R3 3100 5500 XT sistemde bir anda oluşan ciddi FPS düşüşü

lVoLBieXl

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemde çok ciddi bir FPS kaybı ve drop sorunu var ve ne yaptıysam çözemedim. Sorunun bir türlü ne olduğunu bulamadım. Gerçekten yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim. Ve tüm oyunlarda böyle oldu, oyun oynatmıyor resmen.

Sistem özellikleri;

RX 5500XT.
R3 3100.
16 GB RAM.
550W 80+ PSU.

Evet sürücü de olabilir. Hangi AMD Driver'ı kullanıyorsun?
hocam bir kaç ay önce en son gelen whql sürümünü kurmuştum ondan sonrada bir daha elleşmedim şimdi bakmak için gireyim dedim bunu gösterdi.
1666807955888.png

Hocam birkaç ay önce en son gelen WHQL sürümünü kurmuştum ondan sonrada bir daha elleşmedim şimdi bakmak için gireyim dedim bunu gösterdi.
Eki Görüntüle 1554569

Windows Update'nin kendine göre yüklediği ekran kartı sürücüsü olabilir. DDU üzerinden Windows Update'yi kapatmanızı öneririm.

Windows Update'nin kendine göre yüklediği ekran kartı sürücüsü olabilir. DDU üzerinden Windows Update'yi kapatmanızı öneririm.

Hocam direk DDU ile sileceğim bana sürücünün güncel en adaptive(WHQL sürüm oluyor herhalde) driverini atabilir misiniz çünkü öyle şeylerde kafam karışıyor hep. Kart RX 5500XT.

Hocam direk DDU ile sileceğim bana sürücünün güncel en adaptive(WHQL sürüm oluyor herhalde) driverini atabilir misiniz çünkü öyle şeylerde kafam karışıyor hep. Kart RX 5500XT.

https://drivers.amd.com/drivers/whql-amd-software-adrenalin-edition-22.10.2-win10-win11-oct.exe buyrun hocam sıcak sıcak yükleyin. Kendim de kullanıyorum. On numara driver.

Sistemi yeni mi aldın? @lVoLBieXl
Ben bir hafta önce RX 6700 sistem satın aldım ve bu olay başıma geldi. Tam bir gün uğraştım ama çözemedim. Her şeyi denedim diyebiliyorum yazılımsal olarak. BIOS güncelleme, ayarlarla oynama vs. ama çözemedim. AMD taraflı driver ve windows update arasında bir sorun olduğunu söylüyor herkes ama update'i durdurup ekran kartının son sürümünü yüklemek hiçbir şey değiştirmedi bende. Teknik servise götürdüm en son. Karttan karta değişebiliyor da dediler sonumuz hayrolsun bakalım.

Sürüm Adrenalin 22.5.1 Recommended (WHQL), bir dene istersen bende işe yaramamıştı.

Ama 22.10.3 sürümü de 2 gün önce güncellenmiş, onu da bir denemekte yarar var. Bildiğim kadarıyla AMD bu sorunu çözmek için uğraşıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı