PS5 mi, PS4 mü?

Arkadaşlar! Yeni bir konsol alacağım. Pek de param yok. PS5 alsam çok para, PS4 alsam eski görünecek. Hangisini almalıyım?

PS4'ün daha iki - üç sene kadar ömrü var. Ömür dememizin nedeni ise, bundan sonra çıkacak oyunlar PS4'e gelecek. Sonuçta 100 milyonun üzerinde satmış bir konsoldan bahsediyoruz. Sony hemen vaz geçmez. Beni idare ettirir diyorsan Pro al. Sıfır daha iyi olur ama fiyatı da orta da.

PS5 şuan için alma. İlk konsollar daima sıkıntılı olur. Covid'den dolayı üretimde yavaş. Hem fiyatları da uçuk, alınacak gibi değil. İkinci veya üçüncü jenerasyonu bekleyin. Bu da 2022 - 2023 yılları demektir.

İki üç yıllık için PS4 alamam diyorsan, mecbur beklemelisin. Warzone tarzı oyunlar ile zaman öldürmeye çalışın ve bir yandan da PS5 için para biriktirin.

Ve son olarak, merak etmenize gerek yok. Yeni konsollar eski konsollar gibi değil. Bunlar çok daha güçlü. 10 yıl, belki daha fazla götürecektir ki PS4 2013 de çıktı ve hala kullanıyoruz.

PS4'ün daha iki - üç sene kadar ömrü var. Ömür dememizin nedeni ise, bundan sonra çıkacak oyunlar PS4'e gelecek. Sonuçta 100 milyonun üzerinde satmış bir konsoldan bahsediyoruz. Sony hemen vaz geçmez. Beni idare ettirir diyorsan Pro al. Sıfır daha iyi olur ama fiyatı da orta da.

PS5 şu an için alma. İlk konsollar daima sıkıntılı olur. Covid'den dolayı üretimde yavaş. Hem fiyatları da uçuk, alınacak gibi değil. İkinci veya üçüncü jenerasyonu bekleyin. Bu da 2022 - 2023 yılları demektir.

İki üç yıllık için PS4 alamam diyorsan, mecbur beklemelisin. Warzone tarzı oyunlar ile zaman öldürmeye çalışın ve bir yandan da PS5 için para biriktirin.

Ve son olarak, merak etmenize gerek yok. Yeni konsollar eski konsollar gibi değil. Bunlar çok daha güçlü. 10 yıl, belki daha fazla götürecektir ki PS4 2013 de çıktı ve hala kullanıyoruz.

Mesela ben PS4 aldım ama dediğin gibi 2023 yılını bekleyeceğim hem sorunsuz sürümü çıkacak hem stoklar gelecek hem 2.el cihazlar gelecek o yüzden şu an almak saçma. 2024'e kadar gider PS4 😃

Çok bütçeniz yok ise PS4 Pro almanız daha mantıklı olur. PS5 hem fiyatı çok fazla hem de oyunları aşırı, gereksiz, saçma pahalı.
Oyunlarının pahalılığın konsolla alakası yok ki.PS4 oyunları çok mu ucuz? Tamamen fiyatlandırma ile alakalı bir durum.

Katılıyorum insanlar çok abartıyor mesela PS2'nin yazılımsal desteği 2018 yılında kesildi. Tam 14 sene.
PS2, PS3'ten daha pahalı ama, onu anlayamıyorum ben de. PS3 desteği var mı hala? Olması lazım çünkü halen PS3 için oyun desteğine devam ediyor Sony şirketi(Agent oyunu).

PS2, PS3'ten daha pahalı ama, onu anlayamıyorum ben de. PS3 desteği var mı hala? Olması lazım çünkü halen PS3 için oyun desteğine devam ediyor Sony şirketi(Agent oyunu).
Agent'in PS3'e Çıkıp Çıkmadığını bilmiyorum fakat çıkmasa da Rockstar'ın sitesinde boş boş duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı