Python YouTube'da hangi kanaldan öğrenilmeli?

@bitwise hocam size de çok soruyorum, af buyurun ama bir yakınımız bilgisayar mühendisliği okumak yerine matematik mühendisliği okunup sonradan internetten programlama dili öğrenmemi önerdi. Bana çok saçma geldi, sizce haklı mı?

Hayir, bilgisayar muhendisliginin yerini tutacak bir ogrenme modeli degil.
Matematik temelinin olmasi cok guzel bir sey ama zaten CS mufredatinda hatri sayilir matematik var.
Ayrica ustte de belirttigim gibi bilgisayar muhendisligi derslerinin hicbirinde "Python'a giris" gibi seyler olmaz. Python ile Veri yapilari gibi seyler olur. Amac asla dili ogretmek degildir.
Ogrenci bunu kendi kendine ogrenir.

Peki sizce hangi programı kullanmalıyım? Yakın Kampüste anaconda jupyter kullanıyordu da jupyter biraz garip geldi daha öncesinde c dilini biraz öğrenmiştim ama yarıda bırakmıştım orada dev c++ kullanıyordum, python için ne tavsiye ediyorsunuz?

Peki sizce hangi programı kullanmalıyım? Yakın Kampüste anaconda jupyter kullanıyordu da jupyter biraz garip geldi daha öncesinde c dilini biraz öğrenmiştim ama yarıda bırakmıştım orada dev c++ kullanıyordum, python için ne tavsiye ediyorsunuz?
PyCharm ya da Visual Studio Code.

Geri
Yukarı