PS5 vs RTX 4070

PS Plus mağazasına sürekli değişiklik geliyor ayrıca PS plusa özel indirimler oluyor ve oyunlar normalden çok daha indirimli satılıyor gene karda. Ben 30-40 tane oyun bitirdim sürekli yenisi geliyor PS Plus oyunlarına yetişemiyorum daha.

Hocam exc oyunlar bittikten sonra oynayacak 5-6 tane daha oyun bulursun sonra PS Plus'da oynayacak oyun bulamazsın day one değil bir kere PS exc oyun cıksa 1000 TL'yi hazırlaman gerek.

Hocam çok eminim ki böyle yapacaklar Rockstar oyunculara 2 kez oyun sattırmayı sever hem Avrupa ve Amerika'da herkes hem bilgisayar hem konsol sahibi Türkiye gibi deği orası konsollar cok ucuz herkesin evinde var konsol ve PC satışları da oyundan oyuna değişiyor hocam bazı oyun konsolda cok satiyor bazı oyun PC'de Call of Duty mesela en cok PS tarafında satiyor.
Bunu yapabilmesi için RDR 2 gibi bir şaheser yapmaları lazım ama kendi düşüncem GTA 6'nın beklentilerin aşağısında kalacağı yönünde. Bu durumda sağlam protesto yiyebilir.

Selam. Uzun süredir ekran kartı almayı düşünüyorum çünkü sadece ekran kartı eksik. Sistemimde R7 5800x3D var ve RTX 2060 gücüne yetişemiyor maalesef. Bir yandan da PS5 alırsam çoğu oyunu oynabilirim diyorum ama çok kararsızım. Sizce ekran kartı mı almalıyım yoksa PS5 mi almalıyım?
Rtx 4070 seni pazara kadar değil mezara kadar götürür.

Mümkün değil bunu yapamazlar yoksa satışlarda ağır sıçış olur. Günümüzde en fazla satış PC'de artık, konsolun en fazla sattığı dönemler geride kaldı.

İyi güldüm buna, hayır sanki böyle bir lüksünüz varmış gibi. Rockstar istediği sene, istediği platforma çıkarır millet de eşek gibi alır.

GTA V her türlü para basıyor PC kanadında, özellikle Rockstar bunu yaparsa daha iyi para kaldırır.

Şunu da eklemek istiyorum ben ekran kartı almasın demiyorum. Ekran kartı alsın ama 4070 almak yerine PS5 alsın biraz para biriktirince 2. el temiz 6800XT alır ekran kartını satıp. Win Win oluyor. Şu an temiz 6800XT bulmak en fazla 9 bin.

Yazan herkes için teşekkür ederim ama ben kararımı ekran kartı olarak vermiş bulunmaktayım tekrardan teşekkürler herkese. İyi sosyaller.
Şimdiden hayırlı olsun hocam. Umarım herhangi bir problem yaşamadan kartı kullanabilir ve DLSS(Her ne kadar ben sevmesem de seven ve kullanan bol bu teknolojiyi), FG, RT gibi teknolojilerin tadına doyabilirsiniz.

Ben olsam PS5 alırdım. PS Plus Extra aboneliği (Aylık 60 TL/Yıllık 400 TL) ile 400'den fazla oyuna 4070 ile ulaşılmıyor. 😁 Ki Sony'nin çoğu Exclusive oyunu kataloğa dahil. 2060 günümüz için yeterli bir kart.

Yeni konular

Geri
Yukarı