R5 2600X ve RTX 2060S GTA 5 Düşük FPS

ebukhz

Hectopat
R5 2600X ve RTX 2060S 8 GB modelli bir sistem topladım. ASUS B450M dragon anakartım ve XPG'nin 3000MHz'lik 8 GB RAM'ı var sistemde. Sistemi alalı 1 hafta oldu bütçeden dolayı ve genelde CS-LOL oynadığımdan taksitim bitince bir 8 GB daha RAM alma düşüncesindeyim. Her neyse yine de GTA V PUBG testlerini yapmazsam olmazdı. GTA V'e girip ayarları sona çekince şok oldum. Ayarlarım sonra advencr graphic deki ayarları da sona çekince sistem 13 FPS kadar düştü ve kasmadan mouse dönmüyordu. Advencr graphicdeki ayarları full kapatınca da sistemde 55 ile 35 arası FPS'ler görüyorum. Benim sistemin derdi RAM'ın az olması mı ya da başka bir şey mi yani?

Arkadaşlar önerilerinizi göz önünde bulundurarak msaa yı tamamen kapadım ve advenced seçeneğindeki herşeyide off a çektim onun harici olabilecek gerşeyi en fule çektim ve sistem düzeldi. Genel olarak çoğu yerlerde 100 ila 80 fps almaya başladım en az 60 a düştüğünü gördüm ki ordada ram kullanımının 6500gb olduğu dikkatimi çekti eş zamanlı sistemimde ram yiyor. Şimdi ramı 16 yapmak benim dermanım ram dual olup 2 ye katladığım an kafadan 10fps daha artacağını düşünmekteyim. Ayarlar ve en az ve en çok fps aldığım alanları paylaşmayo deneyeceğim. Herkese ilgi alakası için çok çok teşeklür ediyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20200204_182141.jpg
    IMG_20200204_182141.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20200204_182150.jpg
    IMG_20200204_182150.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20200204_182532.jpg
    IMG_20200204_182532.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20200204_182601.jpg
    IMG_20200204_182601.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20200204_182808.jpg
    IMG_20200204_182808.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20200204_182607.jpg
    IMG_20200204_182607.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20200204_182533.jpg
    IMG_20200204_182533.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20200204_182549.jpg
    IMG_20200204_182549.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20200204_182802.jpg
    IMG_20200204_182802.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 42
R5 2600X ve RTX 2060S 8 GB modelli bir sistem topladım. ASUS B450M dragon anakartım ve XPG'nin 3000MHz'lik 8 GB RAM'ı var sistemde. Sistemi alalı 1 hafta oldu bütçeden dolayı ve genelde CS-LOL oynadığımdan taksitim bitince bir 8 GB daha RAM alma düşüncesindeyim. Her neyse yine de GTA V PUBG testlerini yapmazsam olmazdı. GTA V'e girip ayarları sona çekince şok oldum. Ayarlarım sonra advencr graphic deki ayarları da sona çekince sistem 13 FPS kadar düştü ve kasmadan mouse dönmüyordu. Advencr graphicdeki ayarları full kapatınca da sistemde 55 ile 35 arası FPS'ler görüyorum. Benim sistemin derdi RAM'ın az olması mı ya da başka bir şey mi yani?
Kısaca sorunun yanıtı; Resulution Scale'ı sona kadar çekersen çözünürlük monitörünün 4 katına çıkıyor, bu yüzden FPS düşüyor. Bütün ayarlar ultrada, sadece Resolution Scale'ı 1'e çekin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar önerilerinizi göz önünde bulundurarak msaa yı tamamen kapadım ve advenced seçeneğindeki herşeyide off a çektim onun harici olabilecek gerşeyi en fule çektim ve sistem düzeldi. Genel olarak çoğu yerlerde 100 ila 80 fps almaya başladım en az 60 a düştüğünü gördüm ki ordada ram kullanımının 6500gb olduğu dikkatimi çekti eş zamanlı sistemimde ram yiyor. Şimdi ramı 16 yapmak benim dermanım ram dual olup 2 ye katladığım an kafadan 10fps daha artacağını düşünmekteyim. Ayarlar ve en az ve en çok fps aldığım alanları paylaşmayo deneyeceğim. Herkese ilgi alakası için çok çok teşeklür ediyorum.
Düzeldiğine sevindim. Dediğim gibi MSAA ayarı bile tek başına canavar sistemleri yıkmaya yeterli düzeyde

Hayır çok normal değil.2080 yada 1080Tİ 35 FPS felan da almıyor.Lütfen biraz daha araştırma yapın. 2015 de çıkmış oyundan bahsediyoruz.
Bana araştırın diyorsun da güzel insan benim zaten MSI Gaming X Trio 2080'im ve Asus ROG Strix 1080 Tİ ekran kartlarım var, sen biraz kendin araştırda öyle gel, bir dahakine kendini küçük düşürmezsin böylece ;)

Bana araştırın diyorsun da güzel abicim benim zaten MSI Gaming X Trio 2080'im ve Asus ROG Strix 1080 Tİ ekran kartlarım var, sen biraz kendin araştırda öyle gel, bir dahakine kendini küçük düşürmezsin böylece ;)
Aferim sana zengin dostum.Kendimide küçük düşürmedim ayrıca.Neyse daha fazla tartışmıycam.

yıl olmuş 2020 ama gtav nin ayarlarının bilinmeyen ayarlarını sona çekilmemesinin gerektiğini bilmeyen var (şaka ama sona çekince kafayı yiyor)

yıl olmuş 2020 ama gtav nin ayarlarının bilinmeyen ayarlarını sona çekilmemesinin gerektiğini bilmeyen var (şaka ama sona çekince kafayı yiyor)

Fazla gereksiz boş yapmaktasın herşey konusunda bilgi sahibi olamazsın burda soru soruldu bilen arkadaşlardan yardım istendi bunda büyütülecek bişey yok abartmanada gerek yok yardımcı olmak istiyosan yazarsın onun haricinde buraya saçma dapan şeyler yazarak zamanının senin için bi anlam ifade etmediğini ve gereksiz herşeye yorum yaparak başka uğraşacak bieylerinde olmadığını gösterir

Fazla gereksiz boş yapmaktasın herşey konusunda bilgi sahibi olamazsın burda soru soruldu bilen arkadaşlardan yardım istendi bunda büyütülecek bişey yok abartmanada gerek yok yardımcı olmak istiyosan yazarsın onun haricinde buraya saçma dapan şeyler yazarak zamanının senin için bi anlam ifade etmediğini ve gereksiz herşeye yorum yaparak başka uğraşacak bieylerinde olmadığını gösterir
kanka gereksiz boş yorum yapmıyorum deneyim ve gözlem sonucu. benim güzel kardeşim gta v de böyle oluyor o zaman geriye tek seçenek kalıyor sen bu oyunu torrent indirdin ve bu yüzden oyunun eski sürümü desteklemiyor ben sana güzel yoldan bunu açıklamaya çalıştım biraz da komik olsun diye ama senin gibi ortamda arkadaşlarla geyik çevirmeyi bilmeyen insanlar böyle boj yabıyon, öwk der (konu başlığına yardımcı olduğum için ceza puanı uygulanamaz :) bakıp araştırıp yazdım boj yapma

Dostum tek kit 8 Ram bu tarz problemler yapar. Özellikle açık dünya oyunlarında .Dual kit kullanman gerekli sorun bundan kaynaklıdır.
Ben böyle bir sorunun olduğunu düşünmüyorum. Ramler ani fps düşüşü dediğimiz drop sorunu yaratır.
Başka bir sebep var.
Ben böyle bir sorunun olduğunu düşünmüyorum. Ramler ani fps düşüşü dediğimiz drop sorunu yaratır.
Başka bir sebep var.
Ki ben hayatımda GTA V çok güçlü oyun diye bir şey duymadım. Bu arkadaşlar BF5 veya Witcher gibi oyunlar oynamamış galiba.
Evet çoğu oyunda scale bir olay vardır.
Detaylar inanılmaz güzelleşir ama böyle sistemde çöker 😀. Aynı olay PUBG de var
Başka bir sebep var.

Ki ben hayatımda GTA V çok güçlü oyun diye bir şey duymadım. Bu arkadaşlar BF5 veya Witcher gibi oyunlar oynamamış galiba.
Şunu da ekleyeyim 2080 ultra 2K ayarlarda 35-40 fps alıyormuş. Şaka galiba değil mi ?
RDR2 4K ve ultra ayarlarda 60 fps alan bir ekran kartından bahsediyoruz. RTX 2080 yani bu boru değil. GTA V de optimizasyon sorunu ... gibi bundan da kaynaklanabilir ya da anormallik var dostum.
Başka bir sebep var.

Şunu da ekleyeyim 2080 ultra 2K ayarlarda 35-40 fps alıyormuş. Şaka galiba değil mi ?
RDR2 4K ve ultra ayarlarda 60 fps alan bir ekran kartından bahsediyoruz. RTX 2080 yani bu boru değil. GTA V de optimizasyon sorunu ... gibi bundan da kaynaklanabilir ya da anormallik var dostum.
Sorun çözülmüş şimdi gördüm.
İyi forumlar 😀

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı