Queen Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Tabii sadece homofobik fanatikler değil, Bohemian Rhapsody klibinin islami kısmını, tiyatral kısmını ve hatta karma olmasını ağır şekilde eleştirenler de oldukça fazla.
Al bi tane daha. Hiç bir zaman olmadı böyle bir şey. Kaynağınızı tahmin ediyorum. Lütfen onu herkesin içinde göstermeyin. Teşhircilikten içeri alabilirler.

Bohemian Rhapsody, We Will Rock You, Don't Stop Me Now gibi efsanevi şarkıların yaratıcısı olan Queen grubu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bohemian Rhapsody isminde, başrolünde Rami Malek oynayan ve grubun solisti Freddie Mercury'nin otobiyografisi tadında anlatılan filmi izleyenler varsa grubun kuruluşu hakkında da bilgi sahibidir zaten.

Sizce gerçekten olması gerektiği yerde mi? Bu kadar efsane olmalarını haklı buluyor musunuz?

Şahsi görüşüm bence yıllandıkça güzelleşen, hiçbir zaman eskimeyecek muazzam parçaları olan ve hak ettiği değeri hiçbir zaman göremeyecek bir grup.
Çok erken hayata veda etti Freddie. Bayağı üzücü, bu grup keşke devam edebilseydi. Ama tabi hayat her zaman o kadar da güzel olmuyor. Rock müziğe kattıkları şeyler tartışılamaz büyüklükte. Hala daha en çok dinlenen gruplardan birisi.

Queen; tamam, güzel gruptu, büyük gruptu da paranın peşinde "rock" tan uzak, kendi hevesi peşinde bir gruptu. Brian May'in Queen sonrası yaptığı ortak işler, maksadı zaten açıkça belli ediyor. Para.

Normalde çok severim grubu. Brian May en sevdiğim gitaristlerdendir. Brian'ın signature gitarı olan Red Special'ı da yakın zamanda almayı düşünüyorum.
Ancak şöyle bir sıkıntı var. Grubun şarkıları ya aşırı popüler ya da aşırı underrated. Özellikle filmden sonra çok poser türedi. Hepsi "Ehe Bohemiyın Rapsodi opera ama deel aslında çok iyi heded heded," diye dolaşıyorlar. Sorsan bu "güya" Queen fanı olan adam Brian May'in Speed Metal diye bir Metal Subgenre'sı yarattığını bilmez. Güya bu Queen fanına şunun Queen olduğunu söylemeden dinletince "Bu ne yha öğöğ," diyor, Queen olduğunu duyunca "Fena diil aslında.." kesiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok fazla türedi bunlardan. Bohemian Rhapsody kötü değil. İyi bir şarkı. Ama Queen'in sanki tek şarkısı buymuş gibi muamele görmesi zoruma gidiyor. Ayar oluyorum bu tiplere.
"Yeni nesil opera'imiş." Sorsan Pavarotti kim, onu bile bilmez.

Kusura bakmayın, sokakta Queen sevdiğimi söylemeye utanır oldum, konuyu görünce öfkemi kusayım dedim :D
Queen; tamam, güzel gruptu, büyük gruptu da paranın peşinde "rock" tan uzak, kendi hevesi peşinde bir gruptu. Brian May'in Queen sonrası yaptığı ortak işler, maksadı zaten açıkça belli ediyor. Para.
Queen her türe şarkı vermiş bir grup. Sinir olduğum noktalardan biri bu. Aslında çok iyi Rock parçaları var ama hepsi underrated. Metallica'nın Nothing Else Matters'ı gibi düşünün. Ana medya kendine uyan şarkıları gösteriyor, kalan ana kısmı arka planda kalıyor.

Bohemian Rhapsody, We Will Rock You, Don't Stop Me Now gibi efsanevi şarkıların yaratıcısı olan Queen grubu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bohemian Rhapsody isminde, başrolünde Rami Malek oynayan ve grubun solisti Freddie Mercury'nin otobiyografisi tadında anlatılan filmi izleyenler varsa grubun kuruluşu hakkında da bilgi sahibidir zaten.

Sizce gerçekten olması gerektiği yerde mi? Bu kadar efsane olmalarını haklı buluyor musunuz?

Şahsi görüşüm bence yıllandıkça güzelleşen, hiçbir zaman eskimeyecek muazzam parçaları olan ve hak ettiği değeri hiçbir zaman göremeyecek bir grup.
Ortaokulda hoca bize we will rock you ile ingilizce ogretmeye ugrasirdi,aklıma geldi.

Geri
Yukarı