R5 2600 Boştayken 50 Derece

Bende birkaç ay önce 2600x aldım ve aynı ısınma problemleri bende de var. Eğer sistem gereksinimleri az çok zorlayan oyunlar oynasam 1 saat olmadan 70 derece oluyor ve ani artış ve düşüşler oluyor mesela 60-65 arası iken biranda 75 dereceye çıkıp tekrar iniyor. Kasanın yanını bende açtım ve azda olsa rahatladı ama stock soğutucu kesinlikle yetmiyor bana göre.

Evet stock soğutucu biraz yetersiz ancak öldürmez de. MSI BIOS'u hakkında bilgi sahibi olmadığım için yanlış yönlendirmek istemem. İnternetten araştırabilirsin anakartının BIOS'unu, mutlaka görsel vardır. Daha sonra kapatabilirsin.

Default olarak "auto" olması gereksinime göre açıp kapıyor anlamına geliyor galiba. Benim sıcaklık değerlerinin anlık 65'den 75'e atlamasını buna bağlıyorum ben. Ani voltaj yükselmesi stabiliteyi bozuyor olabilir.
Kapattım, test edip sonuçları paylaşacağım.
Boştayken şu an 45 derece 2 ila 3 Ghz arası gidip geliyor. Yük altında 62 yi geçmiyor ve oyunda stok performansı olan 3.4 Ghz'e sabit durumda. 200 Ghz =10 derece fark edeceği aklıma gelmezdi. Son olarak battlefield 5 offline değerleri ortalama 55 işlemci kullanımı normal ise sorun çözülmüştür. Wthn kullanıcısına teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Rica ederim bro. Yetersiz gelirse ufak ufak artış yapabilirsin GHz ve voltajda. 3.7'de 1.2V civarında sorun çıkartmaz diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı