmen tertemiz makineydi. Sürdüğüm macun piyasa malı ucuz tüp macunlardan ama elimde o olduğundan onu kullanmak zorunda kaldım. Fakat işe yaramadı. Kırma işlemi olmadan önce böyle bir fan sesi artma gibi problemler yoktu. DVD okuyucusu arızalı olduğundan yapmak istedim. Sizce sorun PS3'te mi yoksa yazılımsal bir problem mi vardır?

Anladım hocam şimdi diyorumn ki ben bunu sıfırlayayım sistem güncellersem eski haline gelecek değil mi ? Sonra sadece multiman yüklesem hen yüklemesem çözüm olur mu ? Birde bu ısı programını yükleyebilirmiyiz hen yüklemeden ?

Anladım hocam şimdi diyorumn ki ben bunu sıfırlayayım sistem güncellersem eski haline gelecek değil mi? Sonra sadece multiMAN yüklesem hen yüklemesem çözüm olur mu? Bir de bu ısı programını yükleyebilir miyiz hen yüklemeden?

Hen yüklemeden multiMAN tarzı programlar kuramazsın Sony'nin resmi sitesindeki verdiği en güncel sürümü kurman gerekiyor ama hen kurduğun için cihaz yine de ısınacak pek kafana takmana gerek yok kaliteli macun sürsen yeter.

Hen yüklemeden multiMAN tarzı programlar kuramazsın Sony'nin resmi sitesindeki verdiği en güncel sürümü kurman gerekiyor ama hen kurduğun için cihaz yine de ısınacak pek kafana takmana gerek yok kaliteli macun sürsen yeter.
Anladım hocam HEN dışında başka bir kırma yöntemi varsa onu uygulasam olmazmı ?

İşlemci 80 derece ise macun sıkıntılı. RSX 80 derece ise normal diyebiliriz çünkü CECHH04 demiştin kasaya. Kasaya baktım RSX 90nm yani ilk ısınan kasalarla aynı. HEN kurmak ısıyı çok değiştirmiyor ama konsolun fanları hızlı çalışsın iyi soğutsun elimde kalmasın dersen webMAN kurup fan ayarlarını yükseltebilirsin. Bende CECHK08 var programlarda 70-80 dereceyi gösteriyor ama uzun süre oynayıp sonra ısıya baktığımda 65-70 derece arası gösteriyor.

İşlemci 80 derece ise macun sıkıntılı. RSX 80 derece ise normal diyebiliriz çünkü CECHH04 demiştin kasaya. Kasaya baktım RSX 90nm yani ilk ısınan kasalarla aynı. HEN kurmak ısıyı çok değiştirmiyor ama konsolun fanları hızlı çalışsın iyi soğutsun elimde kalmasın dersen webMAN kurup fan ayarlarını yükseltebilirsin. Bende CECHK08 var programlarda 70-80 dereceyi gösteriyor ama uzun süre oynayıp sonra ısıya baktığımda 65-70 derece arası gösteriyor.
Merhaba hocam, RDR açıp bir kaç dakika oyunda bekledim sonda ısı programından baktığımda, CPU: 78 RSX: 61i görmüş. Fakat oyunda iken 85 overflow heat vs gibi bir uyarı verdi warning yazdı sağ üst köşede.

Birde oyundan çıktığımda bile cihaz 80 derecenin altına inmiyor. Fan ayarı auto dan enable da denedim yüzde 35 i hiç değiştrmedim birde sysos mu diye birşey vardı onu yapıyorlardı onda denedim onda dahada ytavaşlamıştı sanırım.

Merhaba hocam, RDR açıp birkaç dakika oyunda bekledim sonda ısı programından baktığımda, CPU: 78 RSX: 61i görmüş. Fakat oyunda iken 85 overflow heat vs gibi bir uyarı verdi warning yazdı sağ üst köşede.

Bir de oyundan çıktığımda bile cihaz 80 derecenin altına inmiyor. Fan ayarı Auto'dan enable da denedim yüzde 35'i hiç değiştrmedim bir de sysos mu diye bir şey vardı onu yapıyorlardı onda denedim onda daha da ytavaşlamıştı sanırım.

Odan sıcak mı? Konsolun hava tahliye edebilecek yeri var mı? İkisi de varsa termal macunu değiştirmekte fayda var. Ben Arctic MX4 kullanmıştım 2023'ün sonunda ve şu ana kadar sorunsuz çalıştırdım.

Odan sıcak mı? Konsolun hava tahliye edebilecek yeri var mı? İkisi de varsa termal macunu değiştirmekte fayda var. Ben Arctic MX4 kullanmıştım 2023'ün sonunda ve şu ana kadar sorunsuz çalıştırdım.
İkisinde de sorun yok hocam fakat aynı macunu R5 3600 de kullanıyorum. Fakat markasız şırıngada satılanlar yani evet. Ben başka birşeyede takıldım. Fan yüzdesini artırmalımıyım ? O değer girilen yerde webman uygulamsında 35 yazıyor. Fakat değer girilince PS3 ün kasmaya başladığını söyleyenler var. Kitlenme durumunda tekrar kurulum yapmak zorunda kalınırmış vs gibi şeyler okumuştum. Fan aslında düşük hızda kaldığı için mi böyle bilmiyorum. Mesela bende slim modelde var kendi kullandığım boşta CPU 42 RSX 41 derecede çalışıyor. 2 saat oyun indiriken sadece 77 yi gördüm o kadar.

Geri
Yukarı