PS4 vs PC

İkisinin de artı ve eksilerini değerlendirelim.
PS4:
Avantajları:
Geniş ekran, güzel oyunlar ve hazzı bambaşka
Sıkıldığında istediğin kişiyle oynayabilirsin çünkü konsol fazla
Dezavantajları:
TV senin değil ise veya senin odanda değil ise ailen illa ki TV izlemeye, oturmaya gelecektir veya misafir gelecektir. Ve daha da o misafir çocuğu olayı...
Yanlış biliyor olabilirim ama hep aynı oyunlar var galiba. Eninde sonunda sıkılırsın.
PC:
Avantajları:
Mükemmel oyun performansı
Yalnızlık ve eğer senin olacak ise istediğini yapabilme, istediğin oyunu yükleyebilme
Aynı oyunları oynamaktan sıkılırsan sıkıldığın oyunu silip başka birşey daha yükleyebilirsin
İstediğinde sosyal medyaya da girebilirsin
Dezavantajları:
Hep aynı yere bağlısın, Tıpkı PS4 gibi
Temizlemesi ve sürekli tozlanması seni deliye döndürebilir
Ekipmanları çok para harcatır. Adaptörü, kulaklığı, kasa donanımları...
Üstelik laptoplar gibi şuanda gereksiz pahalılar bence

Söylediğiniz PC'yi atabilir misiniz?
Mesela böyle bir şey alınabilir:
Özelleştirmeler:
Anakart: BIOSTAR H310
Ekran kartı: INNO 3D 1650S
RAM: 2 tane seçin yani 16GB yapın.

Bu haliyle 4300TL oluyor.

(Bütçeye monitör dahil ise RAM 8GB olarak kalsın, öyle fiyat 3913TL oluyor. Kalan 600TL ile monitör alınabilir. )

Mesela böyle bir şey alınabilir:
Özelleştirmeler:
Anakart: BIOSTAR H310.
Ekran kartı: INNO 3D 1650S.
RAM: 2 tane seçin yani 16 GB yapın.

Bu haliyle 4300TL oluyor.

(Bütçeye monitör dahil ise RAM 8 GB olarak kalsın, öyle fiyat 3913TL oluyor. Kalan 600TL ile monitör alınabilir. )

600 ile ancak şöyle bir şey alınabiliyor ve klavye, mouse, kulaklık vs. gibi ekipmanlar buna dahil değil ve ortalama 500 TL'de onlar tutar tahminimce. :( Malesef PC fiyatları çok pahalı.

600 ile ancak şöyle bir şey alınabiliyor ve klavye, mouse, kulaklık vs. gibi ekipmanlar buna dahil değil ve ortalama 500 TL'de onlar tutar tahminimce. :( Malesef PC fiyatları çok pahalı.

Bütçeyi 30TL aşarsa 4630TL fiyata linkini bıraktığım 1080P 75Hz monitör ile o sistem alınabilir. Ekipman ise bence çok sorun değil. 150TL civarına ekipman dizilebilir. Tabi çok kaliteli olmaz ama A101 marketlere arada Gaming klavye, mouse ve kulaklık toplam 110TL civarına geliyor. İlk PC topladığımda 1 sene kadar onları kullandım ve açıkçası sorun da çıkarmadılar 😀

Kesinlikle PS4.

Dünya çapında uygulanan indirimler ülkemizde de geçerli.

Kendim bilgisayar kullanıyorum ama konsolcuyum senin bu anlattıklarına göre konsol daha mantıklı geliyor tabii eğer çok fazla oyun satın alacaksan zaten iyi bir bilgisayar almış kadar olursun bunun matematiğini iyi yapman lazım PS4 aldığında elindeki oyunlar ne olacak bir bak alacağın PC fiyatının ne kadar fazlasına denk geliyor ona göre düşün ve konsollar gerçekten başyapıt denilebilecek oyunlara sahip bunlardan mahrum kalma derim.

Kendim bilgisayar kullanıyorum ama konsolcuyum senin bu anlattıklarına göre konsol daha mantıklı geliyor tabii eğer çok fazla oyun satın alacaksan zaten iyi bir bilgisayar almış kadar olursun bunun matematiğini iyi yapman lazım PS4 aldığında elindeki oyunlar ne olacak bir bak alacağın PC fiyatının ne kadar fazlasına denk geliyor ona göre düşün ve konsollar gerçekten başyapıt denilebilecek oyunlara sahip bunlardan mahrum kalma derim.

%90 PS4 alacağım. Yardımcı olanlara teşekkürler, konuyu yeni gören arkadaşlar yorum yapmaktan çekinmesinler belki fikrim değişebilir.

Bütçeyi arttırın, ya series s/X alın ya da 2060'lı sistem toplayın.

Dostum bütçe problemi elimde olsa veya arttırabiliyor olsam sence buraya başlık girer miyim? :D
Arkadaşlar oyun fiyatları konusunda istediğim 30 oyunu karşılaştırdım, hepsinin fiyatını toplayıp buldum, bu 30 oyun PC'de 5.055 TL'ye alınabiliyor. Ps'de ise 6.266. şimdi konuya kökten bakarsak, PC alırsam istediğim oyunların çoğunu oynayamayacağım yani bu durumda PC oyunlarının ucuz olmasının anlamı kalmıyor, PS4'te 30 FPS olsa bile oynatabiliyor. Bir çok kişiye aradaki fark çok gelebilir ama senelerdir istediğiniz oyunları oynamamak mı? Yoksa 100 lira daha verip oynamak mı?
İkisinin de artı ve eksilerini değerlendirelim.
PS4:
Avantajları:
Geniş ekran, güzel oyunlar ve hazzı bambaşka.
Sıkıldığında istediğin kişiyle oynayabilirsin çünkü konsol fazla.
Dezavantajları:
TV senin değil ise veya senin odanda değil ise ailen illa ki TV izlemeye, oturmaya gelecektir veya misafir gelecektir. Ve daha da o misafir çocuğu olayı...
Yanlış biliyor olabilirim ama hep aynı oyunlar var galiba. Eninde sonunda sıkılırsın.
PC:
Avantajları:
Mükemmel oyun performansı.
Yalnızlık ve eğer senin olacak ise istediğini yapabilme, istediğin oyunu yükleyebilme.
Aynı oyunları oynamaktan sıkılırsan sıkıldığın oyunu silip başka bir şey daha yükleyebilirsin.
İstediğinde sosyal medyaya da girebilirsin.
Dezavantajları:
Hep aynı yere bağlısın, tıpkı PS4 gibi.
Temizlemesi ve sürekli tozlanması seni deliye döndürebilir.
Ekipmanları çok para harcatır. Adaptörü, kulaklığı, kasa donanımları...
Üstelik laptoplar gibi şu anda gereksiz pahalılar bence.

Hep aynı oyunlar değil, AAA oyunların hepsi PS4'e geliyor, indie yapımların bazıları geliyor onun dışında kütüphanesi daha az ama 200 tane oyun da yok yani Indie'ler haricinde steamdekilerin aynısı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı