R5 2600 sistemde oyunlarda düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Escobar.edit

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar sizlere yaşadığım bir sorundan bahsedeceğim yaklaşık 1 sene önce bir sistem topladım bu sistemim ile oyunlarda güzel FPS'ler alıyordum ancak son 5 6 aydır oyunlarda FPS'lerim düşüşe geçti sistemimin herhangi bir yerinde arıza yok mesela şöyle söyleyeyim. Sistemi ilk aldığım 2020 Eylül ayı GTA 5 ve Online olarak oynadığımda hikaye modunda 140, Online modda 60 70 FPS alırken ( Ultra ayarlarda), şu an aynı ayarlarla Online'de 35 45 FPS, hikaye modunda ise 100 (manzaralı alanlarda 60 70 ) FPS alıyorum ayarları düşürsem de FPS'e fayda etmiyor ki benim amacım zaten Online oynamak ve 5 6 ay önce rahat oynarken şu an FPS sorunu yaşamaktayım. Veyahut CS de en düşük grafikler 120 140 FPS alırken benzer sisteme sahip arkadaşım Full ayarlarda 140 150 FPS alıyor, ben fullediğimde 80 FPS alıyorum gibi gibi.

Sistem özelliklerim:
AMD Ryzen 5 2600 six-Core Processor 3.40 GHz.
RX 570 8 GB ekran kartı.
XPG 8 GB Gammix RAM 3000 MHz X2.
Anakart ASUS Prime B450.

benim merakım bu sistemin hakettiği fpsler bu mu ? yoksa cidden de bir fps sıkıntısı var mı ? ve neden eskiden aynı ayarlarda bu fpsleri alırken şu an bu fpsleri alıyor olabilirim ?

Hocam Bir Sürü Neden Var
-Kasanın İçi Kirli Olabilir
-Sürücünüze Güncelleştirme Yapıyor Musunuz Ve Yaptığınız Bu Güncellemeleri Aynı Şekilde Windowsada Yapıyor Musunuz?
-Not: Aldığın Bu FPS'ler hiç Normal Değerler Değil

Artı -1 Eksi
Hocam bir sürü neden var.
-Kasanın içi kirli olabilir.
-Sürücünüze güncelleştirme yapıyor musunuz ve yaptığınız bu güncellemeleri aynı şekilde windowsada yapıyor musunuz?
-Not: Aldığın bu FPS'ler hiç normal değerler değil.

Kasamı 3-4 ayda 1 temizlemekteyim, sürücülerimi her zaman en güncel şekilde tutuyorum ek olarak Windows kendi güncelleme bildirimini gönderdiğinde güncellemesini yapıyorum.

Not: Kaç FPS almalıyım normalde böyle bir sistemle?

Kasamı 3-4 ayda 1 temizlemekteyim, sürücülerimi her zaman en güncel şekilde tutuyorum ek olarak Windows kendi güncelleme bildirimini gönderdiğinde güncellemesini yapıyorum.

Not: Kaç FPS almalıyım normalde böyle bir sistemle?

Hocam FPS Değeriniz GTA'da Mesela 140 - 150 civarı olmalı
- Csdede Düşük Ayarlarda 300 Veyahut Üstü Almanız Gerekiyor Normalde
Sistemin Böyle FPS'ler Göstermesi Normal Değil
( Bu Olayların Olması Çok Nadir Ama belki Virüsde Girmiş Olabilir bir Windows Defender'e Taratın Şu bilgisayarı Ne Var Ne Yok Görün)
-Sizin Sisteminiz Benimkinden 2 Kat Daha İyi Ve Ben Sizden Daha Fazla FPS Alıyorum Yani Gerçekten Ortada Büyük Bir Sıkıntı Var Dediğim Gibi bir Windows Defender'e Geçirin

Hocam bir sürü neden var.
-Kasanın içi kirli olabilir.
-Sürücünüze güncelleştirme yapıyor musunuz ve yaptığınız bu güncellemeleri aynı şekilde windowsada yapıyor musunuz?
-Not: Aldığın bu FPS'ler hiç normal değerler değil.

Hocam FPS değeriniz GTA'da mesela 140 - 150 civarı olmalı.
- Csdede düşük ayarlarda 300 veyahut üstü almanız gerekiyor normalde.
Sistemin böyle FPS'ler göstermesi normal değil.
( Bu olayların olması çok nadir ama belki virüsde girmiş olabilir bir Windows Defender'e taratın şu bilgisayarı ne var ne yok görün)
-Sizin sisteminiz benimkinden 2 kat daha iyi ve ben sizden daha fazla FPS alıyorum yani gerçekten ortada büyük bir sıkıntı var dediğim gibi bir Windows Defender'e geçirin.

Hocam virüs taraması 2 günde bir yaparım genelde en son dün yaptım ve yine temizdi. Sorun neden kaynaklanıyor anlamış değilim :(
Hocam FPS Değeriniz GTA'da Mesela 140 - 150 civarı olmalı
- Csdede Düşük Ayarlarda 300 Veyahut Üstü Almanız Gerekiyor Normalde
Sistemin Böyle FPS'ler Göstermesi Normal Değil
( Bu Olayların Olması Çok Nadir Ama belki Virüsde Girmiş Olabilir bir Windows Defender'e Taratın Şu bilgisayarı Ne Var Ne Yok Görün)
-Sizin Sisteminiz Benimkinden 2 Kat Daha İyi Ve Ben Sizden Daha Fazla FPS Alıyorum Yani Gerçekten Ortada Büyük Bir Sıkıntı Var Dediğim Gibi bir Windows Defender'e Geçirin
Bu durumda ne önerirsiniz ? Bu arada dediğim gibi sistemimdeki her parça sorunsuz çalışıyor.

Son düzenleme:
Hocam virüs taraması 2 günde bir yaparım genelde en son dün yaptım ve yine temizdi. Sorun neden kaynaklanıyor anlamış değilim :(

Bu durumda ne önerirsiniz? Bu arada dediğim gibi sistemimdeki her parça sorunsuz çalışıyor.

Google'da Bazı Siteler Var şu an İsimlerini Bilmiyorum Ama İnsanlardaki Ekran Kartı Vb Parçaları İle Seninkini Karşılaştırıyor Ve Sorunları Buluyor Onu bir Denemeni Öneririm

Geri
Yukarı