R5 2600 ve RX590 sıcaklık sorunu

Melusina85

Centipat
Merhaba, Ryzen 5 2600 ve RX590 Pulse 8 GB parcalardan olusan bir sistem topladim. Ekran karti sicakligi ve FPS degerleriyle ilgili ciddi sorunlar yasiyorum. Bazi videolarda gordugum kadariyla Ryzen 5 1600 ve RX570 4 GB'lik bir PC'nin performansinin yarisi degerlere zor ulasiyorum. Bu konuda yardimci olabilir misiniz? Ekran kari sicakligi PUBG oynarken ilk giris anindan itibaren 88'leri goruyor ve fanlar 99 degerinde calisiyor.

IMG-20200205-WA0021.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanız nedir? Hava akışı iyi mi? Eğer problem kasada değil ise gpuyu iade etmenizi tavsiye ederim. Büyük ihtimalle soğutma bloğunda problem var

Kasadaki tum parcalari resimde paylasiyorum.
Hocam sorun tamamen kasayla alakalı. Önü kapalı olduğu için ekran kartına neredeyse hiç temiz hava gitmiyor. Imkanınız varsa değiştirin yoksa on paneli çıkartıp deneyin veya bazı arkadaşların yaptığı gibi on panele delikler açıp sineklik kaplatın. Yapabiliyorsanız güç kaynağını da saatli bombadan normal bir psuya geçirin. Iyi forumlar.

Önü açık mesh kasa, aynı kasayı toplamıştım tek fark RAM 2x8. Ekran kartının üzerinde bir switch var onu aktif edin. MSI Afterburner gibi programlarla fan değerini biraz artırabilirsiniz. Bu şekilde 80-90 FPS arası alıyorum.

Kasa ile alakası yok soğutma bloğu Pulse modelinde kötü ama yine de bu kadar kötü olacağını düşünmüyorum. Sıcaklık artarsa onunla birlikte frekans ve MHZ değerleri düşer gayet normal. Sen kartı bir garantiye gönder.

Kasanın ön camını çıkart bak nasıl 15 derece düşecek ısı. Ön taraf çıkmıyorsa yan paneli aç anlarsın zaten farkı. Ön tarafı full cam olan kasalar böyle sorunlar çıkartıyor.

Sıcaklık artarsa onunla birlikte frekans ve MHZ değerleri düşer gayet normal. Sen kartı bir garantiye gönder.
Düşmüş zaten 341 e kadar. 84de frekans kesmesi normal değil. Kartın üstünde Switch olmalı. Kutunun içindeki kitapçığa göre switch Gaming Mode de mi? DDU ile sürücüyü silip tekrar en güncelini kurun. Bu sıcaklıklarda frekans kesmesi normal değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı