Psikoloğa nasıl gidilir?

@Zleh çoğu pdr mezunu oluyor konu psikoloji zaten konu.
Yahu PDR ile psikoloji aynı olabilir ancak yaptığı iş aynı olamaz, psikoloji mezunu hastanelerde çalışır PDR mezunları okulda rehberlik olarak çalışır, bu ikisi karıştırılacak şeyler değil.
Edit; PDR ile psikoloji aynı olabilir dedim ancak mantık olarak aynı onun dışında çok farklılıkları bulunmakta hem eğitim olarak hemde iş alanları olarak.

hastanede psikolog olmak için ne yapmalı?​

Bunun için öncelikle üniversitelerin 4 yıllık psikoloji veya psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümlerinden mezun olmak gerekir. Bu bölümlerden mezun olanlar daha sonra klinik psikoloji alanında yüksek lisans yaparak klinik psikolog unvanı almalıdır.

MHRS üzerinden randevu alıp gidebilirsin, devlete gitmeni bende önermem direkt ilacı veriyorlar.
Psikolog ilaç yazamaz, karıştırmayalım lütfen.

hastanede psikolog olmak için ne yapmalı?​

Bunun için öncelikle üniversitelerin 4 yıllık psikoloji veya psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümlerinden mezun olmak gerekir. Bu bölümlerden mezun olanlar daha sonra klinik psikoloji alanında yüksek lisans yaparak klinik psikolog unvanı almalıdır.
Rehberlik ve Psikolojik Danışma programı lisans mezunları, Milli eğitim bakanlığına bağlı okullarda, Özel eğitim kurumlarında, Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde psikolojik danışman/Rehber öğretmen olarak çalışabilirler.

Adı üstüne yüksek lisans yapıyor PDR olanlar kendini geliştirmeden hastanelerde çalışamıyor mantıksız olmayın lütfen.

Geri
Yukarı