Psikoloğa nasıl gidilir?

Devlet hastanesine gideceğim demiş arkadaş sizin mantıkta hata mı var? ya okuduğunuzu anlamıyorsunuz ya da bilerek mantıksız konuşuyorsunuz, devlette ilaç yazarlar arkadaşım daha ne kadar diyeceğim.
Ya akıl var mantık var, devlet hastanesinde de 4 yıllık mezun psikologlar da çalışabiliyor. 6 yıl tıp okumamış, farmatoloji bilmeyen adam nasıl ilaç yazsın? Ki zaten yetkileri de yok, görevleri konuşarak insanları rahatlatmak, bu kadar. Ülkemizde çok karışıyor "psikiyatrist" ile "psikolog" kavramları maalesef.

Ya akıl var mantık var, devlet hastanesinde de 4 yıllık mezun psikologlar da çalışabiliyor. 6 yıl tıp okumamış, farmatoloji bilmeyen adam nasıl ilaç yazsın? Ki zaten yetkileri de yok, görevleri konuşarak insanları rahatlatmak, bu kadar. Ülkemizde çok karışıyor "psikiyatrist" ile "psikolog" kavramları maalesef.
Arkadaşım hasta mısın sen? devlet hastanelerinde çalışan kim? psikiyatri bunu karıştırmıyorum zaten, devlet hastanesine gideceğim demiş bende diyorum ki ilaç yazıyorlar, yahu ben tedavi aldım devlet hastanesinde yanlış mı söyleyeceğim?

Hocam nedenini anlatmıştım bir kaç sayfa önce. Sizce gerek var mı?
Arkadaşlar okuduğunu anlamada sıkıntılı o yüzden açıklama yapıyorum.

@Zleh psikolog da çalışabiliyor.
Arkadaş çalışsın bana ne, ben niye çalışıyor mu diyorum, mesaj alıntılayıp söyleseniz daha iyi anlayacağım ne demek istediğinizi, devlet hastanesinde psikolog çalışıyor demeye çalışıyorsanız zaten çalışır ancak devlet hastanesinde çalışan ilaç yazabiliyor.

Ben gittim. Asistan İlk 2 gidişimde asistan vardı ve toplamda 3 doktor olduğu için güzel bir şekilde ilgilenmişti benimle.3. gittiğimde ise hoca vardı diye sevinmeme rağmen muhtemelen tek kaldığı için önceki kadar ilgilenemedi ve umursamadı açıkçası. Beni terapi almaya yönlendirdi sadece. Yani biraz şans gibi.
İlk bahsettiğim asistan olsa sürekli aksatmadan giderdim. Bu hocadan dolayı gitmemeye karar verdim.

Arkadaşım hasta mısın sen? devlet hastanelerinde çalışan kim? psikiyatri bunu karıştırmıyorum zaten, devlet hastanesine gideceğim demiş bende diyorum ki ilaç yazıyorlar, yahu ben tedavi aldım devlet hastanesinde yanlış mı söyleyeceğim?
Ben de aldım tedavi merak etme, ki hala alıyorum. Devlet hastanesinde psikolog da çalışır psikiyatrist de, bunu bilmeden, etmeden, öğrenmeden direkt ilaç yazıyorlar demen yanlış zaten.

Adam belki devlet hastanesindeki psikoloğa sadece konuşmaya gidiyor, ilaç ne alaka?

Arkadaş çalışsın bana ne, ben niye çalışıyor mu diyorum, mesaj alıntılayıp söyleseniz daha iyi anlayacağım ne demek istediğinizi, devlet hastanesinde psikolog çalışıyor demeye çalışıyorsanız zaten çalışır ancak devlet hastanesinde çalışan ilaç yazabiliyor.
Devlette çalışan psikolog ilaç yazamaz.

Geri
Yukarı