PS'ten Xbox'a geçtiğim için sanırım biraz pişman oldum

Evet, PS Store'da bu şekilde hatalı fiyatlandırlamalar çok bu şekilde Xbox ile aynı fiyata alınabilir. PS Plus ile mi kullanacaksınız? PS Plus içeriğini ben çok beğeniyorum şahsen. Eğer oyun fiyatları çok da büyük bir sorun olmayacaksa PS'de kalın bence.

Yılda Max 2 oyun alabilirim büyük çaplı denilebilecek PS Plus oyunlarını bitirince öyle devam ederim demiştim ama aşçı spencer abimiz konferansta döktürdü her zamanki gibi, yapacağız, başaracağız dediği her işi yapamadılar, başaramadılar bu sefer ümid var ama ne kadar orası muamma.

Yılda Max 2 oyun alabilirim büyük çaplı denilebilecek PS Plus oyunlarını bitirince öyle devam ederim demiştim ama aşçı spencer abimiz konferansta döktürdü her zamanki gibi, yapacağız, başaracağız dediği her işi yapamadılar, başaramadılar bu sefer ümid var ama ne kadar orası muamma.
Yeni oyunlar iki tarafta da aynı fiyattan çıkıyor. PS Plus'da Sony oyunları olması gerçekten çok fark ettiriyor ve Gamepass'in gölgesinde kaldığını düşünüyorum. Size kalmış birşey bu. Bir de şu kontrolcü mevzusu var onu da düşünün.

Yeni oyunlar iki tarafta da aynı fiyattan çıkıyor. PS Plus'da Sony oyunları olması gerçekten çok fark ettiriyor ve Game Pass'in gölgesinde kaldığını düşünüyorum. Size kalmış bir şey bu. Bir de şu kontrolcü mevzusu var onu da düşünün.

Veeeeee tercihiiim Xbox'tan yana olduuu 😂 hocam 3 metro oyununu Xbox'ta 25 TL'ye aldım. PS'te 200 TL vermeyi gönlüm el vermedi 110 TL'ye 7 oyun aldım Mafia 2, metro saga bundle(3 oyun veriyor) Borderlands 3, Saints Row 4, Injustice 2 Ultimate Edition. Bu hafta içinde GTA Trilogy'de almayı düşünüyorum, PS tarafında 1200 TL'ten 500'e düşüyordu, Xbox tarafında 520'den 270'e düşmüş. Su an en ucuz platform Xbox gordugum kadari ile Watch Dogs 2 gibi bir oyunu 2000 TL'den satıyor kisaca adamı düdüklüyor, begendigim bir Ubisoft oyunu olursa 1 aylik Ubisoft Plus acarim oynarim, EA zaten Battlefield falan direk getiriyor onu da Game Pass'ten oynarım indiana jones ve diğer cikacak oyunlarida Game Pass acip oynarım indirimlerde kovaladıkmı mükemmel, Dead Island 2 falan yarı yarıya, Cyberpunk Xbox'ta 800 PS'te 1500 TL falan çok yani. Bundan sonra Xbox PS'i satışa koydum satılsın birkaç oyun daha alırım belki, evet PS5 çok güzel kolu vs harika, özel oyunları iyi fakat onu verecek güç ne bende var ne de imkan, ekonomi iyi olsa neyse ama bu şartlarda zorlamaya gerek yok Series X'ten devam 💚

Bence çok büyük bir hata yaptınız hocam. Diablo 4 28 Mart'ta Game Pass'e geliyor ve ardından takır takır eklemeye başlarlar oyunları, PS tarafında ise 2025'e kadar düzgün oyun göremeyeceksiniz sadece yaptıkları oyunları PC'ye getirecekler. Şu son haberlerden sonra geçtiniz ancak fazla acele ettiniz sadece 4 Xbox oyunu geliyor ve kücük oyunlar ileride daha fazlası gelebilir ancak gelse de hiçbir şey değişmez, sen 1. günden Game Pass'te oynarken PS tarafındaki oyuncuların o oyuna 1500 lira vermesi gerekecek.

Veeeeee tercihiiim Xbox'tan yana olduuu 😂 hocam 3 metro oyununu Xbox'ta 25 TL'ye aldım. PS'te 200 TL vermeyi gönlüm el vermedi 110 TL'ye 7 oyun aldım Mafia 2, metro saga bundle(3 oyun veriyor) Borderlands 3, Saints Row 4, Injustice 2 Ultimate Edition. Bu hafta içinde GTA Trilogy'de almayı düşünüyorum, PS tarafında 1200 TL'ten 500'e düşüyordu, Xbox tarafında 520'den 270'e düşmüş. Su an en ucuz platform Xbox gordugum kadari ile Watch Dogs 2 gibi bir oyunu 2000 TL'den satıyor kisaca adamı düdüklüyor, begendigim bir Ubisoft oyunu olursa 1 aylik Ubisoft Plus acarim oynarim, EA zaten Battlefield falan direk getiriyor onu da Game Pass'ten oynarım indiana jones ve diğer cikacak oyunlarida Game Pass acip oynarım indirimlerde kovaladıkmı mükemmel, Dead Island 2 falan yarı yarıya, Cyberpunk Xbox'ta 800 PS'te 1500 TL falan çok yani. Bundan sonra Xbox PS'i satışa koydum satılsın birkaç oyun daha alırım belki, evet PS5 çok güzel kolu vs harika, özel oyunları iyi fakat onu verecek güç ne bende var ne de imkan, ekonomi iyi olsa neyse ama bu şartlarda zorlamaya gerek yok Series X'ten devam 💚

Veeeeee tercihiiim Xbox'tan yana olduuu 😂 hocam3 metro oyununu Xbox'ta 25 TL'ye aldı. PS'te 200 TL vermeyi gönlüm el vermedi 110 TL'ye 7 oyun aldım Mafia 2, metro saga bundle(3 oyun veriyor) Borderlands 3, Saints Row 4, Injustice 2 Ultimate Edition. Bu hafta içinde GTA Trilogy'de almayı düşünüyorum, PS tarafında 1200 TL'ten 500'e düşüyordu, Xbox tarafında 520'den 270'e düşmüş. Su an en ucuz platform Xbox gordugum kadari ile Watch Dogs 2 gibi bir oyunu 2000 TL'den satıyor kisaca adamı düdüklüyor, begendigim bir Ubisoft oyunu olursa 1 aylik Ubisoft Plus acarim oynarim, EA zaten Battlefield falan direk getiriyor onu da Game Pass'ten oynarım indiana jones ve diğer cikacak oyunlarida Game Pass acip oynarım indirimlerde kovaladıkmı mükemmel, Dead Island 2 falan yarı yarıya, Cyberpunk Xbox'ta 800 PS'te 1500 TL falan çok yani. Bundan sonra Xbox PS'i satışa koydum satılsın birkaç oyun daha alırım belki, evet PS5 çok güzel kolu vs harika, özel oyunları iyi fakat onu verecek güç ne bende var ne de imkan, ekonomi iyi olsa neyse ama bu şartlarda zorlamaya gerek yok Series X'ten devam 💚
Zaten ekonomisi iyi olmayan biri PS'de PS Plus dışına pek çıkamaz maalesef, bu bütçe ile doğru bir karar diyebilirim. İlk mesajınıza baktım PS5 çok sevdiğinizi söylemiştiniz ilginizi çeken oyunların da benzer fiyat da olduğunu söylemiştiniz bu sebepten PS5'de kalın demiştim ama bu açıklamaya göre de Series X derim ki öyle yaptınız.

Zaten ekonomisi iyi olmayan biri PS'de PS Plus dışına pek çıkamaz maalesef, bu bütçe ile doğru bir karar diyebilirim. İlk mesajınıza baktım PS5 çok sevdiğinizi söylemiştiniz ilginizi çeken oyunların da benzer fiyat da olduğunu söylemiştiniz bu sebepten PS5'te kalın demiştim ama bu açıklamaya göre de Series X derim ki öyle yaptınız.

Ya hocam evet güzel konsol, kolu vs çok güzel ama sadece yılda 2,3 özel oyun için bir de DualSense için gidip diğer oyunlarada 1500, 2000 vermek gönlüm el vermedi Xbox Store PS'e göre %60, 70 oranla daha ucuz görünüyor, 1,2 oyun oynayıp koldan yararlanmak yerine daha cok oyun oynamayi tercih ederim sonuçta oyun makinesi alıyoruz.

Ya hocam evet güzel konsol, kolu vs çok güzel ama sadece yılda 2,3 özel oyun için bir de DualSense için gidip diğer oyunlarada 1500, 2000 vermek gönlüm el vermedi Xbox Store PS'e göre %60, 70 oranla daha ucuz görünüyor, 1,2 oyun oynayıp koldan yararlanmak yerine daha cok oyun oynamayi tercih ederim sonuçta oyun makinesi alıyoruz.
Bu doğru, gerçekten bende 20-30 liradan yüzlerce oyun aldım (çoğunu oynamadım ve sadece 12 tanesini bitirdim o da ayrı konu 😂). PS Store fiyatları pahalı maalesef kaç yıllık AC Black Flag bile indirimde anca 200-300 lira oluyor (tabi o da PS Plus'da var ben Store fiyatı üzerinden örnek verdim). Umarım güzelce uzun süre kullanırsınız Series X'i. Bana oyun fark etmez diyen biri hem Store'da ucuz fiyattan hem de Gamepass içerisinden yüzlerce oyun oynar ama seçici kişilere PS yolu gözükür Spiderman, Uncharted, God Of War oynar.

Geç olmuş ama hata yapmamışsınız, çok daha mantıklı bir karar. Sırf özel oyunlar için PS alınmaz, DualSense meselesine gelecek olursak Elite 2 Controller alınabilir.

Tekrardan Xbox'a geri dondum hocam metro saga bundle, Borderlands 3, Mafia 2, sainst row 4, Injustice 2'yi toplam 110 TL'e alınca bir farklı oldum PS'e 110 TL'ye sadece Metro Exodus'u alabiliyordum, bakılınca da xboz Store PS'e göre %60, 70 falan daha uygun Dead Island 2, yari yariya PS'te pahalı, Cyberpunk zaten Xbox'ta 800, PS'te 1500 TL, yılda 1,2 exc oyun oynayıp DualSense'ten yararlanmak yerine daha çok oyun oynamayı gercih ederim indiana jones vs yeni oyunlari Game Pass'ten oynayıp, begendigim Ubisoft oyunu cikarsa abonelikten uyguna oynamak verken deli gibi para vermek istemedim.

Bu doğru, gerçekten bende 20-30 liradan yüzlerce oyun aldım (çoğunu oynamadım ve sadece 12 tanesini bitirdim o da ayrı konu 😂). PS Store fiyatları pahalı maalesef kaç yıllık AC Black Flag bile indirimde anca 200-300 lira oluyor (tabii o da PS Plus'da var ben Store fiyatı üzerinden örnek verdim). Umarım güzelce uzun süre kullanırsınız Series X'i. Bana oyun fark etmez diyen biri hem Store'da ucuz fiyattan hem de Game Pass içerisinden yüzlerce oyun oynar ama seçici kişilere PS yolu gözükür Spider-Man, Uncharted, God of War oynar.

Spider-Man 2 hariç tüm Spider-Man oyunlarini para vermeden oynadım 😅, GoW ragnarok harici oynadım, souls oyunu olarak Elden Ring Xbox'tan hesap olarak 100 TL'ye yakınımın aktif oyun aldigi bir yerden almayı düşünüyorum, ragnarok zaten bu yıl çıkar PC'ye, Last of Us part 2 en geç 2025'te PC'yurt dışı çıkar bedavadan oynarız, benim için PS sadece Rise of the ronin ve ghost of thushima oluyor bu 2 oyun için diğer ucuz oyunlardan feragat etmeye gerek yok PC'ye gelince oynarız zaten bedavaya.

Bu doğru, gerçekten bende 20-30 liradan yüzlerce oyun aldım (çoğunu oynamadım ve sadece 12 tanesini bitirdim o da ayrı konu 😂). PS Store fiyatları pahalı maalesef kaç yıllık AC Black Flag bile indirimde anca 200-300 lira oluyor (tabii o da PS Plus'da var ben Store fiyatı üzerinden örnek verdim). Umarım güzelce uzun süre kullanırsınız Series X'i. Bana oyun fark etmez diyen biri hem Store'da ucuz fiyattan hem de Game Pass içerisinden yüzlerce oyun oynar ama seçici kişilere PS yolu gözükür Spider-Man, Uncharted, God of War oynar.

Sanirim Black Flag, ve Unity'i sanırsam 59 TL gibi bir fiyata almıştım Unity'i bitirdim Black Flag atmosferinden ötürü pek sarmadı belki de önce Unity'i oynadığım içindir bilemem.

Son düzenleme:
Tekrardan Xbox'a geri dondum hocam metro saga bundle, Borderlands 3, Mafia 2, sainst row 4, Injustice 2'yi toplam 110 TL'e alınca bir farklı oldum PS'e 110 TL'ye sadece Metro Exodus'u alabiliyordum, bakılınca da xboz Store PS'e göre %60, 70 falan daha uygun Dead Island 2, yari yariya PS'te pahalı, Cyberpunk zaten Xbox'ta 800, PS'te 1500 TL, yılda 1,2 exc oyun oynayıp DualSense'ten yararlanmak yerine daha çok oyun oynamayı gercih ederim indiana jones vs yeni oyunlari Game Pass'ten oynayıp, begendigim Ubisoft oyunu cikarsa abonelikten uyguna oynamak verken deli gibi para vermek istemedim.

Spider-Man 2 hariç tüm Spider-Man oyunlarini para vermeden oynadım 😅, GoW ragnarok harici oynadım, souls oyunu olarak Elden Ring Xbox'tan hesap olarak 100 TL'ye yakınımın aktif oyun aldigi bir yerden almayı düşünüyorum, ragnarok zaten bu yıl çıkar PC'ye, Last of Us part 2 en geç 2025'te PC'yurt dışı çıkar bedavadan oynarız, benim için PS sadece Rise of the ronin ve ghost of thushima oluyor bu 2 oyun için diğer ucuz oyunlardan feragat etmeye gerek yok PC'ye gelince oynarız zaten bedavaya.
1 kere oynayayım yeter diyorsanız zaten gerek yok PS'ye tabi benim gibi Uncharted 3'ü milyon kez bitirenler de var ha ama 1 senedir elimde PS yok onu da o zamandan beri oynamadım, her neyse. Xbox hesap olayı için çok güzel bir önerim var. Gamesatış sitesinde Alan Wake 2 35 TL, Dark Souls 2-3 + 9 oyun 90 TL (yanlış hatırlıyor olabilirim ama o civarlarda) satan biri var. Daha birçok oyun böyle ucuz. Bende birkaç oyun aldım ordan paylaşımlı hesap olarak veriyor kendi hesabında Online sorunsuz oynuyorsun. Ordan yeni oyunları bile çok ucuza alabilirsiniz. https://www.gamesatis.com/xbox-hesap-satisi/dark-souls-3-dark-souls-2-9-oyun-one-s-x-garanti-993088

1 kere oynayayım yeter diyorsanız zaten gerek yok PS'ye tabii benim gibi Uncharted 3'ü milyon kez bitirenler de var ha ama 1 senedir elimde PS yok onu da o zamandan beri oynamadım, her neyse. Xbox hesap olayı için çok güzel bir önerim var. GameSatış sitesinde Alan Wake 2 35 TL, Dark Souls 2-3 + 9 oyun 90 TL (yanlış hatırlıyor olabilirim ama o civarlarda) satan biri var. Daha birçok oyun böyle ucuz. Bende birkaç oyun aldım oradan paylaşımlı hesap olarak veriyor kendi hesabında Online sorunsuz oynuyorsun. Oradan yeni oyunları bile çok ucuza alabilirsiniz. https://www.gamesatis.com/xbox-hesap-satisi/dark-souls-3-dark-souls-2-9-oyun-one-s-x-garanti-993088

Bu PS'teki gibi oyunu silersen bir daha oynamazsın muhabbeti yok değil mi hocam bildiğim kadarı ile hesabı silmediğimiz sürece Xbox'ta oyunu ister sil ister yükle oynayabiliyoruz değil mi?

1 kere oynayayım yeter diyorsanız zaten gerek yok PS'ye tabii benim gibi Uncharted 3'ü milyon kez bitirenler de var ha ama 1 senedir elimde PS yok onu da o zamandan beri oynamadım, her neyse. Xbox hesap olayı için çok güzel bir önerim var. GameSatış sitesinde Alan Wake 2 35 TL, Dark Souls 2-3 + 9 oyun 90 TL (yanlış hatırlıyor olabilirim ama o civarlarda) satan biri var. Daha birçok oyun böyle ucuz. Bende birkaç oyun aldım oradan paylaşımlı hesap olarak veriyor kendi hesabında Online sorunsuz oynuyorsun. Oradan yeni oyunları bile çok ucuza alabilirsiniz. https://www.gamesatis.com/xbox-hesap-satisi/dark-souls-3-dark-souls-2-9-oyun-one-s-x-garanti-993088

Attiginiz safyada bayağı güzel fiyattan oyun satıyor güvenilirse buradan oyun alabilirim.

Bu PS'teki gibi oyunu silersen bir daha oynamazsın muhabbeti yok değil mi hocam bildiğim kadarı ile hesabı silmediğimiz sürece Xbox'ta oyunu ister sil ister yükle oynayabiliyoruz değil mi?
Aynen öyle, hesabı silmedikçe o oyuna sonsuza dek erişim kazanılıyor. Yukarda linkini attığım 11 oyunu 99 TL'ye almıştım işte. Adam hangi oyunlar olduğunu belirtmemiş ben size bir güzellik yapıp hangi oyunlar olduğunu söyleyeyim. Açıklamada yazan Dark Souls 2 ve 3 var bunların dışında satıştan kalkan teknoloji demosu The Matrix Avakens var Call Of Duty Modern Warfare (2019'da çıkan) da vardı. Diğer oyunlara baktım pek kayda değer değil gibiydiler.

Geri
Yukarı