R5 2600 Boştayken 50 Derece

Sosyal'deki başka bir konu aracılığıyla çözdüm. Başkaları da arar bulamazsa diye çözümü şuraya bırakayım: Advanced Mode-Advanced-AMD CBS içerisinden Core Performance Boost'u kapatabiliyorsunuz. Bende sıcaklıklara çok etki etmedi, sanırım masanın ücra bir köşesinde ve aşağıda durduğu için ancak stabiliteyi fazlasıyla etkiledi. Önceden durup dururken 55 derecelere çıkardı, şu an 44'te sabit.

Sosyal'deki başka bir konu aracılığıyla çözdüm. Başkaları da arar bulamazsa diye çözümü şuraya bırakayım: Advanced Mode-Advanced-AMD CBS içerisinden Core Performance Boost'u kapatabiliyorsunuz. Bende sıcaklıklara çok etki etmedi, sanırım masanın ücra bir köşesinde ve aşağıda durduğu için ancak stabiliteyi fazlasıyla etkiledi. Önceden durup dururken 55 derecelere çıkardı, şu an 44'te sabit.
Ben de Asus anakart kullanıyorum teşekkürler.
Şimdi bu yaptığımız işlem ile sıcaklığı düşürürken, nelerden feragat ediyoruz. Bilen açıklayabilir mi :)

Şimdi bu yaptığımız işlem ile sıcaklığı düşürürken, nelerden feragat ediyoruz? Bilen açıklayabilir mi :)
İnternette yaptığım araştırmalara göre, ufak bir miktar performanstan feragat ediyoruz. Ne kadar ufak olduğunu bilemiyorum :)

Şimdi bu yaptığımız işlem ile sıcaklığı düşürürken, nelerden feragat ediyoruz. Bilen açıklayabilir mi :)
Normalde onu açtığında, duruma göre 3.9 Ghz'e kadar boostluyor. İntel'in turbo frekansı gibi düşünebilirsin. Sürekli voltaj değişikliği olduğu içinde sıcaklık konusunda stabil değil, değişken oluyor. Kapattığında ise işlemci base clock'u neyse onda sabit kalıyor. Fazla voltaj almadığı içinde sıcaklık daha stabil oluyor. Eğer normalde sıcaklıktan şikayetçi değilsen, anormal seviyeye çıkmıyorsa kapatmana gerek yok. Kapatıp yine de biraz OC yapmak istiyorsan elle değer girmen daha iyi.

Core performance boost açıksa eğer, disable ederek elle voltaj girersen biraz daha düşürebilirsin. Boostladığı için sürekli voltaj değişiyor. 3.7 GHz ve 1.2V'da rahat çalışır diye düşünüyorum.
Benimde aynı sorunum var. Dediğinizi yapsam bile etkilemiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı