PS5 Uzun Kullanım Görüşleri

Hocam oyunlar olarak haklısınız ama oyun fiyatları PS5'e özgü bir durum değil bugün Series X/S oyunları da aşağı yukarı aynı fiyatta. Yani yeni nesil oyunlar pahalı. PS5'te şu anda Game Pass'e rakip değil ama PS Plus ile aylık orta-güzel oyunlar veriliyor. PS4 aylık oyunları orta ya da kötü oluyor ama PS5 aylık oyunu da fena olmuyor şimdi en azından tatmin ediyor.
Xbox'ın oyun çıkarması biz oyuncular için iyi ama biz burada Microsoft'un nasıl bu nesil daha başarılı olacağını konuşuyoruz dolayısıyla bir oyunu rakibine çıkarmak firma adına hoş karşılanmıyor oyuncular tarafından da genel olarak. Tabii şu saatten sonra Xbox alanlar bu hamleye bir şey dememeli çünkü zaten her şey PC ile ortak.
Sony şu ana kadar 2 tane exclusive çıkardı PC'ye. Belki devamı gelir ama belli belli oyunları verir. Mesela TLOU1'i verir 2'yi vermez ki PC oyuncusu eğer oyunu beğendiyse gitsin bir PS alsın diye.
Belki kızacaksınız ama ben şahsen PS aldım oyunları için dolayısıyla gıcık oluyorum bir oyunun PC'ye gelmesine. Biz niye o zaman aldık bunu? Adamlar Horizon Zero Dawn'ı crakleyip de indirebilir ayrıca biz İngilizce oynarken TR altyazılı oynuyor mesela PC'deki oyuncu. Ben hoş karşılamıyorum.
Mesela geçen günlerde Returnal geldi bence güzel bir oyun.
Forza'ya eş değer olmasa da ki ben Forza'yı hiç oynamadım bu tarafın da Gran Turismo'su var hatta seneye geliyor PS5'e 7. oyun. Ön sipariş olursa direkt alacağım bir oyun kendisi.
Dediğiniz gibi her konsolun artısı var. PS fanı değilim ama PS oyuncusu olarak cevaplamak istedim :)
Arkadaşlar bu arada ben RDR2 oynuyorum şu anda. Cihaz çok sessiz içinde disk olmasına rağmen. Yani daha açayım.
Mesela içinde disk yokken dijital bir oyuna girdiğimizde hafif bir bobin sesi oluyor ama içinde disk varken diskin oyunu da olsa veya yine içinde disk varken farklı bir oyunda olsa bobin sesi olmuyor.
Şu an cihaz çok sessiz. Demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir.
Aklıma şu geldi benim de. Eğer bu coil whine güç kaynağından geliyorsa demek ki CD-ROM dönerken cihaz gücünün bir kısmını da oraya veriyor ve böylelikle bobin sesi azalıyor. Teknik anlamda bir açıklaması var mıdır? Bir daha hiç diski çıkarasım gelmiyor çünkü
@Lockheed
@Kuscudayi
Yok tabi ki haklısınız. Ben de fanı değilim babamın şirketi değil sonuçta Xbox.

Kişisel tercihler hepsi. Benim için başka platforma çıkması sorun değil. Ben zaten konsolu çok ucuza ve tam zamanında aldım. Bilgisayarların, ekran kartlarının pahalı olduğu dönemde bilgisayarımı sattım, 5400 liraya aldım Xbox'u. Hiçbir masraf yapmadan kendi bilgisayarımın kat kat gücünde konsola sahip oldum.

Kötü yanları yok mu tabii ki var. Xbox Live Gold Ps Plustan kesinlikle daha kötü. Daha kötü oyunlar veriyorlar. Konsol yeni nesil hissettirmiyor. Gerçi eski nesil konsolları da kullanmadım ama. Hızı dışında çok bir yenilik yok. Gamepad güzel ben beğeniyorum ama bir kaç özellik gelse güzel olurmuş. Arayüzü geliştirilmeli.

Sony benim bildiğim 3 Quantic Dream, Horizon ve Days Gone çıkardı. 5 tane yani.

Benim fikrim tabi ki benim oynadığım oyunu bilgisayar kullanıcısı da oynasa Playstation kullanıcısı da oynasa üzülmem. Daha geçen güne kadar ben de pc kullanıcısıydım. Ben bu konsolu neden aldım:Çok hızlı, çok sessiz, daha güçlü, daha uzun ömürlü. Gerisi benim için önemli değil.

Grand Turismo gelecek biliyorum. Umarım iyi bir oyun olur. Forza'nın senelerdir bir üstünlüğü var ama nasıl olur bilmiyorum.

Ben de PS5 kullanmak isterim tabii ki. LTOU, GoW gibi oyunları var. Ama Türkiyenin durumu maalesef. İleride alma gibi bir düşüncem var. Hatta önce Ps4 Slim almayı düşünüyorum. Exclusiveleri oynamak için.

Bu şekilde iki farklı konsolun kullanıcıları olarak muhabbet etmemiz diyeyim hem biz için hem de bu konsolu almayı düşünen kişiler için iyi oluyor. Benim bir cihazı almadan önce önem verdiğim şeylerden biri dürüst kullanıcı incelemesi. 🙂

Yok tabi ki haklısınız. Ben de fanı değilim babamın şirketi değil sonuçta Xbox.

Kişisel tercihler hepsi. Benim için başka platforma çıkması sorun değil. Ben zaten konsolu çok ucuza ve tam zamanında aldım. Bilgisayarların, ekran kartlarının pahalı olduğu dönemde bilgisayarımı sattım, 5400 liraya aldım Xbox'u. Hiçbir masraf yapmadan kendi bilgisayarımın kat kat gücünde konsola sahip oldum.

Kötü yanları yok mu tabii ki var. Xbox Live Gold Ps Plustan kesinlikle daha kötü. Daha kötü oyunlar veriyorlar. Konsol yeni nesil hissettirmiyor. Gerçi eski nesil konsolları da kullanmadım ama. Hızı dışında çok bir yenilik yok. Gamepad güzel ben beğeniyorum ama bir kaç özellik gelse güzel olurmuş. Arayüzü geliştirilmeli.

Sony benim bildiğim 3 Quantic Dream, Horizon ve Days Gone çıkardı. 5 tane yani.

Benim fikrim tabi ki benim oynadığım oyunu bilgisayar kullanıcısı da oynasa Playstation kullanıcısı da oynasa üzülmem. Daha geçen güne kadar ben de pc kullanıcısıydım. Ben bu konsolu neden aldım:Çok hızlı, çok sessiz, daha güçlü, daha uzun ömürlü. Gerisi benim için önemli değil.

Grand Turismo gelecek biliyorum. Umarım iyi bir oyun olur. Forza'nın senelerdir bir üstünlüğü var ama nasıl olur bilmiyorum.

Ben de PS5 kullanmak isterim tabii ki. LTOU, GoW gibi oyunları var. Ama Türkiyenin durumu maalesef. İleride alma gibi bir düşüncem var. Hatta önce Ps4 Slim almayı düşünüyorum. Exclusiveleri oynamak için.

Bu şekilde iki farklı konsolun kullanıcıları olarak muhabbet etmemiz diyeyim hem biz için hem de bu konsolu almayı düşünen kişiler için iyi oluyor. Benim bid cihazı almadan önce önem verdiğim şeylerden biri dürüst kullanıcı incelemesi. 🙂
Haklısınız hocam inşallah tabii ki size de nasip olur ilerleyen dönemde PS5 . Series X'i yurt dışından mı getirttiniz ?
Almayı düşünenler için bence de güzel oluyor.

Hayır yurt dışından gelen cihazı 1 ay kullanılmış şekilde aldım. İkinci el olarak yani.

Hmm anladım. Nasıl memnun musunuz?
Eksikleri neler artıları neler sizce?
Eksik artıyı konsol olarak değerlendirelim zaten hizmet oyun vs konuştuk :)

Bende de Series X var. Açıkcası son zamanlarda satıp Series S'e geçmeyi düşünmedim değil. Böylece araya bir PS5 dijital de sıkıştırabilirim. En büyük artısı gerçek 4K 60FPS ve GamePass. FPS Boost ve quick resume de yazılım olarak mükemmel avantajlar. Depolaması da gayet yeterli geldi konsolun. Boyutu da büyük değil birazcık ağır geldi sadece. Ama PS5'e göre 2 kat hafifdir herhalde. En büyük eksi oyun sıkıntısı. Oynayacak 1.parti oyun yok. Cihaz çıktı ama oyun çıkarmadılar. Ama GamePass olunca çabuk unuttum bu sorunu. Oynamadığım birçok oyunu,seriyi bitirdim. Eğer siz almayı düşünüyorsanız 4K ve 120FPS gibi takıntılarınız yoksa Series S+2TB harici hard disk alıp GamePass'in tadını çıkarabilirsiniz. Ben de böyle yapacağım. Sonuçta Series X'e çıkacak her şey Series S'e de geliyor. PS5 de almış olacağım böylelikle.

Gayet memnunum. Tek sorunum pcden geçtiğim için oyun fiyatları. Game pass olsa bile bir oyuna 100 tl üstü vermek çok abest geliyor. Pcde Ac Odysseyi 20 tlye almıştım Epic'ten. Detroit'i de aynı şekilde 20 tlye. Gta 5i bedavaya mesela. Konsolda kaç senelik oyunun bile fiyatının yüksek olması garip. Şuanlık GamePassin dışında sadece Witcher 3 aldım. 2021de yeni nesil güncellemesi geleceği için. Efsane oyunu RTX ile deneyimlemek istiyorum.

Konsol olarak kötü diyebileceğim sadece arayüzü var. Ona da baya alıştım sorun yok yani.

En sevdiğim yanlarından biri tabi ki sessizliği. Eski bilgisayarımda oyundayken 5 kasa 2 ekran kartı 1 tane de işlemci fanı çalıştığı için kafam şişiyordu resmen. Geceleri indirmeye bıraktığımda fanlarım PWM olmadığı için gürültsünü çekiyordum.

Pcden sonra boyutu da çok küçük geldi. Masamda kasanın eski yerine koydum. İlk gördüğümde "Bu ne lan?" dedim. Bu küçükcük. Series S nasıldır merak ediyorum. PS5in tasarımı da fena değil ama fazla büyük. Gerçi bana fark etmiyor tasarımı süs eşyası değil sonuçta.

Çok hızlı. Zaten yeni nesilin en büyük espirisi bu.

1080p 60hz monitörde kullanıyorum gücü hakkında bir şey söyleyemeyeceğim. Her türlü 60 fps veriyor zaten.

Başka bir şey aklıma gelmedi. Gayet memnunum yani.
Bende de Series X var. Açıkcası son zamanlarda satıp Series S'e geçmeyi düşünmedim değil. Böylece araya bir PS5 dijital de sıkıştırabilirim. En büyük artısı gerçek 4K 60FPS ve GamePass. FPS Boost ve quick resume de yazılım olarak mükemmel avantajlar. Depolaması da gayet yeterli geldi konsolun. Boyutu da büyük değil birazcık ağır geldi sadece. Ama PS5'e göre 2 kat hafifdir herhalde. En büyük eksi oyun sıkıntısı. Oynayacak 1.parti oyun yok. Cihaz çıktı ama oyun çıkarmadılar. Ama GamePass olunca çabuk unuttum bu sorunu. Oynamadığım birçok oyunu,seriyi bitirdim. Eğer siz almayı düşünüyorsanız 4K ve 120FPS gibi takıntılarınız yoksa Series S+2TB harici hard disk alıp GamePass'in tadını çıkarabilirsiniz. Ben de böyle yapacağım. Sonuçta Series X'e çıkacak her şey Series S'e de geliyor. PS5 de almış olacağım böylelikle.
Series S de güzel konsol ama bundan 5 sene sonra ne halde olur onu merak ediyorum. 1080p için yeter ama üstü çözünürlüklerde 30 fpsye düşebilir. PS5i digital olarak almak bence sıkıntı olur oyun fiyatları yüzünden. Belki ileride Game Passe rakip çıkartırlar o zamana kadar almayı düşünmüyorum.

Bende de Series X var. Açıkcası son zamanlarda satıp Series S'e geçmeyi düşünmedim değil. Böylece araya bir PS5 dijital de sıkıştırabilirim. En büyük artısı gerçek 4K 60FPS ve Game Pass. FPS Boost ve quick resume de yazılım olarak mükemmel avantajlar. Depolaması da gayet yeterli geldi konsolun. Boyutu da büyük değil birazcık ağır geldi sadece. Ama PS5'e göre 2 kat hafifdir herhalde. En büyük eksi oyun sıkıntısı. Oynayacak 1.parti oyun yok. Cihaz çıktı ama oyun çıkarmadılar. Ama Game Pass olunca çabuk unuttum bu sorunu. Oynamadığım birçok oyunu, seriyi bitirdim. Eğer siz almayı düşünüyorsanız 4K ve 120FPS gibi takıntılarınız yoksa Series S+2TB harici hard disk alıp Game Pass'in tadını çıkarabilirsiniz. Ben de böyle yapacağım. Sonuçta Series X'e çıkacak her şey Series S'e de geliyor. PS5 de almış olacağım böylelikle.

PS5 için hiç acele etmeyin hocam. Önce bir Series X ile oynayın bu yıl derim önümüzdeki sene bence bu dediğinizi yapabilirsiniz. PS5 + Series S güzel kombin oluyor ama Series S 6-7 sene iş yapar mı bence tartışılır. Bu sebepten Xbox tarafında eliniz çok güçlü olmaz hatta eğer yine ara nesil olursa PS5 Pro, SERİES XX gibi Series S iyice unutulabilir çünkü donanımı PS4 Pro One X civarı bir şey yani ta bir önceki ara neslin donanımlarında. Bence Series X ile bir kafadan 3 yıl devam edin derim. PS5 topuna hiç girmeyin daha oynayacak oyun yok bakmayın ben aldım ama PS3'ten sonra bende oynayacak çok oyun var ama siz anladığım kadarıyla 8. nesli de kullandınız şimdilik kalsın o yüzden. İleride Pro büyük ihtimal gelmez Series S de bana göre optimize olur geliştiriciler ona oyun yaparlar. Hem PS5 Slim modeli gelebilir. Bu kocaman fat kasayı alacağınıza daha narin daha başarılı olacak slim kasayı alabilirsiniz. Bence tavsiyemdir şu zamanda yeniden değişiklik yapmayın :)
Gayet memnunum. Tek sorunum PC'den geçtiğim için oyun fiyatları. Game Pass olsa bile bir oyuna 100 TL üstü vermek çok abest geliyor. PC'de AC Odyssey'i 20 TL'ye almıştım Epic'ten. Detroit'i de aynı şekilde 20 TL'ye. GTA 5'i bedavaya mesela. Konsolda kaç senelik oyunun bile fiyatının yüksek olması garip. Şu anlık Game Pass'in dışında sadece Witcher 3 aldım. 2021'de yeni nesil güncellemesi geleceği için. Efsane oyunu RTX ile deneyimlemek istiyorum.

Konsol olarak kötü diyebileceğim sadece arayüzü var. Ona da bayağı alıştım sorun yok yani.

En sevdiğim yanlarından biri tabii ki sessizliği. Eski bilgisayarımda oyundayken 5 kasa 2 ekran kartı 1 tane de işlemci fanı çalıştığı için kafam şişiyordu resmen. Geceleri indirmeye bıraktığımda fanlarım PWM olmadığı için gürültsünü çekiyordum.

PC'den sonra boyutu da çok küçük geldi. Masamda kasanın eski yerine koydum. İlk gördüğümde "Bu ne LAN?" dedim. Bu küçükcük. Series S nasıldır merak ediyorum. PS5'in tasarımı da fena değil ama fazla büyük. Gerçi bana fark etmiyor tasarımı süs eşyası değil sonuçta.

Çok hızlı. Zaten yeni nesilin en büyük espirisi bu.

1080p 60Hz monitörde kullanıyorum gücü hakkında bir şey söyleyemeyeceğim. Her türlü 60 FPS veriyor zaten.

Başka bir şey aklıma gelmedi. Gayet memnunum yani.

Series S de güzel konsol ama bundan 5 sene sonra ne halde olur onu merak ediyorum. 1080p için yeter ama üstü çözünürlüklerde 30 FPS'ye düşebilir. PS5'i Digital olarak almak bence sıkıntı olur oyun fiyatları yüzünden. Belki ileride Game Pass'e rakip çıkartırlar o zamana kadar almayı düşünmüyorum.

Hocam çok güzel olmuş elinize sağlık.
Bende 1080P 60Hz TV'de kullanıyorum vallahi cihazlar dile gelse bize kızacaklar. Sen o kadar donanım yap 4K 120FPS hedefle adam gitsin seni 1080P 60FPS'de kullansın. Bilmiyorum benim mi gözlerim çok yavan ama mesela spider man oyununda RTX ile görüntü şahaneydi. Yani daha bizim evlerde 4K TV yok gerçekten çok mu fark ediyor? Yani ben 1 metre veya daha fazla varken piksellerde de görünme olmuyor ve bu şekilde bence bir ortalama bir oyuncu için yeterli.
Siz ne diyorsunuz bu konuda?
Bende 2 sene sonra 4K 144Hz HDMI 2.1 portu olan monitör almayı düşünüyorum. Bu monitörler fazla mı olur çünkü fiyatları da hoş değil. Sizce 2 sene sonra 4K 60Hz IPS bir monitör mü alayım?

Son düzenleme:
Oyunların iyiliğini puanlarına bakarak kıyaslamak saçma. Mesela ben yarış oyunlarını daha çok seviyorum. PS'de Forza ayarında yarış oyunu var mı? Yok.
Fark ettiyseniz "hikayeli" dedim.
Aynı türdeki oyunları puanlarına bakarak karşılaştırmayı yanlış bulmuyorum.
Miles Morales'e oyun demek zor. Bildiğimiz DLC bu. Utanmadan 460 lira fiyat çekmişler.
Peki Demon's Souls'a bakalım. Evet o da yeni bir oyun değil. Bir remake. Baktığımızda PS5'in çıkış oyunları da mükemmel değil.
Hiç yoktan iyidir. Xbox'da çıkış oyunu yok.

Fark ettiyseniz "hikayeli" dedim.
Aynı türdeki oyunları puanlarına bakarak karşılaştırmayı yanlış bulmuyorum.
Arkadaşlar bu arada ben RDR2 oynuyorum şu anda. Cihaz çok sessiz içinde disk olmasına rağmen. Yani daha açayım.
Mesela içinde disk yokken dijital bir oyuna girdiğimizde hafif bir bobin sesi oluyor ama içinde disk varken diskin oyunu da olsa veya yine içinde disk varken farklı bir oyunda olsa bobin sesi olmuyor.
Şu an cihaz çok sessiz. Demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir.
Aklıma şu geldi benim de. Eğer bu coil whine güç kaynağından geliyorsa demek ki CD-ROM dönerken cihaz gücünün bir kısmını da oraya veriyor ve böylelikle bobin sesi azalıyor. Teknik anlamda bir açıklaması var mıdır? Bir daha hiç diski çıkarasım gelmiyor çünkü
@Lockheed
Hocam siz daha iyi anlarsınız şu an durum böyle bende .

Yeni konular

Geri
Yukarı