Q9500 ile RX 460 için 350W PSU yeter mi?

musa33

Kilopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Legion 5 2021; RTX 3060 130W, Ryzen 5 5600h, 2x8GB DDR4 3200mhz RAM
Meslek
Otomotiv Mühendisi
Şu an kullandığım PC E6500 işlemciye sahip ve ekran kartı da 256 MB'lık bir ekran kartı. Anakartım da G31M ES2L. Amacım Q9500 işlemci alıp RX 460 takmak olacak ama sistemimde 350W PSU var. Sizce yeter mi? Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Ben yeteceğini sanmam, fakat PSU'nun 12V kanalından ne kadar güç verdiği önemli. Ayrıca en az 400W diyor AMD.

Yazılar yazıyor fakat bir şey anlamadım.

Bu arada işlemcimi Q9500 almak yerine Q9550 almaya karar verdim sizce daha iyi olur mu?

Dosya Ekleri

• sd.jpg
    sd.jpg
    432,6 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'n 250W civarı veriyor. O işlemci çok güç kullanıyor. PSU'yu değiştir fakat eski işlemciler önermiyorum. Sistem önerilerie bir bak derim...

Peki, anakartım LGA 775 bu anakarta az güç tüketen işlemci önerebilir misiniz?

Ya da GTX 750 Ti mi alsam o bir şey değiştirir mi?

O PSU'ya hiçbir işlemci emanet edilmez. Yeni bilgisayar topla ya da daha sağlam bir PSU ve daha yeni işlemci seç. Bütçen nedir?

Bütçem sınırlı eski PC'mi upgrade etmek istiyordum. Öğrenciyim.
RX 460 ve Q9550 düşünmüştüm ikisi 500 TL'ye felan geliyor ama PSU yetmiyormuş. birde PSU mu almam gerekiyor. Onu da alamam herhalde. Bilmiyorum önerileriniz var mı? Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı