PS5 beklenir mi?

Minimumaydia

Hectopat
Herkese selamlar. Öncelikle şunu söylemek istiyorum: 20 yaşındayım ve hayatım boyunca herhangi bir konsol sahibi olamadım. Dolayısı ile hiçbir fikrim yok. Bunun altını çizmek istedim çünkü dolaylı olarak buna ilişkin sorular soracağım.

PS sahibi gerçekten olmak istiyorum fakat ne zaman olmam gerektiği konusunda hep kararsız kaldım. Şu sıralar iyice düşündüm ve taşındım. Ps'ye gelecek olan yeni oyunları da göz önünde bulundurarak kesinlikle ve kesinlikle artık bir PS sahibi olma zamanımın geldiğini anladım.

Şimdi aklımı kurcalayan sorularımı sormak istiyorum. Muhtemelen yıllardır bu camianın içinde olan insanlar gülecek hatta "ne saçma soru bu ya" bile diyen olacaktır 😁. Şimdiden yanıtlar için teşekkürler. 😌

1- PS5'i beklemeli miyim? Yoksa PS4 alıp yoluma mı bakmalıyım?

2-PS5 ve PS4'ün arasındaki farklar nelerdir? (Lütfen kabaca anlatmayın. Bir cahile anlatır gibi detaylı ve doğrudan anlatın)

3- Ps, yalnızca oyun oynamak için mi? Yoksa oyun dışında, internete de erişebilip; film, dizi gibi aktivitelerde de bulunabiliyor muyuz?

4- 500 GB, 1TB gibi farklı hafıza genişliklerine sahip Ps'ler gördüm. Neden? CD takıp oyun anlık olarak oynanmıyor mu? Herhangi bir yükleme işlemi mi var Ps'de? Hafızaya niçin gerek var? (Çok saçma bir soru olmuş olabilir fakat cahilim. 🙄)

5- Hayatımda yalnızca birkaç defa Gamepad'i elime almışlığım var ve bu deneyimlerim benim için facia idi... Asla ve asla becerememiştim ve o deneyimlerimden sonra Ps'den tiksinip bir daha yüzüne bakmamıştım. Gamepad'e alışmak çok uzun süremi alır mı?

Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar. Öğrenmem gereken başka hususlar varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden tekrar tekrar teşekkür ederim.

1- Bence PS5 beklenmeli.
2- Performans farkı olacaktır. Ama nasıl anlatırım size bilmiyorum :)
3- Evet yapabiliyorsunuz.
4- CD ile oynarken oyunun ek kaydedilen dosyaları diske yazılıyor. CD'ye değil. Mesela FIFA'da takım oluşturdunuz, bu CD'ye değil depolamaya kaydediliyor. Ama PlayStation Store üzerinden alacaksanız 1TB daha mantıklı.
5- Gamepad ile yalnızca 1-2 gün oynadıktan sonra alışırsınız. Öyle tek seferlik deneme ile olacak iş değil.

Valla hocam benim şu ana kadar adam akıllı bir ne bilgisayarım oldu ne konsolum ha PS2 olmuştu da onu saymıyorum. Geçen sene bilgisayar toplama fikrim vardı fakat sonra vazgeçtim ve PS5'i bekleme kararı aldım. Pişman olacağımı pek sanmıyorum bunun için bayağı bir bekledim ve buna değecektir diye düşünüyorum. Size önerim de PS5'i beklemeniz yönündedir.

Öncelikle maksimum kaç lira ödeyebilirsiniz bu önemli. Çünkü PS5 min. 6000 TL olacak gibi gözüküyor.
Eğer paranız varsa PS5 beklenir zaten şu anda konsollar çok pahalı ben olsam almazdım. PS5 VE PS4 arasındaki fark PS5 size çok daha akıcı ve iyi grafikli bir oyun deneyimi sunabilir. PS5 ile oyunları daha hızlı açarsınız. PS'larda Netflix. YouTube gibi platformlar da oluyor. Gamepad'e maksimum 1 haftada alışırsınız.

1- Kesinlikle PS5 beklenmeli
2-Detaylı olarak aklımda pek yok ama yanlış hatırlamıyorsam kaba benzetme ile PS4 Hyundai Accent PS5 Maserati gibi bir benzetme yapabilirim sanırım :D
3-evet PS4'te de internete erişim gibi özellikler mevcuttu.
4- #3'te KKA arkadaşımıza katılıyorum Store direkt senin hafızana indiriyor
5-Kullanıldıkça alışılır aynı yeni klavye fare almak gibi biraz alışma süreci oluyor

Bu fiyatlara PS4 alacağıma PS5 alırım daha iyi şahsi fikrim :).
Eski fiyatlardan haberdar olmadığım için yorum yapamıyorum fakat şaşırmamlı. 2 sene önce dolar 5.30 sularındaydı...

1- Bence PS5 beklenmeli.
2- Performans farkı olacaktır. Ama nasıl anlatırım size bilmiyorum :)
3- Evet yapabiliyorsunuz.
4- CD ile oynarken oyunun ek kaydedilen dosyaları diske yazılıyor. CD'ye değil. Mesela FIFA'da takım oluşturdunuz, bu CD'ye değil depolamaya kaydediliyor. Ama PlayStation Store üzerinden alacaksanız 1TB daha mantıklı.
5- Gamepad ile yalnızca 1-2 gün oynadıktan sonra alışırsınız. Öyle tek seferlik deneme ile olacak iş değil.
Anladım. Yanıtların için çok teşekkür ederim 😁. Gönül rahatlığı ile PS alabilirim artık. Aklımda hiçbir kuşku kalmadı.

Öncelikle maksimum kaç lira ödeyebilirsiniz bu önemli. Çünkü PS5 min. 6000 TL olacak gibi gözüküyor.
Eğer paranız varsa PS5 beklenir zaten şu anda konsollar çok pahalı ben olsam almazdım. PS5 VE PS4 arasındaki fark PS5 size çok daha akıcı ve iyi grafikli bir oyun deneyimi sunabilir. PS5 ile oyunları daha hızlı açarsınız. PS'larda Netflix. YouTube gibi platformlar da oluyor. Gamepad'e maksimum 1 haftada alışırsınız.
Kesinlikle ben de bekleyeceğim. Umarım değer.
Çok teşekkür ederim. PS5'İ kesinlikle bekleyeceğim fakat yalnızca oyun grafiği ve FPS mi? Ne kadar büyük farklar olacak? PS4'de, x oyununda 1080p'de 60 fps alabiliyorken PS5'te 2160p'de 60 fps alabilecek olmamız kadar büyük bir fark mı bu? Ayrıca çok iyi bir noktaya parmak bastınız. Maksimum 8000 TL'yi gözden çıkarabilirim. Fiyat ile ilgili elde tutulabilir herhangi bir bilgi var mı?
Paranız varsa PS5 beklenir fakat ben Xbox One X veya Xbox One S tavsiye ederim. İlle de PS diyorsanız sizin tercihiniz saygı duyarım.
Muhtemelen PS5 bekleyeceğim. Siz de çok iyi bir noktaya parmak bastınız. Güncel durumda resmen konsol oyuncuları ikiye bölünmüş vaziyette. Nedir siz xbox'a iten? PS daha iyi değil mi?

Tüm PS ve Xbox konsollarına sahip birisi olarak kesinlikle Xbox One X yönelmelisiniz(beklemelisiniz) nacizane fikrim.
Acaba bununla da ilgili bir konu mu açsam? Ne yapsam? X box'ıda çok merak ediyorum doğrusu. Nedir xbox'ı daha iyi kılan?

1- Kesinlikle PS5 beklenmeli
2-Detaylı olarak aklımda pek yok ama yanlış hatırlamıyorsam kaba benzetme ile PS4 Hyundai Accent PS5 Maserati gibi bir benzetme yapabilirim sanırım :D
3-evet PS4'te de internete erişim gibi özellikler mevcuttu.
4- #3'te KKA arkadaşımıza katılıyorum Store direkt senin hafızana indiriyor
5-Kullanıldıkça alışılır aynı yeni klavye fare almak gibi biraz alışma süreci oluyor
Çok teşekkür ederim cevaplar için.

Geri
Yukarı