PS4 nefreti

Evimde 32 GB RAM PC olsa bende bakmam be hocam ama düşük bütçe varsa eğer PS Plus sistemi vs gerçekten işe yarayabiliyor.
PS4 sistem özelliklerine baktığımda Online değilse eğer bence 8 GB RAM PC'lere taş çıkarabiliyor.

Oynadığım GTA 5 değildi hocam 15 FPS ile GTA SA oynuyordum 😅😅
Bu cihaz bile taş çıkarır onlara online değilse.
Adsız.png

(Sayende nostarji yaşadım. 3 sene önce kullandığım eski laptopum.)

Oyunların pahalılığı PS Plus sistemi ile çözülebiliyor bence hocam. En azından birçok masraftan kurtarıyor.

Ne mutlu bana o zaman hocam 😅.
Dediğim gibi. Offline oyunlarda herkes herkese taş çıkarır.

Yok zaten amaç GTA V'ı oynamak değil hocam oyun oynayabilmek.

Oyun oynayacaksan benim evdeki 98 model PS1 de oynatıyor. Siz istiyorsunuz sahip olduğunuz cihazlar övülsün hiç laf edilmesin. PS4 çıktığı döneme, hizmet verdiği süreye ve oynatabildiği oyunlara göre muhteşem bir cihazdır ama 2023 itibarıyla gelecek için ölü bir alettir. Teknolojiye gerçekçi bakılmalı, duygusal değil.

Oyun oynayacaksan benim evdeki 98 model PS1 de oynatıyor. Siz istiyorsunuz sahip olduğunuz cihazlar övülsün hiç laf edilmesin. PS4 çıktığı döneme, hizmet verdiği süreye ve oynatabildiği oyunlara göre muhteşem bir cihazdır ama 2023 itibarıyla gelecek için ölü bir alettir. Teknolojiye gerçekçi bakılmalı, duygusal değil.

Peki hocam duyusal değil de gerçekçi bakarsam eğer 2024 yılında alınmaz fakat hala süren desteği neden devam ediyor?

Kullanıcılar kullanmak isterse kullansın diye.

İşte bu yüzden soruyorum hocam hala kullanılabilen bir konsol neden bu kadar nefret topluyor diye ama cevabımı aldım sanırım. Özet geçmem gerekirse:

Oyunlarda yeni PC ve konsollara göre düşük performans.

Artan oyun ve konsol fiyatları.

Sistem yavaşlığı ve FPS düşüşü.

Yeni çıkan oyunları oynatacak güce sahip değil vs. Daha birçok sebep var anladığım kadarıyla.

Hocam ben FPS bilemiyorum ben oyunculuk hayatıma başladığımdan beri 10 FPS oyun oynuyordum 30 olsa ne olur 60 olsa ne olur Online olmadıktan sonra.
Powerpoint sunumu...

Yüksek refresh rate daha akıcı deneyim anlamına gelir, karakteri başka yere baktıracağında kötü görüntüler oluşmaz, 30 çok düşük bir değer fakat PS4 stabiliteden kurtarıyor. Artık ölü bir cihaz çünkü yeniler gelmeyecek bile belki ve bu duruma rağmen pahalı.

10 ile de oynanır 20 de diyene kadar insanlar PS5 alıyor az bir farkla ve daha uzun süre kullanabiliyor cihazı.

Eğer eski güzel oyunlar var diyeceksiniz de ben bugün ps2 oynamak için pcye kol satın aldım fakat bu Playstation 2yi kötü bir fiyata alınır yapar mı, hayır.

Ucuzsa alınsın da gereksiz pahali.

Geri
Yukarı