Q24G2A Ekranın Altında Oluşan Çizgiler nedir?

Teknik olarak 2.0 kablonun 240Hz'ye kadar aktarımı olur. Neden belirtmemişler anlamadım açıkması. Bu paylaştığında da 60Hz yazmışlar.
Fakat tabloya bakıldığında sorun olmaması gerekiyor.

Eki Görüntüle 1869626

Son attığım 1.5mliği sipariş edeceğim hocam. Deneyeceğim. Bir problem olursa gönderirim Amazon zaten.

Ben HDMI ile denemedim ve pişman oldum şu an alelacele değişim için yolladığıma. Kronik bir sorun mu acaba? Distribütör servis sorunu tespit edemeyip olduğu gibi monitörü geri yollarsa boşuna zaman kaybı olacak.

HDMI 1.4 kullanıyorsun çünkü. 1.4 ile 144Hz üstü alamıyorsun.
Monitörün garantisi var nasıl olsa. Önemli olan sorunu tam bulabilmek. Sonra AOC ürünü test ettiğinde sorun görmezse vakit kaybın olur.

Ürünün yanında gelen DP kablo ve bende bulunan Ugreen DP kablo ile denedim sorun devam etti. Eski monitörüme geçiş yaptım bir sıkıntı olmadı.

Ürünün yanında gelen DP kablo ve bende bulunan Ugreen DP kablo ile denedim sorun devam etti. Eski monitörüme geçiş yaptım bir sıkıntı olmadı.

Denemeden çözüm bulunmaz. Her dala uzanan bir sorun bu.
Sorun olabilecek tüm varyantları denemeli kullanıcı.
En basit yöntemler farklı kablo ile denemek ve sistem değiştirip denemektir.
Çünkü servis bunu ilk olarak bir sisteme bağlayacak. Bu mantıkta gitmek lazım.

Ben HDMI ile denemedim ve pişman oldum şu an alelacele değişim için yolladığıma. Kronik bir sorun mu acaba? Distribütör servis sorunu tespit edemeyip olduğu gibi monitörü geri yollarsa boşuna zaman kaybı olacak.

Ben fark ettiğimde direkt yazılımları güncelledim hocam. Ardından sök tak yaptım DPyi. Ardından HDMI'ı denedim. Şimdi de HDMI siparişi verdim 2K 165 görebilmek için. Belki kronik DP sıkıntısı vardır monitörde. HDMI ile denedikten sonra bilgilerimi paylaşacağım.

Hocam HDMI ile 165Hz alabilmem için renk ayarını 4:4:4'ten 4:2:2ye almam gerekiyormuş galiba.

Son düzenleme:
Renk bit değeri 10 olarak ayarlıysa 120Hz üstü vermez. 8 bit ayarlı olmalı.
8bit ayarında. Fakat internette gördüğüme göre 4:4:4 165 alamıyorum. 4:2;2 almam gerekiyor.

8bit ayarında. Fakat internette gördüğüme göre 4:4:4 165 alamıyorum. 4:2;2 almam gerekiyor.

Evet çünkü RGB formatını seçmen gerekir.
YCbCr formatı seçiliyse farklı tepki verir monitör.
Zaten kaliteli bir panelin RGB 4.4.4 formatı da YCbCr ile aynı gösterir. Bu yüzden 4.2.2 RGB'de kalsın ayar.

8bit veya 10bit olup olmadığına nereden bakılıyordu acaba hocam?
AMD'de ekran kısmında. NVIDIA'da nerde bilmiyorum.
1689944887474.png

Kablo geldi şimdi. İlk önce test etmek amaçlı kutudan çıkan kabloyu takıp 4:2:2'ye almaya çalıştım. HDMI ile yani. O kabloyla 4:2:2 gözükmüyordu. 1.4 olduğu içindir belki diye yeni kabloyu taktım. 4:2:2 gözükmüyor yine. 165 alamıyorum yani.

1690051820157.png

@Saint Lucia

@MorganJones Hocam sizden geri dönüş bekliyorum. Garantiden ekranınız geldiğinde beni bilgilendirir misiniz? Geçti mi geçmedi mi panel değişimi yapıldı mı vesaire cinsinden?

Son düzenleme:
AMD'de ekran kısmında. NVIDIA'da nerede bilmiyorum.
Eki Görüntüle 1870955

Kablo geldi şimdi. İlk önce test etmek amaçlı kutudan çıkan kabloyu takıp 4:2:2'ye almaya çalıştım. HDMI ile yani. O kabloyla 4:2:2 gözükmüyordu. 1.4 olduğu içindir belki diye yeni kabloyu taktım. 4:2:2 gözükmüyor yine. 165 alamıyorum yani.

Eki Görüntüle 1872595
@Saint Lucia

@MorganJones hocam sizden geri dönüş bekliyorum. Garantiden ekranınız geldiğinde beni bilgilendirir misiniz? Geçti mi geçmedi mi panel değişimi yapıldı mı vesaire cinsinden?

Servisten hala cevap yok. Gelince bilgilendiririm.

Geri
Yukarı