PS5 mi, Xbox Series X mi?

Benim gözümde PS deyince aklıma sadece exc 3-5 oyunu geliyor. Onun dışında Xbox Game Pass daha iyi hikayeli simülasyon açık dünya vb her kategoride dolu dolu bir kütüphaneye sahip. Çünkü Microsoft Game Pass'i bariz zararına yapıyor. EA ortaklığı falan da var. PS Plus'ın kütüphanesi de şu an da gayet iyi ama çoğu oyun yakında gidecek. RDR2 vallhala gibi oyunları sürekli tutmak imkansız. Microsoft'un piyasa büyüklüğü ve çok fazla şirket almış olması onu Pass sisteminde çok öne çıkarıyor.

Gamepad konusun da Xbox'tan çok memnunum. Yok sert tuş, yok tuş titreşimi yok dokunmatiği. Bunlar çok gereksiz bir de yeni sunum da Gamepad'e arka tuşlar eklemeleri. Bu kadar şeye gerek var mı? Bence yok. Cihazı ağırlaştırıyorlar uzun kullanımda rahatsız edici. Üstüne destekleri Microsoft'un yanın da çok zayıf.

Hocam bence PS Plus kütüphanesi 1 yıla iyi olur. Gamepad konusu nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama gerçekten çok iyi bir deneyim gereksiz diyorsunuzda yani oyun konsolu bu gamepad bence iyi olması gerekir en önemli şeylerden birisi gamepad, mesela oyunda ses efektleri gamepadden ses geliyor araba sürerken ortama göre gaz fren sertliği ayarlanıyor, titreşim yani anlatamam oyunun içinde gibi oluyorsun, silah sıkarken o gerçekten silah sıkıyorsun ve mesela rüzgar gülü döndüreceksin oyunda, gamepad üflüyorsun dönüyor gamepad Xbox göre bin kat daha iyi.

Şimdi Spider-Man PS için var Forza ise Xbox için bu olasılıkları da hesaba katmak gerek ama en büyük sebebi ekonomik olabilir. Bir tanesi 16k lira diğeri 12K lira ve arada yok denecek kadar az fark var.

12K olan TR garantisiz garantili olarak Xbox daha pahalı.

Hocam bence PS Plus kütüphanesi 1 yıla iyi olur. Gamepad konusu nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama gerçekten çok iyi bir deneyim gereksiz diyorsunuzda yani oyun konsolu bu gamepad bence iyi olması gerekir en önemli şeylerden birisi gamepad, mesela oyunda ses efektleri gamepadden ses geliyor araba sürerken ortama göre gaz fren sertliği ayarlanıyor, titreşim yani anlatamam oyunun içinde gibi oluyorsun, silah sıkarken o gerçekten silah sıkıyorsun ve mesela rüzgar gülü döndüreceksin oyunda, gamepad üflüyorsun dönüyor gamepad Xbox göre bin kat daha iyi.

Ben gamepad konusun da sadelikten yanayım. Ne olursa olsun rahatlık ön planda olmalı. Yani zevkler ayrıdır. Arkaya tuş eklemeye ne gerek var. Kaç oyunda o dokunmatik kısım kullanılıyor. Tuş sertliği bence şahsen çok gereksiz. Savaşta o tuş sert diye dokunamayacaksın zorlanacaksın hassasiyet olayı sakat. Kol bildiğin ağır. Ama Kol kötü değil, yeniliğe de karşı değilim ama bu kadar şey eklemeye benim için gerek yok. Kol hafif olsun rahat olsun yeter. Bu sadelik işini Xbox güzel yapıyor. PS4'de ki kol da iyiydi. Yine dokunmatik kısım falan vardı tabii.

PS kütüphanesine daha çok oyun gelir gelişir. Ama RDR2 vb. üst kalitede oyunlar zorlar. Ki Sony PS Plus sisteminden zarar ederse veya ediyorsa işi zor.

Ben gamepad konusun da sadelikten yanayım. Ne olursa olsun rahatlık ön planda olmalı. Yani zevkler ayrıdır. Arkaya tuş eklemeye ne gerek var. Kaç oyunda o dokunmatik kısım kullanılıyor. Tuş sertliği bence şahsen çok gereksiz. Savaşta o tuş sert diye dokunamayacaksın zorlanacaksın hassasiyet olayı sakat. Kol bildiğin ağır. Ama kol kötü değil, yeniliğe de karşı değilim ama bu kadar şey eklemeye benim için gerek yok. Kol hafif olsun rahat olsun yeter. Bu sadelik işini Xbox güzel yapıyor. PS4'de ki kol da iyiydi. Yine dokunmatik kısım falan vardı tabii.

PS kütüphanesine daha çok oyun gelir gelişir. Ama RDR2 vb. üst kalitede oyunlar zorlar. Ki Sony PS Plus sisteminden zarar ederse veya ediyorsa işi zor.

Siz hangi modeli kullanıyorsunuz Xbox'da?

12K olan TR garantisiz garantili olarak Xbox daha pahalı.

N11'de Türkiye garantili hocam.

Şu an Microsoft TR garantili olarak en uygun fiyat 15.000₺ ile Amazon TR.

Ancak şunu da belirtmek gerekiyor, PS5 için de Sony Eurasia garantili olarak bakıldığında; fiyat 17.200₺ bandına yükseliyor.

Amazon TR garantili satmıyor.

@189454 @BreakSooN Niye gülücük attınız?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı