R5 2600 ve RX 570 Sistem Isınıyor

Kerem kavlak

Centipat
Merhaba 3 gün önce bir PC aldım. Oyunları yükledim ve işlemci ile ekran kartı çok ısınıyor. PUBG'de ekran kartım 80 dereceye kadar geliyor, işlemci ise 70'e kadar çok ısınıyor.

Sistem özellikleri

AMD Ryzen 5 2600 işlemci
ASUS ROG STRIX RX570 ekran kartı
ASUS B450M S2H anakart
Gigabyte 480 GB SSD
16 GB RAM 3000 MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam yeni almış ilk defa açıyor, 80 derece diyor sizde normal diyorsunuz nasıl olabilir böyle birşey? Bende Rx570 kullanıyorum hic gormedim 80e çıktığını.Birde benim kasa en eski tip kutu gibi kare olan kasalardan içine zor sığdı ekran karti anakart filan, yarım yamalak bir iş yaptım yani bende bile o değerler yok.

V200tg hava akışı özürlüsü bir kasa maalesef. Aynı kasayı bende kullanıyordum. Sorunu kasayı değiştirmekle çözdüm. Görüntüsü iyi hoş ama iş performansa geldi mi beş para etmez bir kasa.

Bios üzerinden boost performance özelliğini kapatırsan işlemci kendini o kadar kasmaz. Bende de ryzen 5 3600 var bu özelliği kapatmadan önce 90 dereceyi görüyordu işlemci. Yan kapağı açıyordum biraz düşüş sağlanıyordu. Şu an yan kapak kapalı şekilde boost performance kapalı olarak 60 derece görüyorum.

Pubg ultra ayarlarda..

Denemenizi öneririm.

Bende linkteki kasa var. Sistem R5 1600 AF + Sapphire Pulse RX 570 ve Battlefield 1 Ultra ayarlarda en fazla 72 derece görüyorum. Yan kapaktan içeri üfleyen 2 fan dışında hiç bir fan yok. Bence siz yan kapağı açık deneyin. O kasa benimkinden az hava alıyor.

Windows ek güç ayarlarından min %0 max %99 performans olarak ayarla stabil olmasada düzelecektir. AMD işlemcilerde windows kalibrasyonu kötü uzun zamandır voltaj 1.4 iken 0.9 lara düşecektir boştayken dene farkı görebilirsin. Isınma sebebi voltaj kalibrasyonundan dolayı..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı