PTT Kargo vermek

mehmet1349

Centipat
Daha fazla  
Selam. Dün sahibinden üzerinden bir satış yaptım Param Güvende hizmeti ile. Bana bir tane kargo kodu geldi ama alıcının adresi vs. yazmıyor. PTT üzerinden nasıl kargo gönderebilirim bunu. Ve kargo ücreti kesiyorlar mı kodu verince?

Selam. Dün sahibinden üzerinden bir satış yaptım Param Güvende hizmeti ile. Bana bir tane kargo kodu geldi ama alıcının adresi vs. yazmıyor. PTT üzerinden nasıl kargo gönderebilirim bunu. Ve kargo ücreti kesiyorlar mı kodu verince?

Kodu verince tüm bilgiler çıkıyor.
Kargoyu genelde satıcı öder sizin sisteme nasıl girdiğinize bağlı.

Adres zaten yazmayacak sen gidip kargocuya sahibinden üzerinden satış yaptım diyeceksin o senden kod isteyecek sen de vereceksin. Kargo ücretide yaptığın satışa göredir satışta ödemen gerekiyorsa istenir bir şey belirtmemişlerde ödemezsin. Kargocu söyler zaten sana.

Kendi mouse mi Param Güvende ile sattım.

Önce PTT mağazasına gidiyorsun yerini bilmiyorsan sahibinden uygulamasında en yakın yeri gösteriyor.
Mağazaya girdiğinde senden ürünü ve ürün kodunu istiyorlar bunları veriyorsun.
Adını soyadını, tel no nu, T.C.'ni falan yazdırıyorlar sonra çıkıp gidiyorsun.
Ürün alıcıya geldiğinde onaylıyor ve para senin hesabına geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı