PS3 kırmızı ışık verdi

sorun sence ne olabilir cihazı alalı 1 hafta oldu sahibi söylediğine göre bayadır doğru düzgün oynamıyomuş yada yazılımda sıkıntı olabilir mi
Bir kerelik bir problem de olabilir. Tekrar ederse de büyük ihtimalle donanımsal bir sıkıntı vardır. Gözün sıcaklıkta ve fan hızında olsun. Oyuna girmeden, ana menüde beklerken fan yüksek hızda çalışırsa termal macun yenileme veya delid işlemi gerekebilir.

Boştaki değerler sonuca ulaştırmaz. Yük altındayken ölçmesi lazım.
Soğutma problemi varsa, boştayken bile fan normalden daha hızlı çalışıyor. Ben kendi PS3'ümden biliyorum. Delid işleminden sonra normale döndü.

Boş altında bile olsa CPU ile RSX arasında 20 derecenin olması anormal bir durum. Arızanın göstergelerinden.

RSX ve CPU arasında bu kadar fark olmaması lazım. Kırmızı ışık arızası CPU , Sarı ise RSX arızasının belirtilerindendir. Sizin muhtemelen CPU'da problem var.
Haklısın. Normalde sıcaklıkları birbirine daha yakın oluyor.

Son düzenleme:
Start ve Select tuşunlarına aynı anda 5 saniye basılı tutunca sıcaklık göstergesinin ekranda devamlı kalması lazım

WebMAN'e bakayım dedim 70'ti 80 oldu. Ondan sonra ekranda bir şey yazdı ama WebMAN'da fan hızlanmadı. Bir kırmızı bir de yeşil ışık yanıp sönmeye başladı. Ben de kapattım WebMAN'da %35 manuel yazıyordu ve sessiz çalışıyordu.

Dosya Ekleri

• 20230621_203523.jpg
    20230621_203523.jpg
    192,9 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı