PSU Arızası Nasıl Anlaşılır?

Hocam aynı durum bendede mevcut şubat ayında topladım sistemi pc kendi kendine kendini kapatıyor arada ve bazen kendi kendine bu bilgisayar müzik uygulaması ses açıp kapama gibi şeyler kendi kendine açılıyor sendede bu durumlar oldumu.
Bende sadece bilgisayar oyunlara girince resetleniyordu.Sende ses açma kapama falanda yapıyorsa virüs bulaşmış olma ihtimali var.

Bende sadece bilgisayar oyunlara girince resetleniyordu.Sende ses açma kapama falanda yapıyorsa virüs bulaşmış olma ihtimali var.
Üstad bende sistemi yeni topladım da 2 ay kadar sorunsuz kullandım ama şuanda böyle aniden ekranlar kapanıyor ve ekran kartı fanları deli gibi dönmeye başlıyor. Arka planda açık olan birşey varsa sesi kulaklıktan geliyor yani pc kapanmayıp sadece ekranlar gidiyor. Reset atıp atınca düzgün bir şekilde açılıyor ara ara tekrar ediyor bu durum. Bu tarz bir sorun yaşadın mı?

Üstad bende sistemi yeni topladım da 2 ay kadar sorunsuz kullandım ama şuanda böyle aniden ekranlar kapanıyor ve ekran kartı fanları deli gibi dönmeye başlıyor. Arka planda açık olan birşey varsa sesi kulaklıktan geliyor yani pc kapanmayıp sadece ekranlar gidiyor. Reset atıp atınca düzgün bir şekilde açılıyor ara ara tekrar ediyor bu durum. Bu tarz bir sorun yaşadın mı?
Kardeşim sorunun çözüldü mü bilmiyorum ama senin bu anlattıklarının tamamı aynı belirtilerle bende de oluyordu. Ekran kartım MSI RX 580 Gaming X 8 gb 256 bit. Sorunun üzülerek söylüyorum ki ekran kartından kaynaklanıyor. İnşallah garanti süren devam ediyordur. Benim sorunumu GPU yu değiştirerek çözdüler.

Kardeşim sorunun çözüldü mü bilmiyorum ama senin bu anlattıklarının tamamı aynı belirtilerle bende de oluyordu. Ekran kartım MSI RX 580 Gaming X 8 gb 256 bit. Sorunun üzülerek söylüyorum ki ekran kartından kaynaklanıyor. İnşallah garanti süren devam ediyordur. Benim sorunumu GPU yu değiştirerek çözdüler.
Bende uzun araştırmalar sonucu ki çözümü kesin ve net bir şekilde ortada yok maalesef, psu ve ekran kartımı aynı yerden almıştım. Garantiye gönderdim ve yaklaşık 1 hafta kadar sonra ekran kartı geldi fakat psu gelmedi aradım sordum hala serviste olduğunu söylediler. Ekran kartından bir hafta sonrada psu geldi. İşin garip tarafı ekran kartının da, psu nun da kutusunun üzerine servis rapor yapıştırmış ve iki üründe de bir sorun tespit edilmediği bilgisi verilmiş. Acaba yaptılar da bilerek mi söylemiyorlar yoksa gerçekten bir sorun yok muydu anlamadım. Yaklaşık 1 aydır sorunsuz kullanıyorum. Yani bu tür bir sorun yaşayan arkadaşlar var ise ve ya olursa garantisi varken göndersinler. Cevap için teşekkürler.

Üstat bende sistemi yeni topladım da 2 ay kadar sorunsuz kullandım ama şu anda böyle aniden ekranlar kapanıyor ve ekran kartı fanları deli gibi dönmeye başlıyor. Arka planda açık olan bir şey varsa sesi kulaklıktan geliyor yani PC kapanmayıp sadece ekranlar gidiyor. Reset atıp atınca düzgün bir şekilde açılıyor ara ara tekrar ediyor bu durum. Bu tarz bir sorun yaşadın mı?

Aynı sorun şu an ben de var PC'nin ekran kapanıyor sadece ama arka planda ses geliyor ya da DC üzerinden benim sesim gidiyor ayrıca bu esnada fanlar deli gibi dönüyor. Bu sorunu bir aydır yaşamıyordum 2 gündür tekrar yaşamaya başladım.

Aynı ekran kartının asus versiyonunda arızalar alıyorum fakat 2 defa gönderdim arıza yok denilip geri gönderildi. Msi ile Asus a aynı servis bakıyor siz nasıl iletişim kurdunuz acaba belki bende de işe yarar

Aynı sorun şu an ben de var PC'nin ekran kapanıyor sadece ama arka planda ses geliyor ya da DC üzerinden benim sesim gidiyor ayrıca bu esnada fanlar deli gibi dönüyor. Bu sorunu bir aydır yaşamıyordum 2 gündür tekrar yaşamaya başladım.
Hocam sorun devam ediyor mu halen bende yaşıyorum bu sorunu 1 yıldır

PSU arızalı o zaman PSU'dan ses geliyor mu? Böyle tıkırtı gibi veya normalden daha yüksek bir fan sesi gibi.

Kankam bende de aynı bir sorun var, şey oyun oynarken bir anda yeşil ekran veriyor ve ekran gidiyor ama kasa hala çalışır durumda kalıyor. Bir de dediği gibi kasadan fan sesi yüksek geliyor.

Kankam bende de aynı bir sorun var, şey oyun oynarken bir anda yeşil ekran veriyor ve ekran gidiyor ama kasa hala çalışır durumda kalıyor. Bir de dediği gibi kasadan fan sesi yüksek geliyor.

PSU arızası olabilir çeşitli testlerle diğer parçalarda sorun olmadığına emin ol PSU ödünç alabilirsen al başka PSU'yla dene bir.

Geri
Yukarı