R5 1600X sistem Monterey'e uyumlu mu?

Ahbab

Centipat
Daha fazla  
RAM
G-Skills Aegea 2x8gb DDR4 3000 Mhz CL-16-18-18-381.35V
SSD veya HDD modeli
HP NVME m2 1.5 TB-120 GB James Donkey SSD-WD 1.5T
Ekran kartı
MSI RX 580
Anakart
MSI B350M Bazooka
İşlemci
Ryzen 5 1600x
Merhaba,
Sistem.
MSI B350M Bazooka.
Ryzen 5 1600X.
16 GB DDR4 3000MHz.
RX580 8 GB.
1.5TB HP M.2
120 GB James Donkey SSD.
1.5 TB Western Digital HDD.
Windows 11.

Birkaç yıl önce High Sierra'yı HDD'ye yükleyip kullanmıştım. Hatırladığım kadarı ile Wi-Fi dışında her şey normal çalışıyordu. Recep Baltaş'ın yeni videosunu görünce 120GB olan SSD'ye yüklemek istedim ikinci bir sistem olarak. Monterey imajını indirim ve anakart ayarlarımı da yaptım. Proart Z690EFI sanırım benim sistemim ile uyumlu değil. Uzunca bir zaman oldu bir Hackintosh yüklemeyeli.

Yukarıda belirttiğim sistemim için Monterey uygun mudur veya uyumlu EFI'yi nasıl bulurum yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Monterey kurabilirsiniz. EFI olarak imajlarımızda bulunan işe yarayacaktır. Eğer sorun çıkarsa konu açarak belirtebilirsiniz. Aldığınız hata hakkında yardımcı oluruz. O EFI dosyası sadece Z690 cihazlar için ve bu yüzden sizin cihazınız ile uyumlu olmayacaktır.

Evet. Monterey kurabilirsiniz. EFI olarak imajlarımızda bulunan işe yarayacaktır. Eğer sorun çıkarsa konu açarak belirtebilirsiniz. Aldığınız hata hakkında yardımcı oluruz. O EFI dosyası sadece Z690 cihazlar için ve bu yüzden sizin cihazınız ile uyumlu olmayacaktı
Merhaba, cevap için çok teşekkürler. Yani indirdiğim imajın içindeki EFI'yi değiştirmiyorum değil mi? Bir şekilde ilk denememde Apple logosunun olduğu yere kadar gelmiştim ama klavye ve fare o aşamada çalışmayı bırakıyor. Farklı yerlere denesem de öyle oldu. Acaba o ayrıca indirdiğim EFI yüzünden mi yapıyor? PC başına geçtiğimde ilk iş eğer doğru anladıysam indirdiğim imajı hiç değiştirmeden USB'ye yükleyip o şekilde yüklemeyi deneyeceğim. Yeniden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, cevap için çok teşekkürler. Yani indirdiğim imajın içindeki EFI'yi değiştirmiyorum değil mi? Bir şekilde ilk denememde Apple logosunun olduğu yere kadar gelmiştim ama klavye ve fare o aşamada çalışmayı bırakıyor. Farklı yerlere denesem de öyle oldu. Acaba o ayrıca indirdiğim EFI yüzünden mi yapıyor? PC başına geçtiğimde ilk iş eğer doğru anladıysam indirdiğim imajı hiç değiştirmeden USB'ye yükleyip o şekilde yüklemeyi deneyeceğim. Yeniden teşekkürler.
Config adlandırması dışında bir işlem yapmanız gerekmiyor hata almadığınız sürece. İndirdiğiniz EFI hata çıkarmış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı