PS5 beklenir mi?

4- 500 GB, 1TB gibi farklı hafıza genişliklerine sahip Ps'ler gördüm. Neden? CD takıp oyun anlık olarak oynanmıyor mu? Herhangi bir yükleme işlemi mi var Ps'de? Hafızaya niçin gerek var?
Oyunlar cd'den ps'in hafızasına tamamen kopyalanmakta.Bunun iki sebebi var.
1-Online oyun ise güncelleme gelecektir ve nereye eklenecek o güncelleme.
2-En önemlisi ram tek başına ne olursa olsun 90 gb'lık oyunu kaldıramaz.
Eklemek istediğim son şey ise cd'den oyunu ps'e yüklemiş olsanız dahi cd olmadan kesinlikle çalışmaz.Hatta bir kaç yıl önce bir oyunu ps storedan aldıktan sonra boyutunun büyüklüğünden dolayı indirmek yerine arkadaşımdan oyunun cd'sini alıp yüklediğimde malesef oyuna store üzerinden sahip olmama rağmen açılmamıştı 😀 (Cd'li oyunların en güzel yanı oyunları 3-5 dakika içerisinde kurması olabilir.Sadece güncellemesini yapmak kalıyor.)
Bi de son olarak ps4 pro hali hazırda 4k 60fps performans veriyor.
Ps5'te 144hz bekliyodum.Lansmanda 120hz olacağı söylenmişmiş. (şahsen lansmanı izlemedim lakin birkaç yerde öyle yazılmış)

Paran varsa beklemelisin. Teknik olarak PS4'ten daha güçlü olacak, SSD, Ray Tracing vesayire. Blue-Ray oyunlarda ufak bir güncelleme yapabilir. Oyunu kurar ilk sonra birkaç GB indirir tabii diskin üzerine. Şu anda bile bir oyun 150GB, 100GB olabiliyor. 7-8 tane AAA oyundan sonra kapasitesi dolar diskin. Gamepadten korkma :D. Elime ilk PS4 kolu aldığımda internet kafedeydim PES 17 atıyorduk. PS5'ten de internete girebilir, netflix falan kullanabilir veya konsolun arayüzünü modifiye edebilirsin.

Her yönden PC akar. Grafik kalitesi daha iyi ve artık çoğu oyun PC için. Konsolların espirisi kalmadı. Bikaç oyun için alırsın tabi büyük TV de oynarsın. Bütçesi olanlar için exstra dan.

Her yönden PC akar. Grafik kalitesi daha iyi ve artık çoğu oyun PC için. Konsolların espirisi kalmadı. Bikaç oyun için alırsın tabi büyük TV de oynarsın. Bütçesi olanlar için exstra dan.
%100 doğruluk payı yok fakat verilen vaatlere göre, AAA oyunlarda RT açık ve 4k da 60+FPS verebileceği söyleniyor PS5 için. Eğer bu doğruysa ne PC kalır ne de türevi. "Gaming" için tabii. Yani yorumunuza asla katılmıyorum. Piyasanın en güçlü kartı olarak anılan "2080 Ti" bile, yine piyasanın en gereksinimli oyunu olarak anılan "RDR2" için bırak, 4k'yı; 1080p de maksimum alabildiği değer 80 iken üstüne üstük yalnızca kartın fiyatı 10.000 TL küsür iken. Sen kalkıp da, muhtemel 8.000 TL olacak ve yine muhtemel vaatlerini yerine getirecek ve maddi olarak kendisiyle kıyas, 10.000 TL'lik bir sistemi yine bırak 20.000 TL'lik bir sistemin bile yerine getiremiyeceği şeyleri başaracak olan bir konsoldan bahsediyor iken biz, bunların üzerine kalkıp da 'PS bitti yegen" demek. Abesle iştigal etmektir.

Ayrıca şunu da eklemek istiyorum: "Çoğu oyun artık PC için geliyor" Anlam veremedim doğrusu. Arkadaş ile paralel evrenlerde yaşıyoruz sanırım...

Şuan 750 TI ekran kartım var yetersiz geliyor. 60 hz monitörü de 144 hz'e yükseltmem gerek tabi. 2060 veya 2070 Super ekran kartı almayı düşünüyordum. PS5 çıkıyor, kararsız kaldım. FIFA ağırlıklı, zaman zaman Pubg, Cs Go, Horizon 4, Call Of Duty falan oynuyorum. PS'de diğer oyunları pek denemedim belki oynasam severim ama bu oynadığım oyunları düşününce PC ekran kartını üst seviye alayım diye düşünüyorum. PS5'i sırf FIFA için almak aklımdan geçiyor. Oyuncu pazarı 5-10 milyon civarlarında FIFA'da, Xbox'ta 1-3 milyon arası değişiyor. PC'de 250-900k arası çok düşük kalıyor.

Hocam artık Xbox almanın gereği kalmadı. Zaten oyunlar PC için var. Gamepass PC için var. PS 5 kendine özel oyunları ile fark yaratabilir. Konsolun özelliği kendine has oyunu olmasıdır.
Bu mühendisi dinlemeden önce ben de Xbox konsolun daha iyi olacağını düşünüyordum.
Bazı arkadaşlarım inanmak istemedi. Her şey belliyken olamaz dediler. Fakat bu açıklamadan sonra hiç kimse aksini iddia eden bir konuşma yapmadı. Sonuçta hiçbirimiz bu adam kadar uzman değiliz. Her yere oyun yapıyor bu adamlar.

Geri
Yukarı