R5 2600 ve RX570 sistem GTA 5 düşük FPS

rEEDON

Centipat
Öncelikle herkese selamlar ve iyi akşamlar diliyorum. Burada henüz yeniyim, iyi anlatamazsam affola😅 Sistemim:
  • Ryzen 5 2600
  • RX570 4 GB 256Bit
  • 8 GB 3000MHz
  • 480GB SSD
  • B450M S2H
Fakat GTA V girdiğimde (özellikle Online) 62'nin üstünde FPS alamıyorum. MSAA 2X ve normal grafikler hep High-normal karışığı. İşlemciyi yoran ayarları da kıstım. Çim/su grafiği de az fakat bazen 21FPS bile görüyor, çok saçma. Videolarda izlediğimde ve oyuna girer girmez oyunun bana önerdiği grafikler her şey en yüksekti. MSAA8X'di, ben kısmama rağmen böyle. Yardım eder misiniz? Başka oyunlarda olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence en büyük sebebi raminizin 8gb olması. Bu GTA’dan bağımsız bütün oyunlarda boş yere ciddi FPS kaybı yaşıyorsunuz demek. Online’da herkeste FPS düşer. Bir de GTA 5’in amd ekran kartlarıyla optimizasyon sorunu olduğunu söyleyenler de var. Ama 8Gb ram daha taktığınızda en az iki katı artar FPS.

Bence en büyük sebebi raminizin 8gb olması. Bu GTA’dan bağımsız bütün oyunlarda boş yere ciddi FPS kaybı yaşıyorsunuz demek. Online’da herkeste FPS düşer. Bir de GTA 5’in amd ekran kartlarıyla optimizasyon sorunu olduğunu söyleyenler de var. Ama 8Gb ram daha taktığınızda en az iki katı artar FPS.
16GB Mİ YAPAYIM?
Oyunda bir FPS sabitleme modu, V-SYNC açıksa böyle olabilir ama 20FPS'ye kadar düşmesini mantıklı bulmuyorum ben de.
ÇOK TEŞEKKÜRLER OYUNA GİRİNCE BAKACAĞIM.
OKUYAN/YAZAN HERKESE
TEŞEKKÜRLER DİLİYORUM. SORUNU ÇÖZMÜŞ BULUNMAKTAYIM 😅

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı