R5 2600 ve RX 570 sistem kendiliğinden kapanıyor

comertcimen

Centipat
Masaüstü bilgisayar topladım ancak bazen kendi kendine kapanıyor. Kasa hala çalışıyormuş gibi devam ediyor ama monitörde bilgisayar kapanmış gibi oluyor. Reset atınca düzeliyor. Monitöre takılı HDMI kablosunu kontrol ettim temassızlık yok gibi. Ekran kartı ve işlemci sıcaklıkları da yüksek değil. Sebebini çözemedim, yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemci: Ryzen 5 2600 stok fan
Ekran kartı: Sapphire Pulse RX570 8 GB VRAM
RAM: Corsair Vengeance 8 GB 3000 MHz
Anakart: Gigabyte A320M-H (rev. 1.1)
Disk: James Donkey 240GB SSD + Seagate Barracuda 1TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de mevcut. Bazen açıldıktan hemen sonra bazen de oyunda durduk yere monitör, klavye ve fare ışıkları sönüyor ama kasa çalışmaya devam ediyor. Nasıl bir çözüm bulacağız bilmiyorum. Konuyu takipteyim.

Ekran kartı: RX 570 4 GB OC Armor.
RAM: G.Skill 8 GB 3200 MHz.
İşlemci: Ryzen 5 2600
Anakart: B450 M-K ASUS Prime 3466 MHz.
Kasa: Rampage X-hourse 600W 80 Plus
Disk: 1 TB HDD segate.

Aynı sorun bende de mevcut. Bazen açıldıktan hemen sonra bazen de oyunda durduk yere monitör, klavye ve fare ışıkları sönüyor ama kasa çalışmaya devam ediyor. Nasıl bir çözüm bulacağız bilmiyorum. Konuyu takipteyim.

GamePower GP-500 APFC 14cm 80+ Bronze 500W Power Supply

Her iki sistemde de önerilmeyecek kasa ve güç kaynakları mevcut. Bu tür ani kapanmalarda öncelikle güç kaynağı sorgulanır. Bilinen markalar üzerinden kasa ve güç kaynağı tercihi yaparak tekrar uzun kullanım testi yapmanız yararlı olacaktır. Hala kapanmalar oluşuyorsa diğer donanımlar üzerinden kontrol şarttır. Tabi bu güç kaynakları, donanımlara da zarar vermiş olabilir.

Konu çok eski fakat bende bu sorunu yaşamaktayım çözüm bulabildiniz mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı