R5 1600 - GTX1060GB GTA5 Düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Yağız Limon

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
R5 1600 - GTX1060 6GB sistemim ile GTA5 te 40-65fps alıyorum internetteki değerler sürekli benden yüksek gözüküyor driverler güncel grafik ayarları ne olursa olsun sonuç aynı. Sizce sorun nedir?

Donanımınızı tam paylaşır mısınız?
- R5 1600
- Palit GTX1060 6GB JetStream
- Asrock AB350M
- Gskill Ripjaws 8GB 3000Mhz CL15
- Seagate Barracuda 1TB 7200rpm (Oyun Burada)
- Adata Su700 120GB Ssd (İşletim Sistemi Burada)
- Aerocool 650W 80+ Bronze
Ryzen işlemcilerin en büyük günahı dual channel ram istemeleri FPS sorununuz muhtemelen bundan dolayı.
Rami mecburen 2. el alıcam :( Stoklarla CL15 model yok CL16 aldı onun yerini

Gta 5 çok iyi optimize edilmiş bir oyun. Kimler sorun yaşıyor?

Çok iyi optimize olduğu falan yok optimizasyon konusunda şişirilmiş bir oyun. Çıktığından beri meydana gelen FPS düşüşlerine bir çözüm yok bu sitede her hafta GTA 5 sorunlarıyla ile alakalı konu açılıyor. Hemen hemen hepsi çözümsüz kaldı çünkü sorun oyun kaynaklı. Şimdide AMD işlemcilerde kronik sorun yaşıyor ve 2 senedir çözüm yok. RAM alsa bile o düşüşler büyük ihtimalle bitmeyecek.

Çok iyi optimize olduğu falan yok optimizasyon konusunda şişirilmiş bir oyun. Çıktığından beri meydana gelen FPS düşüşlerine bir çözüm yok bu sitede her hafta GTA 5 sorunlarıyla ile alakalı konu açılıyor. Şimdide AMD işlemcilerde kronik sorun yaşıyor ve 2 senedir çözüm yok. RAM alsa bile o düşüşler büyük ihtimalle bitmeyecek.
Ben GTA'nın optimizasyonunu gayet de beğeniyorum. Sizde sorun olması oyunun sorunlu olması anlamına gelmiyor. Karalama yapmamalısınız bence.

Tek ben yaşamıyorum yüzlerce kişi yaşıyor. Bal gibi de GTA 5 sorunlu bir oyundur.

Yabancı kaynakta istiyorsanız bulayım tek tek. Gece oluşan FPS düşüşleriyle alakalı.

Son düzenleme:
Çok iyi optimize olduğu falan yok optimizasyon konusunda şişirilmiş bir oyun. Çıktığından beri meydana gelen FPS düşüşlerine bir çözüm yok bu sitede her hafta GTA 5 sorunlarıyla ile alakalı konu açılıyor. Hemen hemen hepsi çözümsüz kaldı çünkü sorun oyun kaynaklı. Şimdide AMD işlemcilerde kronik sorun yaşıyor ve 2 senedir çözüm yok. RAM alsa bile o düşüşler büyük ihtimalle bitmeyecek.
Geceleri düşen fps kesinlikle binalarda yanan ışıklardan dolayı değil.

GTAV'in birçok ayarı var ayarları değiştirerek 45-50 FPS'i GT9800'le Medium ayarlarda alabiliyorsun, ayar farkı olabilir ve dedikleri gibi dual channel farkı da var.
1060'la 45-50 hangi ayarlarda aldığına göre değişir, tüm ayarlar + gelişmiş ayarlar Ultrada 2080 bile 25-30 FPS veriyor.

Ne binası? Sokak lambaları yanmaya başladığı andan itibaren FPS atıyorum 100'den 40'lara düşüyor GPU ve CPU kullanımları dibe vuruyor. Burada da bu sorun tartışıldı ve çözümü bulunamadı. Düşüşler oyunda saat 19:00'dan 05:59'a kadar devam ediyor 6 olduktan sonra normale dönüyor genelde, hatta gündüz bile yapıyordu bunu bazen. Yani eğer RAM alınacaksa sorun çözülmeyebilir oyunun sorunlu olduğu konusunda uyarımı yapayım.

Ben GTA'nın optimizasyonunu gayet de beğeniyorum. Sizde sorun olması oyunun sorunlu olması anlamına gelmiyor. Karalama yapmamalısınız bence.

İyi de dostum, Intel işlemcilerde böyle bir sıkıntının olmayıp, AMD tarafında da hatrı sayılır derecede birden fazla kullanıcının bu tarz bir problemle karşılaşması da oyunun tamamiyle optimize olduğunu göstermez. Bunun karalama olduğunu da düşünmüyorum. Sonuçta oyunların optimizasyonun başarılı olması bir nebze de olsa, piyasadaki var olan ve aynı zamanda kullanıcılar tarafından kullanılan donanım sistemlerinin sergilemiş olduğu performans limitleri çerçevesinde, her ne şartta olursa olsun, her iki tarafın da işlemcisini kullanan kişilerin mutlu olması ve oyuna verdikleri paranın haklarını tamamiyle almaları açısından en adil bir biçimde stabil ve efektif performans değerleri elde etmesine bağlı olduğunu düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı