R3 2200G ve 1050 Ti sisteme Twitch yayın ayarı önerisi

bilalreader

Centipat
Merhaba, Ryzen 3 2200G işlemcim ve GTX 1050 Ti ekran kartım var. Upload ile ilgili bir sıkıntım yok 6Mbps civarında. Streamlabs OBS ile bugün CS:GO yayın açtığımda yayın akıcı bir şekilde akıyor. Oyunda FPS 60'ın altına düşmediği halde düşükmüş hissi vererek ekrandaki akıcılığı kaldırıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Benim sistemimden düşük bir yayıncıyı gördüğümde CS:GO'da 150-200 FPS arası ile yayın yapıyordu. Ben 75-100 arası yapıyorum. Hatta oyun ayarlarını en düşüğe aldığımda FPS kaybediyorum o yüzden en yüksekte yapmaya çalışıyorum. Arada 60 FPS altına düştüğü de oluyordu. Diyeceğim şu; bu sistem ile hem bende hem yayında akıcı olacak (CS:GO yayını olacak) ayarları ne şekilde yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Zaff

Picopat
Ekran yakalama ayarıydı galiba, o ayarı kapat birde öyle dene.

Zaff

Picopat
Yayın yaparken aynı zamanda kayıt yapma özelliğini mi diyorsunuz?

Bilmiyorum fakat izlediğim bir yayıncı Valorant'a girdiğinde FPS'si yerlere düşüyor (RTX 2080I var) ekran yakalama ayarını kapattığında normale dönüyor.

KS
bilalreader

bilalreader

Centipat
Bilmiyorum fakat izlediğim bir yayıncı Valorant'a girdiğinde FPS'si yerlere düşüyor (RTX 2080I var) ekran yakalama ayarını kapattığında normale dönüyor.
Malesef bende zaten Ekran Yakalama yok. Oyun Yakalama kullanıyorum yalnızca. O yüzden sorunum bundan değil.

Yukarı