R5 1600 ve RX580 4GB Ani FPS Düşüşü

Dying Light,PUBG,CS:GO,Rocket League,The Witcher 3
Güç Kaynağım PowerBoost'un 500W bir güç kaynağı ama yettiğini düşünüyorum TDP hesaplama sitelerinden falan bütün sistemimi hesaplattığımda ortalama 300-400W arası çıkıyordu. Evet üçlü prizde kullanıyorum ancak monitörü de bağlamam gerektiği için tek 1 priz kullanmam biraz zor :(
Tamam kasayı bir prize tak yanına üçlü priz ile monitörü uzat koy test et sorunun üçlü prizden kaynaklanıyor olabilir.

Power Supply Calculator - PSU Calculator | OuterVision bu sitede bütün sistemimin bilgilerin eksiksiz girdiğimde 380Watt bir güç tüketimi çıkarıyor bana 430W bir güç kaynağı öneriyor. Bende 500W yine de yetersiz olabiliyor mu?
Güç kaynağınız yeterli ayrıca RAM'ınızda yeterli. Sizin sisteme çok benzeyen sistemlerin test videolarını izlemiştim sizdeki sorun yoktu. Muhtemelen yazılımsal bir sıkıntı var. Eğer HDD kullanıyorsanız bu tür düşüşler normaldir fakat SSD kullanıyorsanız ve bu oyunlar SSD'ye kurulu ise SSD'deki boş alana bakın en azn 7GB boş alan bulunsun.

Ve:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu 1.56'ya alıp orada anlatılan HDD, SSD'den RAM'a bellek sağlama metodunu uygulayın. Sanmıyorum ama şayet tek kanal RAM kullandığınız için RAM darboğazı yaşıyorsanız bu biraz rahatlatır ayrıca SSD kullanıyorsanız bayağı faydasını görürsünüz.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD sistem kullanıyor iseniz fazladan 100watt daha ekleyin güç kaynağı alırken 😄

Yazdığınız gözükmüyor :(
Oyun esnasında en çok anlık drop yediğiniz oyundaki Vram(ekran kartı belleği kullanımını) ss atabilir misiniz? Nasıl yapılacağını bilmiyor iseniz

Bu rehbere hızlıca göz atıp testleri yapıp değerleri bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu linke tıklayarak msı afterburner yazılımını msı'ın sitesinden indirebilirsiniz.
AMD sistem kullanıyor iseniz fazladan 100watt daha ekleyin güç kaynağı alırken 😄
500watt gayet yeterli.

Güç kaynağı yetersiz çünkü markası kötü kardeşim. O güç kaynağının aynısını ben kullandım ve araştırmalarıma göre o markanın ürünleri önerilmiyor. Zaten 500 yazıyor ama gerçek anlamda 500 vermiyor. Sertifikası yok. 80+ bir bilinen marka güç kaynağı al ve RAM 8 GB daha tak. Ayrıca 500 değil 600 ya da 700 al derim. Ben 700W aldım. FSP Hydro 80 bornz. %88 verimlilik belgesi var.

Oyun esnasında en çok anlık drop yediğiniz oyundaki VRAM(ekran kartı belleği kullanımını) SS atabilir misiniz? Nasıl yapılacağını bilmiyor iseniz

Bu rehbere hızlıca göz atıp testleri yapıp değerleri bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu linke tıklayarak MSI Afterburner yazılımını MSI'ın sitesinden indirebilirsiniz.

500Watt gayet yeterli.
Hemen indiriyorum.

Bu arada sorun SSD kullandığınızda varsa yüksek ihtimal ile RAM uyumsuzluğu olabilir.
İşlemci ile overclock yaptınız mı? Overclock yanlış yapıldığında sapıtmalar olabiliyor.

RAM yeter ani takılma olmaz 4 GB VRAM'de dediğiniz oyunlar için gayet yeterli bir alt ekran kartını 8 GB RAM'le kullanıyorum hiç takılma olmadı. Büyük ihtimal PSU ya da HDD-SSD kaynaklı. Hataya yanlış yönlenme.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı