R5 2600X ve RTX 2060S GTA 5 Düşük FPS

ebukhz

Hectopat
R5 2600X ve RTX 2060S 8 GB modelli bir sistem topladım. ASUS B450M dragon anakartım ve XPG'nin 3000MHz'lik 8 GB RAM'ı var sistemde. Sistemi alalı 1 hafta oldu bütçeden dolayı ve genelde CS-LOL oynadığımdan taksitim bitince bir 8 GB daha RAM alma düşüncesindeyim. Her neyse yine de GTA V PUBG testlerini yapmazsam olmazdı. GTA V'e girip ayarları sona çekince şok oldum. Ayarlarım sonra advencr graphic deki ayarları da sona çekince sistem 13 FPS kadar düştü ve kasmadan mouse dönmüyordu. Advencr graphicdeki ayarları full kapatınca da sistemde 55 ile 35 arası FPS'ler görüyorum. Benim sistemin derdi RAM'ın az olması mı ya da başka bir şey mi yani?

Arkadaş doğru söylüyor 1080P’de bu kadar FPS düşmesi imkansız. Ayrica bilgisayar güç seçenekleri ayarı güç tasarrufunda olabilir. Benim de R5 2600 sistemim var oyunlarda performansı çok düşük Intel'e göre. Keşke Intel alsaydım diyorum ama yaptık bir hata.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benim PC özellikleri sadece 8 GB RAM fazlam var. 16 GB RAM'im var. GTA V'de 120-130 FPS alıyorum ulturada, yapabiliceğiniz şeyler;
1) AMD Ryzen Master’ı indirin: https://www.amd.com/en/technologies/ryzen-master oradan oyun modunu açın,
2) QuickCPU programı var. Onu indirdikten sonra yüksek güç seçeneğini seçin oyundayken bir charta bakın isterseniz.
3) BIOS'dan RAM MHz'lerine bakabilirsiniz.
Şu anlık bu kadar aklıma geliyor.

Advanced graphics kısmında image scaling var onu yükseltmiş olabilirsiniz kontrol edin
Ayrıca msaa ayarını yükseltirseniz hangi kartı kullanırsanız kullanın fpsi baya bir düşürecektir

Şu an işe gidiyorum akşam eve gelince detaylı olarak resimlede gösteririm size ama monütörüm 1080 p 75 hrz monitör 2k veya 4 k ya çekme imkanım yok sanırsam bide ayarlarla oynadım biraz ama düşük fps verdiğinden oynadım işleciye oc felan yaptım 4.0 ghz ye çıkarttım işlemciyi stok fanda stress testte en fazla 80-85 arası sıcaklığa ulaştı. Ramlar 3000 mhz de anakarttan kontrol ettim. Bide şöyle bişey var msi nin bu fps ölçme programında ram kullanımını fps ekran kartı kullanımını gösteriyor ve ekran kartının oyunun en çok kastığı yerde kullanım %90 üstünü görüyorum
Ya hani baktım düşük fps verince az ayarlarlada oynadım sanırsam iyice sistemi yordum ekrankartı ayarlarını ösi nin programondan ocledim onu sıfırladım gerçide arkadaşım dediği amd rayzen masterde pcde mevcut ordanda az ayar oynadım. Şimdi bikaç soru daha sorayım biosdan işlemciyi pc leyip 4.0ghz ye sabitleeim ve 4.2 ghzde stok fanla windows vermedi bunu eski haline oc siz haline tekrar çekeyim mi sizce? 2. Soracağım nvidia ya direkt driver indirmedim ekran karrı içim nvidia expencive kurdum ve ordan driver kurduttum onu kaldırıp direkt driver mi kurayım? Bide herhangi eksik kurmam gereken driverler var mı sizce yukarıdaki ayarları akşam evde deneyip buraya ekleyeceğim

Son düzenleme:
Gayet normal. GTA V çok güçlü bir oyun. Normal ayarların üstüne gelişmiş ayarları da arttırınca 13 FPS 8 GB Single RAM ile çok normal.
2080 ya da 1080 Ti ile 2K tüm ayarlar Ultra'da 35 FPS falan alıyor.

Bende aynı düşüncedeyim aslında bi 8gb ram daha alsam dual ram ile sizce problemim çözülür mü çünkü pubg de fps test yapmadım ama son ayarlarda kasmıyor mesela

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı