R5 2600X ve RTX 2060S GTA 5 Düşük FPS

ebukhz

Hectopat
R5 2600X ve RTX 2060S 8 GB modelli bir sistem topladım. ASUS B450M dragon anakartım ve XPG'nin 3000MHz'lik 8 GB RAM'ı var sistemde. Sistemi alalı 1 hafta oldu bütçeden dolayı ve genelde CS-LOL oynadığımdan taksitim bitince bir 8 GB daha RAM alma düşüncesindeyim. Her neyse yine de GTA V PUBG testlerini yapmazsam olmazdı. GTA V'e girip ayarları sona çekince şok oldum. Ayarlarım sonra advencr graphic deki ayarları da sona çekince sistem 13 FPS kadar düştü ve kasmadan mouse dönmüyordu. Advencr graphicdeki ayarları full kapatınca da sistemde 55 ile 35 arası FPS'ler görüyorum. Benim sistemin derdi RAM'ın az olması mı ya da başka bir şey mi yani?

Bu konu neden bu kadar uzamış? GTA 5 için "Advance Ayarları" baba sistemleri bile bitiriyor. Kaldı ki RAM'de yeterli denemez. Yani şuan aldığın değerler normal. RAM eklemen sistemi rahatlatıp belki 5-10 FPS fazla almanı sağlar...

Yok amacımız konu uzatmak felan değil hani driver veya başka yönden eksiklerim mi var veya ramle problemi çözebilir miyiz veya dediğiniz gibi ayarları fulleyelim derken abartımı yapıyoruz sadece çözüm yolu aramaktayım

Yok amacımız konu uzatmak felan değil hani driver veya başka yönden eksiklerim mi var veya ramle problemi çözebilir miyiz veya dediğiniz gibi ayarları fulleyelim derken abartımı yapıyoruz sadece çözüm yolu aramaktayım
Bence o advanced grafik ayarlarına bakın en güçlü sistemleri bile çürütüyor o ayar.Bide 8×2 ram yapmak sizin için en iyisi olacaktır

Gayet normal. GTA V çok güçlü bir oyun normal ayarların üstüne gelişmiş ayarları da arttırınca 13 FPS 8 GB Single RAM ile çok normal.
2080 ya da 1080Ti ile 2K tüm ayarlar ultrada 35 FPS felan alıyor.
Hayır çok normal değil.2080 yada 1080Tİ 35 FPS felan da almıyor.Lütfen biraz daha araştırma yapın. 2015 de çıkmış oyundan bahsediyoruz.

@288313 Yorum yapmak için yorum yapanlarda bugün... Dostum, Technopat'ın yayınladığı neredeyse bütün sistem incelemelerinde GTA için Advanced bölümüne girmiyorlar bile. Kaldı ki gereksiz ayar dolu. Arkadaşın dediği kısmen doğru. O ayarları tamamen açan ve +60FPS alan çok ev kullanıcısı yoktur :) .

@288313 Yorum yapmak için yorum yapanlarda bugün... Dostum, Technopat'ın yayınladığı neredeyse bütün sistem incelemelerinde GTA için Advanced bölümüne girmiyorlar bile. Kaldı ki gereksiz ayar dolu. Arkadaşın dediği kısmen doğru. O ayarları tamamen açan ve +60FPS alan çok ev kullanıcısı yoktur :) .
Tamam ama 35 fps çok abartı. 50 60 en düşük alır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu sistemde bile 1080p 80-90 fps alirken (redux mod bile var) senin sistemin daha fazla alması lazım. Muhtemelen ayarlardan msaayi fazla açmış olabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı