PUBG "yıldıran" crash problemi

İşletim sistemi
Windows 10

Enes Demircan

Hectopat
RAM
Thermaltake Toughram 16 GB (2x8) 4000 MHz DDR4 CL19
Ekran kartı
Msi 4080 Suprim x
Anakart
B550 Gaming Edge Wifi
İşlemci
Ryzen 7 5800X3D
Her akşam 4-5 maç oynuyorum kesinlikle bu problemi yaşıyorum. Normalde oyun hep akıcı hiçbir problem yok kasma takılma vs yaşamıyorum. Ansızın oyun donuyor kilitleniyor ses vs de gelmiyor oyundan. Ama Discord'da ki arkadaşlarıma ses gidiyor. CTRL alt delete yaptığımda Görev Yöneticisi'ni açabiliyorum. Alt Tab'a bastığımda küçük pencereden Tslgame.exe yanıt vermiyor olarak gözüküyor ama Görev Yöneticisi'ni ön plana alamıyorum hiçbir şekilde ya o arayüzden oturumu kapatacağım ya da PC üzerinden reset atmam gerek. Oyun M.2 SSD'ye kuruluydu, silip hard diske yükledim değişen bir şey olmadı. Windows bellek tanılama üzerinden RAM'leri de kontrol ettim, sorun gözükmüyor. Steam'i ve oyunu ayrı ayrı yönetici olarak çalıştırdım, olmadı. Defalarca dosyalarını doğruladım olmadı. Komple temiz kurulum format attım olmadı. BIOS'tan XMP kapattım açtım iki türlü de denedim olmadı. Windows Defender'i komple devre dışı bıraktım olmadı. Çözüm olarak söylenen cihaz güvenliğinde ki bellek bütünlüğü zaten hep kapalı. İnternet üzerinde izlemediğim video yapmadığım şey kalmadı. Tüm programları kapatıp sadece PUBG açtım yine olmadı. Aynı zamanda neredeyse tüm ekipmanlarım yakın zamanda alındı, yeniler yani. İşlemci macununa varana kadar değiştim, yapmadığım şey kalmadı. Çözerse Technopat Sosyal çözer diye son çare buraya yazayım dedim. Burasıda olmazsa artık, sileceğim oyunu mental sağlığımı bozmaya başladı çünkü. Yardımınızı bekliyorum herkese teşekkürler. Yaşadığım problemi direkt buraya video olarak bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tam sevdiğim gibi konu açmışsın, her şeyi denemişsin. Tslgame ayarlarından tam ekran iyileştirmeleri diye bir ayar olacak, o ayarı devre dışı bırakıp deneyebilir misin? Buna benzer bir sorun yaşamıştım eskiden. Şu anlık uyuyacağım yarın kaç gibi müsait oluyorsun, o zaman ilgileneyim. İyi geceler.

Tam sevdiğim gibi konu açmışsın, her şeyi denemişsin. Tslgame ayarlarından tam ekran iyileştirmeleri diye bir ayar olacak, o ayarı devre dışı bırakıp deneyebilir misin? Buna benzer bir sorun yaşamıştım eskiden. Şu anlık uyuyacağım yarın kaç gibi müsait oluyorsun, o zaman ilgileneyim. İyi geceler.
eyvallah dostum teşekkür ederim. Onuda yapmıştım ama çözüm olmamıştı malesef :)

Hocam farklı bir Steam hesabı oluşturup oyununa girmeyi dener misin?
oyunu tekrar satın almamız gerekmiyor mu o zaman, öyle de deneyebilirim problem değil

hdden olduğu söyleniyor genelde..
bu işin geneli falan olduğunu düşünmüyorum, oyun optimizasyon konusunda yıllardır olduğu yerde sayıyor her setup da farklı farklı sorunlar baş gösteriyor. malesef.

BIOS'u tamaen sıfırlayıp denediniz mi? Düzelmezse farklı BIOS sürümleri ve temiz kurulumda diğer bariz seçenekler. Bunlar da olmuyorsa sorunun donanımsal olma ihtimali daha yüksektir demek.
bios'u tamamen sıfırlamadım hiç, aslında bios kaynaklı olduğunu da pek düşünmedim. 2 ayrı bios sürümüyle deneyip sonuç alamayınca, bios'u bir daha açmadım yani..

Hocam sorun, sadece bu oyunda mı oluyor yoksa başka oyunlarda da böyle bir sorun mevcut mu?
Oyun içindeyken mi sorun oluyor yoksa, oyunda öldükten hemen sonra mı oluyor?

Hocam sorun, sadece bu oyunda mı oluyor yoksa başka oyunlarda da böyle bir sorun mevcut mu?
Oyun içindeyken mi sorun oluyor yoksa, oyunda öldükten hemen sonra mı oluyor?
başka bir oyunda deneme fırsatım olmadı, oyun içindeyken oluyor dostum. 3-4 maç atıyorum ondan sonra videoda ki gibi oluyor işte. sürekli olan bir şey değil, akşam işten dönüyorum gece 12'ye kadar kesin bir kere yaşıyorum problem videoda ki gibi. Her gün böyle ama fix yani.

başka bir oyunda deneme fırsatım olmadı, oyun içindeyken oluyor dostum. 3-4 maç atıyorum ondan sonra videoda ki gibi oluyor işte. sürekli olan bir şey değil, akşam işten dönüyorum gece 12'ye kadar kesin bir kere yaşıyorum problem videoda ki gibi. Her gün böyle ama fix yani.
Yük altına girince bende oluyordu sürekli crash yeme olayı. PSU değiştirdim düzeldi. Başka oyunlarda deneyin yine bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı