PUBG Lite Yüksek FPS ve Donma

Uraniumhazee

Hectopat
Makaleler
1
Bu sorunu yaşayan var mı bilemiyorum ama oyunu 300 500 fps hissiyatı ile oynuyorum. En ufak bir drop yemiyorum. Ancak bir zaman geliyor mesela arabadan inmişim. O an öyle keskin bir drop giriyor ki drobu geç oyun donup kalıyor ve 1 saniye sonra devam ediyor. O arada ölmüş oluyorsun. Dikkat ettiğim kadarı ile bu durum çatışma anlarında çok çok nadir olsa da yaşıyorum. Koşarken gezerken hiç yaşamadım. Belki 20 maçta 1 kez.

Böyle bir şey yaşayan var mı? Takılma süresi biraz uzun. 1 sn belki az daha uzun.

Saygılar.

Msi afterburner programını kurun. Oyun sırasında işlemci ve ekran kartı kullanım yüzdesini görüntleyin. Dediğiniz şikayetler tipik darboğaz şikayetleri. İşlemciniz %99-100 kullanımlara ulaşıyorsa ve ekran kartınız alt kullanım yüzdelerinde seyrediyorsa işlemciniz ekran kartınıza darboğaz oluşturuyor demektir. Oyun grafiklerini yükseltmeniz ekran kartına yük bindireceğinden dolayı kısa vadede darboğazı bu şekilde engelleyebilirsiniz.

60FPS sabitleyin 300FPS almanızın bir önemi yok, 60FPS'te drop yeme olasılığınız çok daha düşük.

İşlemci: Ryzen 5 2400G
RAM: Hyperx Predator 2x8GB 3000mhz
Anakart: Asus Prime B450M-A
Ekran kartı: Yok (APU)
SSD: Sandisk SSD Plus 240 GB
HDD: 5400rpm 500GB
402592

Msi afterburner programını kurun. Oyun sırasında işlemci ve ekran kartı kullanım yüzdesini görüntleyin. Dediğiniz şikayetler tipik darboğaz şikayetleri. İşlemciniz %99-100 kullanımlara ulaşıyorsa ve ekran kartınız alt kullanım yüzdelerinde seyrediyorsa işlemciniz ekran kartınıza darboğaz oluşturuyor demektir. Oyun grafiklerini yükseltmeniz ekran kartına yük bindireceğinden dolayı kısa vadede darboğazı bu şekilde engelleyebilirsiniz.
Sistem bilgileriniz verilirse soruna daha iyi yardımımız olunacak.
Darboğaz olamaz.
Dostum internetten kaynakli olabilir
402594

Bence internet yeterli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı