Q6600-GT710 sisteme yükseltme yapılmalı mı?

Bulut1111

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda kullandığım kasa:
İşlemci: Intel Q6600
Ekran kartı: GT710
Anakart: G33m s2l.
RAM: 2+2 DDR2
PSU: 400W.

İşlemci ve anakart alarak başlamak istiyorum AM4 soket anakart ve AM4 soketli işlemci düşünüyorum ama sorun evde 2. kasa olarak.

İşlemci: Intel Q8400
Ekran kartı: HD4350
Anakart: MSI N1995 7529.
PSU: 250W.
Böyle bir kasa daha var.

Şimdi ben anakart işlemci ve RAM alırsam bu elimdeki parçalar boşta kalacak ama benim elimde 650W PSU var onu yeni alacağım anakarta takarsam 400W'de boşta kalacak ve bu eski parçayada HD3870 ekran kartı var fazladan. Ben de onu takarsam elimde 3 PC olmuş olacak sadece HDD'si eksik kalır. Bu PC'yi yükseltmek mantıklı mı sizce? Direkt yeni PC almaya giriyor ama olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda kullandığım kasa:
İşlemci: Intel Q6600
Ekran kartı: GT710
Anakart: G33m s2l.
PSU: 400W.

İşlemci ve anakart alarak başlamak istiyorum AM4 soket anakart ve AM4 soketli işlemci düşünüyorum ama sorun evde 2. kasa olarak.

İşlemci: Intel Q8400
Ekran kartı: HD4350
Anakart: MSI N1995 7529.
PSU: 250W.
Böyle bir kasa daha var.

Şimdi ben anakart işlemci ve RAM alırsam bu elimdeki parçalar boşta kalacak ama benim elimde 650W PSU var onu yeni alacağım anakarta takarsam 400W'de boşta kalacak ve bu eski parçayada HD3870 ekran kartı var fazladan. Ben de onu takarsam elimde 3 PC olmuş olacak sadece HDD'si eksik kalır. Bu PC'yi yükseltmek mantıklı mı sizce? Direkt yeni PC almaya giriyor ama olsun.
Yeni sisteminiz hayırlı olsun hocam. Çünkü bunu yükseltmeye değeceğini sanmam. Ben mesela 4GB+GT 210 sistemi yükseltmeye üşenip az daha fazla para koyarak Q9400+GTX 1050 sistem aldım. Şahsen bu da yeterli değil. Son senem seneye bilgisayar alırım diye idare ediyorum bende. Yani kısaca yükseltmektense sistem toplayın daha iyi olur. Çünkü iki anakart da DDR2 destekliyor. Bu zamanda bu anakartı kullanmak zararına olur(Şuan DDR2 sistem üzerinden yazıyorum). Konu açarsanız sistem toplama ile ilgili elimden geldigince ucuza toplamaya çalışabilirim. Ama 2. el olucak belirtmek isterim.

Bence tamamen yeniden yapın bazı parçalar sıfır bazı parçalar ikinci el 5-6bine hafif overclocklu RX580 sistem toplayabilirsen bunlardan yine daha sağlıklı olacaktır.

Cevaplarınız için teşekkürler yeni sistem daha mantıklı demişsiniz çoğunuz öyle yapacağım gibi duruyor tek tek parçaları alırım yavaş yavaş toplarım gibi duruyor.

Direk hazır sistem almak daha mantıklı ama o kadar para yok yavaş yavaş alınca da her geçen gün hem zam geliyor hem de daha pahalıya geliyor bilmiyorum nasıl olacak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı