R5 2600 ve RX 580 Sıcaklık Sorunu

Burakaaksoy

Decapat
Beyler şu sıcaklık değerlerini nasıl düşürebilirim? Kasam Rampage red SKY kasamın içersinde 6 adet fan var 5'I içeri üflüyor ve artık korkuyorum. SS'i biraz geç çektim anakart 56 işlemci 96'yı gördü almadan önce yardımcı olur musunuz?

1564346403626.png

Beyler şu sıcaklık değerlerini nasıl düşürebilirim? Kasam Rampage red SKY kasamın içersinde 6 adet fan var 5'I içeri üflüyor ve artık korkuyorum. SS'i biraz geç çektim anakart 56 işlemci 96'yı gördü almadan önce yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 421464

Hocam selamlar anladığım kadarıyla işlemci fanı tam oturmamış olabilir haliyle ısınması normal. Kaliteli macun kullanın. işlemci kötüyse ondanda olabilir.

Ekran kartınız hangi marka, soğutma yönünden sıkıntılı olan Bi model olabilir belirtirmisiniz.
Sorun ekran kartı değil, genel sistemde sıkıntı var. Anakart bile 56 derece, montajda bir hata olabilir. Tekrar söküp yeniden toplayın. Hava sirkülasyonu kötüyse buda bir etmen.

Eki Görüntüle 421464
İşlemci fanınız nedir tam olarak? Turbo Boost'u kapatın. Ayrıca Kasa içi havalandırma nasıl bilmiyorum. Kasanın hava sirkulasyonu sorunu olabilir kapakları çıkartıp deneyin.

Ekran kartınız hangi marka, soğutma yönünden sıkıntılı olan Bi model olabilir belirtirmisiniz.
Sapphire
Fanların birkaçını dışarı üfleyecek şekilde ayarla belki yardımı dokunur.
3 iceri 3 disari 4 iceri seklinde denedim degismedi sonuc
İşlemci fanınız nedir tam olarak? Turbo Boost'u kapatın. Ayrıca Kasa içi havalandırma nasıl bilmiyorum. Kasanın hava sirkulasyonu sorunu olabilir kapakları çıkartıp deneyin.
Ryzen 5 2600 stok fani

Hocam muhtemelen montajda sıkıntı var. Dağıtıp tekrar topladınız mı?
Evet islemci fani haric herseyin duzgun oldugundan eminim islemci fanimida cikarip takmak istemiyorum termal macun olmadigindan ki oda aslinda oturmus durumda
Soğutucu sökete tam oturmuş mu? termal macun iyice sürülmüş mü?
Ikisindende eminim termal macun stok fana surulu macunla taktim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı