Çözüldü PUBG'de Ultra'da ve düşük ayarlarda ayni FPS sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alp Demir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhabalar, sistem imzada mevcut. PUBG'de Ultra ile Low ayarlarda neredeyse aynı FPS'yi alıyorum 95-110 arası. Sorunun 8 GB bellekten kaynaklığını düşünüyorum ve monitörüm eski -1280x1024 çözünürlükte-. Sorun sizce neyden kaynaklanıyor ver sorunu nasıl çözerim?

Not: V-Sync ayarı kapalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun çözünürlük. VSR ile 1080p'ye almayı dene.

NOT: Sistemim imzamda diye kolaya kaçmayın. Mobilden giriyorum, imzan falan gözükmüyor.
Merhabalar, sistem imzada mevcut. PUBG'de Ultra ile Low ayarlarda neredeyse aynı FPS'yi alıyorum 95-110 arası. Sorunun 8 GB bellekten kaynaklığını düşünüyorum ve monitörüm eski -1280x1024 çözünürlükte-. Sorun sizce neyden kaynaklanıyor ver sorunu nasıl çözerim?

Sorun 8 gb ramdan kaynaklı olabilir fps drop yersin oyun yer yer 10 gb ve üzeri ram kullanıyor bende aynı sorunları yaşamıştım ama o kadar düşük çözünürlükte oynanmaz o oyun 2 elde olsa kendine bir monitör al

hocam 764piksel ekranın var fakat baktın mı rx 590 maksimum performansı kaç pikselde veriyor gpu kullanımın %95-99 arası değildir aynı sorunu bende yaşıyorum gpu darboğazı yiyosun dsr çarpanı açtığında ise ekran küçülecek ve rengi kaçacak biraz oda sıkıntı :)

hocam 764piksel ekranın var fakat baktın mı rx 590 maksimum performansı kaç pikselde veriyor gpu kullanımın %95-99 arası değildir aynı sorunu bende yaşıyorum gpu darboğazı yiyosun dsr çarpanı açtığında ise ekran küçülecek ve rengi kaçacak biraz oda sıkıntı :)
garip bi şekilde VSR ayarı bende gözükmüyor o da mı monitorden kaynaklı acaba?

@dodobaskan DSR Nvidia için, VSR AMD için.

VSR açıp 1080p'ye almayı dene. Masaüstüne sağ tıkla, Radeon Ayarlarını aç. Sağ üstten dişli simgesine tıkla. Ekran sekmesine gel. Virtual Super Resolution ayarını açmayı dene.
Dönüştürücü ile kullanıyorum monitörü o ayar yok bende hocam. En yakın zamanda kurtulacağım şundan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı