Pusti İle Oyun İncelemeleri Bölüm 3: Shovel Knight Shovel Of Hope

Üçüncü inceleme konuma hoşgeldiniz arkadaşlar. İlk iki konuyu seven ve beni bunun için takip eden (ki öyle biri yok) herkese teşekkür ederim. Boş konuşmaya başlamadan hadi başlayalım!
Hikaye
Bir zamanlar Shield Knight ve Shovel Knight isminde iki şövalye varmış. Toprakların koruyucuları. Ancak bir gün Shield Knight ortadan kaybolmuş ve onu gören olmamış. Shield Knight'ın kaybolduğu gün Bir kule yükselmiş ve topraklarda kaos hüküm sürmüştür. Shield Knight'ı bulmak ve bu kaosa son vermek için Shovel Knight göreve çıkmıştır. Hikaye bu kadar ile sınırlı değil. Ancak Spoiler olmayacak bu
incelemede. Aşağı kutuya bir şey bırakıyorum isteyen izleyebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Müzik Ve Bölüm Tasarımları
Bir önceki incelediğim oyun ile müzikleri aynı ancak bölüm tasarımları farklı. İki birbirinden farklı mekaniğe iki farklı bölüm tasarımı... Çok güzel şey be. Tabii ki bir önceki oyun gibi karakterimizin tek silahı kürek. Tabii buna göre bölümler oluşturmuşlar ve hoşuma gitti. Onun dışında pek bir şey söyleyemem temalar falan aşırı benzer çünkü.
Oynanış
Direkt söyleyeyim. İki oyunun oynanışı neredeyse tamamen farklı. Kullanabileceğimiz itemler farklı. Tasarımlar farklı. Mekanikler farklı. Sonlar farklı bazı boss savaşları farklı. Farklı da farklı. İlk önce bu oyun kesinlikle daha zor. Aşırı kırık iki tane item olmasına rağmen bu oyun Specter Of Torment'ten çok daha zor. Ve tamamen farklı mekanikler var. Artık düşmanlarımızın içinden geçmek yerine kafalarında kürek ile zıplıyoruz. Eşyalarımız da farklı. Çoğu eşya değişmiş olmasına rağmen Specter Of Torment'in eşyaları çok daha OP.
Boss Tasarımları
Burası için bir önceki incelememi okumanızı öneririm. Bossların neredeyse %90 civarı aynı. Sadece bir önceki oyunda oynadığımız karakteri ve birkaç tane daha karakter ile savaşabiliyoruz fazladan.
F/P Bir Oyun Mu? Alınır Mı?
Arkadaşlar bu oyun da kısa sürüyor. 21 TL verilmez ama indirim dönemlerinde kafa atın. Hatta direkt bütün oyunları kapsayan Treasure Trove paketini alın 45 TL'ye. Uzun süre eğleneceğinize eminim.

Evet üçüncü incelememin de sonuna geldik. Kısa olmasının sebebi hem oyun kısa, hem de çoğu şeyi bir önceki incelemeye benzer. Onları okumanız için de link bıraktım. Bölüm 1 Bölüm 2
Bir Sonraki İncelenecek Oyun: Death Stranding. Okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Kendinize iyi bakın. Hoşça kalın!

Yeni konular

Geri
Yukarı