PS'ten Xbox'a geçtiğim için sanırım biraz pişman oldum

KEREMHÜSEYİN

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ram:16 GB , Ekran Kartı:RTX3050Tİ , İşlemci:İ7-11800
9 yıldır PS4 ile hayalini kurmaya başladığım fakat PS4 devrinin bitmesi ardından yeni çıkan konsol olan PS5 hayalini kurmaya başlamıştım ve perşembe günü bu hayalimi gerçekleştirmiştim. Bundan önce konsol dünyasına Series S ile girişimi yapmış fakat içimdeki o PS tutkusu hala devam ettiği için PS5 almakta kararlıydım ve tam 5 gün önce PS5'i sonunda almıştım, o grafiklerine, temasına aşık olduğum Ghost of Thushima'yı oynama fırsatım sonunda oynayabilecektim, kutuyu açarken ki heyecanım çok büyüktü kutuyu açtım kurulumu yaptım Ghost of Tsushima'yı yüklemeye başladım oyun mükemmeldi hayallerime sonunda kavuşmuştum.

Fakat bir sorun vardı, ailem PS'de oyun almama izin vermeyeceklerdi ve bu konu hakkında kararlıydılar PS Plus extra ile exc oyunları da yükledim ve oynamaya başladım PS5 aldıktan 2 gün sonra Xbox alan bir yakinimiza misafirliğe gittik sarı siteden bir yer bulmuş oyunları Xbox'ta 50, 100, 200 TL'ye alıyormuş bizimkiler bunu duydular iyice pişman oldular, zaten PS konusunda soğuk davranıyorlardı ve fırsat bulduklarında aboneliğinde bir şey yok bile deyip moralimi 0'a indiriyorlardı bir de bu olay sonrası iyice soğudular konsoldan. Bende zaten istemiyorlar bari Xbox alayım en azında oradan ucuza oyun oynarım dedim ve pazar günü babamla gidip Xbox Series X aldık oyunları falan oynuyorum iyi güzel Forza falan akıyor ama Ghost of Tsushima, GoW falan çok güzel oyundu DualSense'teki o his, tetikler falan çok güzeldi PS5'in görüntüsü falan zaten mükemmel ötesiydi baktıkça bakasım geliyordu falan. Düz hesap 2700 TL'lik yıllık PS Plus Deluxe parasında düz hesap 1K daha koyar Xbox aboneliğinden her oyunu oynarım Game Pass yanında Ubisoft Plus alırım daha fazla para verir ama Ubisoft, EA, Xbox oyunlarını oynarım zaten Xbox Activision'ı satın aldı PS'ten CoD giderse ne yapacağım en sevdiğim serilerden birisi diyorum, ama bir yandanda PS exc + Türkçe alt yazı desteği olacak olan ghost of the ronin teması ile çok ilgimi çekiyor Spider-Man 2 falan oynayasım vardı, Ghost of Tsushima zaten çok güzeldi, şu an evde PS duruyor daha satılmadı babama Xbox yerine PS'ten devam edeceğimi nasıl söyleyeceğim bilmiyorum adama sürekli yük olup duruyorum bir de böyle bir şey söylemeyi kendime yediremiyorum, adam benim için her şeyi yapıyor bir de gidip aldiği şey hakkında bir şey söylemek koyar bana, en kötü üzülecek o üzüntüsünü görmek çok kalbimi kırıyor.
Nasıl tatlıya bağlayıp söyleyebilirim bu meseleyi?

Bayağı uzun oldu biliyorum affola içimi dökmüş olabilirim okuduysanız size çok teşekkür ediyorum.

Sizce Xbox'tan devammı etmeliyim neden devam etmeliyim.
Ya da PS'emi dönmeliyim neden donmeliyim.
Cevaplarınız için şimdiden yeniden teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
9 yıldır PS4 ile hayalini kurmaya başladığım fakat PS4 devrinin bitmesi ardından yeni çıkan konsol olan PS5 hayalini kurmaya başlamıştım ve perşembe günü bu hayalimi gerçekleştirmiştim. Bundan önce konsol dünyasına Series S ile girişimi yapmış fakat içimdeki o PS tutkusu hala devam ettiği için PS5 almakta kararlıydım ve tam 5 gün önce PS5'i sonunda almıştım, o grafiklerine, temasına aşık olduğum ghost of Thushima'yı oynama fırsatım sonunda oynayabilecektim, kutuyu açarken ki heyecanım çok büyüktü kutuyu açtım kurulumu yaptım Ghost of Tsushima'yı yüklemeye başladım oyun mükemmeldi hayallerime sonunda kavuşmuştum.

Fakat bir sorun vardı, ailem PS'de oyun almama izin vermeyeceklerdi ve bu konu hakkında kararlıydılar PS Plus extra ile exc oyunları da yükledim ve oynamaya başladım PS5 aldıktan 2 gün sonra Xbox alan bir yakinimiza misafirliğe gittik sarı siteden bir yer bulmuş oyunları Xbox'ta 50, 100, 200 TL'ye alıyormuş bizimkiler bunu duydular iyice pişman oldular, zaten PS konusunda soğuk davranıyorlardı ve fırsat bulduklarında aboneliğinde bir şey yok bile deyip moralimi 0'a indiriyorlardı bir de bu olay sonrası iyice soğudular konsoldan. Bende zaten istemiyorlar bari Xbox alayım en azında oradan ucuza oyun oynarım dedim ve pazar günü babamla gidip Xbox Series X aldık oyunları falan oynuyorum iyi güzel Forza falan akıyor ama Ghost of Tsushima, GoW falan çok güzel oyundu DualSense'teki o his, tetikler falan çok güzeldi PS5'in görüntüsü falan zaten mükemmel ötesiydi baktıkça bakasım geliyordu falan. Düz hesap 2700 TL'lik yıllık PS Plus Deluxe parasında düz hesap 1K daha koyar Xbox aboneliğinden her oyunu oynarım Game Pass yanında Ubisoft Plus alırım daha fazla para verir ama Ubisoft, EA, Xbox oyunlarını oynarım zaten Xbox Activision'ı satın aldı PS'ten CoD giderse ne yapacağım en sevdiğim serilerden birisi diyorum, ama bir yandanda PS exc + Türkçe alt yazı desteği olacak olan ghost of the ronin teması ile çok ilgimi çekiyor Spider-Man 2 falan oynayasım vardı, Ghost of Tsushima zaten çok güzeldi, şu an evde PS duruyor daha satılmadı babama Xbox yerine PS'ten devam edeceğimi nasıl söyleyeceğim bilmiyorum adama sürekli yük olup duruyorum bir de böyle bir şey söylemeyi kendime yediremiyorum, adam benim için her şeyi yapıyor bir de gidip aldiği şey hakkında bir şey söylemek koyar bana, en kötü üzülecek o üzüntüsünü görmek çok kalbimi kırıyor.
Nasıl tatlıya bağlayıp söyleyebilirim bu meseleyi?

Bayağı uzun oldu biliyorum affola içimi dökmüş olabilirim okuduysanız size çok teşekkür ediyorum.

Sizce Xbox'tan devammı etmeliyim neden devam etmeliyim.
Ya da PS'emi dönmeliyim neden donmeliyim.
Cevaplarınız için şimdiden yeniden teşekkür ediyorum.

Geç olmuş ama hata yapmamışsınız, çok daha mantıklı bir karar. Sırf özel oyunlar için PS alınmaz, DualSense meselesine gelecek olursak Elite 2 Controller alınabilir.

Geç olmuş ama hata yapmamışsınız, çok daha mantıklı bir karar. Sırf özel oyunlar için PS alınmaz, DualSense meselesine gelecek olursak Elite 2 Controller alınabilir.

Şu Xbox oyunlari PS'e gelecek demeselerdi geçmezdimde geçtim artık oyunlar %90 aynı fiyattalar zaten Game Pass'te açmıyorum 1 aydır falan çünkü gereksiz geliyordu Online oyun oynamıyorum zaten.

Şu Xbox oyunlari PS'e gelecek demeselerdi geçmezdimde geçtim artık oyunlar %90 aynı fiyattalar zaten Game Pass'te açmıyorum 1 aydır falan çünkü gereksiz geliyordu Online oyun oynamıyorum zaten.
Ya hocam diğer konunda oyunlar PS'de çok pahalı demişsin şimdi %90 aynı demişsin nasıl bu kadar hızlı değişti oyun fiyatları 😂 Bir de Xbox piyasası aşırı kötü nasıl o kadar hızlı al sat yaptın?

Bence çok büyük bir hata yaptınız hocam. Diablo 4 28 Mart'ta Game Pass'e geliyor ve ardından takır takır eklemeye başlarlar oyunları, PS tarafında ise 2025'e kadar düzgün oyun göremeyeceksiniz sadece yaptıkları oyunları PC'ye getirecekler. Şu son haberlerden sonra geçtiniz ancak fazla acele ettiniz sadece 4 Xbox oyunu geliyor ve kücük oyunlar ileride daha fazlası gelebilir ancak gelse de hiçbir şey değişmez, sen 1. günden Game Pass'te oynarken PS tarafındaki oyuncuların o oyuna 1500 lira vermesi gerekecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence çok büyük bir hata yaptınız hocam. Diablo 4 28 Mart'ta Game Pass'e geliyor ve ardından takır takır eklemeye başlarlar oyunları, PS tarafında ise 2025'e kadar düzgün oyun göremeyeceksiniz sadece yaptıkları oyunları PC'ye getirecekler. Şu son haberlerden sonra geçtiniz ancak fazla acele ettiniz sadece 4 Xbox oyunu geliyor ve kücük oyunlar ileride daha fazlası gelebilir ancak gelse de hiçbir şey değişmez, sen 1. günden Game Pass'te oynarken PS tarafındaki oyuncuların o oyuna 1500 lira vermesi gerekecek.

Hocam elimde hala PS5 vs Series X var satmadım yani, zaten bu konferansı izlediğimde benim gibi gecenlere gereken cevabi verdiler, 2025'e kadar PS evet adam gibi oyun cikarmayacak fakar 2025'e kadar 2025'te sayilirsa Xbox'a yilda 4 oyundan 12 oyun gelecek hala secim şansım var bende oylesine girdim sizin yorumunuzu gördüm. Degerlendirirken sizin ve diger yazanlarin yorumlarını dikkate alarak secim yapacağım.

Hocam bir de şey soracağım FC 24 Xbox'ta EA Play'e geldi diyor bu deneme surumumu yoksa Full oyun mu?

Ya hocam diğer konunda oyunlar PS'de çok pahalı demişsin şimdi %90 aynı demişsin nasıl bu kadar hızlı değişti oyun fiyatları 😂 bir de Xbox piyasası aşırı kötü nasıl o kadar hızlı al sat yaptın?

Al sat yapamadım 😅 ikisi de duruyor şu an oyun fiyatlari %90 aynı konusuna gelirsek evet bazi oyunlar aşırı pahali Cyberpunk, Little Nightmares serisi, metro serisi, RDR2 falan ki 3 metro oyunu Xbox'ta 25 TL görünce içim cız etti hazir satmamisken donsemmi diye dusundurdu. Fakat soyle bir şey var ultima paketleri ayni fiyattan satiyorlar Cyberpunk Ultimate Edition ayni mesela, RDR 2 1200 TL Ultimate 600 TL indirim ile 200'e dusuyor o yüzden ya, mışımdır oyle, temel oyuna bakinca arasindamin 1.5, 2 kat fark var.

Hala deneme sürümü hocam 3 aya anca eklenir FC 24 yakında Jedi survivor gelir ama.

Anladim hocam, şu an benim aklım hangisini kullansamda, iki konsolda duruyor ve artık son kararı vermem lazım, PS'e bakinca standart surum oyunlar evet pahalı fakat Ultimate surumlerin fiyatlari aynı, yani PS'te RDR2 Ultimate 600 TL indirim ile 200, standart 1200 indirim ile 600, Cyberpunk Ultimate 1050, indirim ile 800, standart 1500 indirim ile 900 bu oyunlara baktigimda boyleydi, Little Nightmares serisi 10, 15 kat pahali, 3 metro oyununu 25 TL gorunce bir cız ettı içim yani Ultimate surumleri alirsam ayni fiyata belirli oyunlari neredeyse oynayabilirim, fakat standart alacaksam üzücü, iki konsolda iyi fakat hangisi daha uzun ömürlüdür, hangisinin önü açıktır orasi muamma PS iyi oyun cikarmaz ise durumlari esitler ama PS oyun cikarsa durum muamma, yani gelecegi parlak olanı hangisi ise onu kullanmak istiyorum, Xbox konferansında beni gerçekten aşçı spencer gaza getirmedi değil ama her böyle söylediğinde bir hüsran ile bitmişti olaylar.

Son düzenleme:
Al sat yapamadım 😅 ikisi de duruyor şu an oyun fiyatlari %90 aynı konusuna gelirsek evet bazi oyunlar aşırı pahali Cyberpunk, Little Nightmares serisi, metro serisi, RDR2 falan ki 3 metro oyunu Xbox'ta 25 TL görünce içiz cız etti hazir satmamisken donsemmi diye dusundurdu. Fakat soyle bir şey var ultima paketleri ayni fiyattan satiyorlar Cyberpunk Ultimate Edition ayni mesela, RDR 2 1200 TL Ultimate 600 TL indirim ile 200'e dusuyor o yüzden ya, mışımdır oyle, temel oyuna bakinca arasindamin 1.5, 2 kat fark var.

Anladim hocam, şu an benim aklım hangisini kullansamda, iki konsolda duruyor ve artık son kararı vermem lazım, PS'e bakinca standart surum oyunlar evet pahalı fakat Ultimate surumlerin fiyatlari aynı, yani PS'te RDR2 Ultimate 600 TL indirim ile 200, standart 1200 indirim ile 600, Cyberpunk Ultimate 1050, indirim ile 800, standart 1500 indirim ile 900 bu oyunlara baktigimda boyleydi, Little Nightmares serisi 10, 15 kat pahali, 3 metro oyununu 25 TL gorunce bir cız ettı içim yani Ultimate surumleri alirsam ayni fiyata belirli oyunlari neredeyse oynayabilirim, fakat standart alacaksam üzücü, iki konsolda iyi fakat hangisi daha uzun ömürlüdür, hangisinin önü açıktır orasi muamma PS iyi oyun cikarmaz ise durumlari esitler ama PS oyun cikarsa durum muamma, yani gelecegi parlak olanı hangisi ise onu kullanmak istiyorum, Xbox konferansında beni gerçekten aşçı spencer gaza getirmedi değil ama her böyle söylediğinde bir hüsran ile bitmişti olaylar.
Evet, PS Store'da bu şekilde hatalı fiyatlandırlamalar çok bu şekilde Xbox ile aynı fiyata alınabilir. PS Plus ile mi kullanacaksınız? PS Plus içeriğini ben çok beğeniyorum şahsen. Eğer oyun fiyatları çok da büyük bir sorun olmayacaksa PS'de kalın bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı