Python vs JavaScript

musssolinni

Centipat
Daha fazla  
Python'da orta düzeyde geliştiğimi düşünüyorum ancak birkaç yazılımcı arkadaşım iş yok Python'u bırak JavaScript'e gel daha kolay iş bulursun diyorlar. Sizce Python'a devam mı edeyim yoksa bırakıp JavaScript'e mi başlayayım?

Python'da orta düzeyde geliştiğimi düşünüyorum ancak birkaç yazılımcı arkadaşım iş yok Python'u bırak JavaScript'e gel daha kolay iş bulursun diyorlar. Sizce Python'a devam mı edeyim yoksa bırakıp JavaScript'e mi başlayayım?
Hocam ben JavaScript'ciyim.Ama python'a iş yok diyenler umarım dalga geçmişlerdir :D.

İkisinin de farklı kullanım alanları var, mesela veri bilimi için Python daha uygunken web için JS daha uygundur gibi. İlgine göre alan seçip kullanılan teknolijileri öğrenebilirsin. Bir alanda çok iyiysen her zaman iş vardır.

İş için Python geliştirici ilanı JavaScript ilanlarına göre çok daha az ülkemizde. Hele işin içine frontend Framework'leri de girince Python'un esamesi okunmuyor, iş içinse konu JavaScript Python'u döver.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne iş yapmak istediğine bağlı. Veri bilimi, yapay zeka gibi konular için python’dan devam etmen gerekiyor. Django framework’ünü öğrenip back end developer da olabilirsin.
JavaScript’te ise dili öğrendikten sonra React, Angular ya da Vue framework’lerinden birini öğrenip front end developer olabilirsin. React native öğrenip hibrit mobil uygulamalar geliştirebilirsin ki genelde kotlin, flutter vs tercih ediliyor.

Geri
Yukarı