PS5 alınır mı?

Kagoer

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bir tane konsol almayı planlıyorum ve sadece PS exlusive oyunları oynayacağım.
1)sizce PS5 exclusive oyunlar için fazla mı?
2)PS4 Pro veya PS5 alırsam kaç yıl ömrü olur?

PS4 Pro'nun 3 senesi var.
PS5'in 5-7 yıl ömrü var.
Özel oyunlar için değer, önümüzdeki nesilde 7-10 tane başyapıt çıkacaktır.

Paran varsa PS5 al çünkü maksimum 1 yıl sonra 4'e oyun çıkmaz artık. Zaten PS4 oyunlarını 5'te de oynadığın için seni 7 - 8 yıl götürür. Benim param yoktu 4 aldım ama olsa düşünmeden 5 alırdım.

PS4 Pro'ya da sıfır alacaksan zaten vereceksin 4bin lira para. Sadece exc. oyunları oynayacağım diyosan zaten çok fazla bir oyun masrafın da olmaz. Almışken 2bin lira daha koy PS5 digital al 5-6 sene kafan rahat olsun. Ayrıca sadece oynayabilmek olarak bakma. Oynamak var oynamak var. PS5'te 60 FPS oynama şansın var ki bence oyunculuk için 4K vb. gibi etkenlerden çok daha kıymetli.

PS4 Pro alsan 3-4 yıl ömrü, PS5 alsan 6-7 yıl ömrü var.

PS4 Pro'nun 3 senesi var.
PS5'in 5-7 yıl ömrü var.
Özel oyunlar için değer, önümüzdeki nesilde 7-10 tane başyapıt çıkacaktır.

Bu çıkarımınızın nedeni nedir, son konsollar olacağını düşündüğünüz için mi? Arada 3 sene vermenizi anlamlandıramadım :) Çünkü PS4 neslinin göreceği son tam anlamıyla özel oyun Horizon olacak muhtemelen, o da erteleme aldığı için sarktı zaten. Bu yıl için listelenen Returnal, Deathloop, Ratchet&Clank, Gran Turismo 7, FF XVI, GOW, Ghostwire vs. hiçbiri PS4'e çıkmayacak. Konu sahibi sadece PS özel oyunları oynanacak demiş, bu bakımdan konu sahibi için PS4 Pro'nun ömrü falan yok aslında. Sadece her sene çıkan spor simülasyon ve oyuncu sayısı nedeniyle üçüncü parti oyunlar 2-3 yıl gelir.

Firmalar oyuncuları en hızlı şekilde yeni nesile geçirmeye çalışacak, bunun en önemli yolu da oyun desteğini kesmek. Bu da oyunların geliştirme süreçlerinde geçmiş neslin sınırlandırıcı olmaması için önemli zaten. Microsoft One X'e, Sony de PS4 Pro'ya olan 1. parti oyun desteğini bitirdi bitirecek 2021 yılı itibariyle. 3. parti oyunlar zaten crossgen çalışabildiği için sıkıntı yok onlar oyuncu sayıları eski jenerasyonda azalana kadar çıkacaktır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı