PS5 dijital vs PS5 Slim

Sakinol

Picopat
Daha fazla  
Peki 3 yıl sonra PS5 mi almalıyım Slim kasa mı eğer çıkarsa? Ama PS5 Slim dijital sürüm çıkmazsa düz PS5 dijital alırım ama 2.el almam çünkü artık sıfır ürün almanın keyfini yaşamak istiyorum. Bir de harçlıklarımı biriktirip yazları çalışıp 3 seneye PS5 parası kazanır mıyım sizce? 16 yaşındayım çalıştığım zaman günlük 30-40 TL akıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Peki 3 yıl sonra PS5 mi almalıyım Slim kasa mı eğer çıkarsa? Ama PS5 Slim dijital sürüm çıkmazsa düz PS5 dijital alırım ama 2.el almam çünkü artık sıfır ürün almanın keyfini yaşamak istiyorum. Bir de harçlıklarımı biriktirip yazları çalışıp 3 seneye PS5 parası kazanır mıyım sizce? 16 yaşındayım çalıştığım zaman günlük 30-40 TL akıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu kafanızı ders çalışmaya yormanızı öneririm. Umarım PlayStation planlarınız gibi dersleriniz de planlıdır.
3 sene boyunca yazları çalışarak PlayStation alabilirsin. Şu an 16 yaşındasın 18-19 yaşına kadar PlayStation parası biriktirmek mantıklı değil. Parayı daha güzel işler için kullanabilirsin.

Bence 3 yıl sonra tekrar konu açmalısın, zira o zaman neler olacağını bilemeyiz.

Haklısınız.

Bu kafanızı ders çalışmaya yormanızı öneririm. Umarım PlayStation planlarınız gibi dersleriniz de planlıdır.
3 sene boyunca yazları çalışarak PlayStation alabilirsin. Şu an 16 yaşındasın 18-19 yaşına kadar PlayStation parası biriktirmek mantıklı değil. Parayı daha güzel işler için kullanabilirsin.

Yabancı dil seçtim Anadolu lisesindeyim sınavlara çalışmaya başlayacağım, pazartesi yazın hem çalışacağım hem de Dualingo'dan yabancı dil çalışacağım.

Haklısınız.

Yabancı dil seçtim Anadolu lisesindeyim sınavlara çalışmaya başlayacağım pazartesi yazın hem çalışıcam hem de dualingodan yabancı dil çalışacağım.

Günde en az 2 saatimi ayırırım yazın İngilizce ve Almanca'ya.

Herkesin ağızında Slim ve Pro söylemleri dolaşıyor. Sanki kesin olarak çıkacakmış gibi. Yayıncılar bile söylüyor. Çıkıp, çıkmayacağını kimse bilemez. Kaldı ki PS5 oldukça güçlü bir cihaz ve 8K'ya kadar destekliyor. PS4 zamanına göre 4K desteklemediği için Pro versiyonu çıktı. Ancak PS5 için aynı durum söz konusu değil. Yani PS5 hem donanımsal olarak güçlü, hem de 8K desteği var. Bu durum da Slim veya Pro'ya ihtiyaç yok. Ha belki Slim olabilir, bu da daha ince versiyonu olur ama donanımsal olarak aynı kalır. Tıpkı PS4 Fat ve PS4 Slim gibi. Donanımsal olarak aynı fakat şekil olarak farklı. Ancak ben pek zannetmiyorum çıkacağını. Bunların hepsinin bir maliyeti var sonuçta. Firmalar eskisi gibi değil. Uğraşmak istemiyorlar. Gelecek farklı, artık GeForce Now gibi platformlar olacak. Bu yüzden Sony ve Microsoft son konsollarını çıkarttı.

Son düzenleme:
Herkesin ağızında Slim ve Pro söylemleri dolaşıyor. Sanki kesin olarak çıkacakmış gibi. Yayıncılar bile söylüyor. Çıkıp, çıkmayacağını kimse bilemez. Kaldı ki PS5 oldukça güçlü bir cihaz ve 8K'ya kadar destekliyor. PS4 zamanına göre 4K desteklemediği için Pro versiyonu çıktı. Ancak PS5 için aynı durum söz konusu değil. Yani PS5 hem donanımsal olarak güçlü, hem de 8K desteği var. Bu durum da Slim veya Pro'ya ihtiyaç yok. Ha belki Slim olabilir, bu da daha ince versiyonu olur ama donanımsal olarak aynı kalır. Tıpkı PS4 fat ve PS4 Slim gibi. Donanımsal olarak aynı fakat şekil olarak farklı. Ancak ben pek zannetmiyorum çıkacağını. Bunların hepsinin bir maliyeti var sonuçta. Firmalar eskisi gibi değil. Uğraşmak istemiyorlar. Gelecek farklı, artık GeForce Now gibi platformlar olacak. Bu yüzden Sony ve Microsoft son konsollarını çıkarttı.

Yani PS6 falan çıkmaz mı?

Yani PS6 falan çıkmaz mı?

Hayır, böyle bir beklenti içerisine boş yere girmeyin. Bu konsollar artık son ve çok güçlü oldukları için en az 15 yıla kadar dayanır ki PS4 hala kullanılıyor. Eh 15 yıl sonra teknolojinin geleceği yeri de az çok tahmin edebiliyoruz. Olur da bir konsol çıkar ise bu PS6 olmaz. PC gibi donanımsal değişiklik yapabileceğimiz bir oyun konsolu çıkar. Bunda da değiştirebileceğimiz tek bir şey var zaten o da Teraflops. PC de ekran kartı değiştirdiğimiz gibi bunda da böyle şeyleri değiştiririz. Maliyeti çok fazla, para harcamaya meraklı değil firmalar artık. İstemiyorlar. Microsoft zaten hiç istemiyordu. GamePass sistemi üzerinden işi götürüyorlar. Bu sistem PC'de de var. En çok oradan kazanıyorlar zaten. Her şeyin bir sonu olduğu gibi bunun da olacak elbette. Daha iyi şeyler olacak gelecekte. Diğer mesajımda da dediğim gibi GeForce Now gibi uygulamalar fazlasıyla artıp, kaliteli hizmetler verecek. Şuan da bir takım sıkıntılar mevcut ama atlatılır bunlar. Her şey zamanla.

Doğmamış çocuğa don biçmek çok anlamsız geliyor bana. Daha PS5 yeni çıkmış, makinenin sınırlarını tam bilmiyoruz, neler yapabiliyor neler yapamıyor, kendi jenerasyonundaki oyunlarda nasıl performans verecek bilmiyoruz ama siz 3 sene sonra olup olmayacağı bile hayal olan bir konsolla kıyaslama yapmamızı istiyorsunuz. Bu bayağı akıldan uzak bir yaklaşım, üzgünüm. Alabilecek bütçeniz varsa PS5 alın, artık 3 yıl sonra mı 5 yıl sonra mı 10 yıl sonra mı olur yeni nesil olanı çıkarsa satar onu alırsınız. 3 ay der gibi 3 yıl sonra çıkabileceği hayal edilen bir makineyi beklemek tamamen saçmalıktan ibaret.

Geri
Yukarı